کد خبر : 214439
انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - 12:48
دسته‌بندی : اقتصادی
چاپ

ایران ظرفیت بالای تنوع بخشی به مسیرهای انتقال انرژی و کالا را دارد

سفیر ایران درگرجستان گفت: جمهوری اسلامی ایران با توجه به قرارگرفتن در مسیر کریدورهای جنوب- شمال و شرق به غرب، ظرفیت بالای تنوع بخشی به مسیرهای انتقال انرژی و کالا را دارد.

ایران ظرفیت بالای تنوع بخشی به مسیرهای انتقال انرژی و کالا را دارد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمود ادیب، سفیر کشورمان در گرجستان عصر جمعه ۱۱ آذر ماه در دیدار با لوان داویتاشویلی، وزیر اقتصاد و توسعه پایدار این کشور طیف گسترده‌ای از مسائل و موضوعات مربوط به همکاری‌های اقتصادی دو کشور را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

ادیب در این ملاقات با اشاره به نیاز کنونی جهان به انرژی و موقعیت گرجستان به عنوان نقطه اتصال کریدورهای ارتباطی با اروپا، اهمیت استفاده از این امتیاز را برای اجرای پروژه های حمل و نقل و ترانزیت و انتقال انرژی یادآور شد.

داویتاشویلی نیز با اشاره توافقات با کشورهای همسایه برای انتقال و سواپ انرژی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با توجه به قرارگرفتن در مسیر کریدورهای جنوب- شمال و شرق به غرب، ظرفیت بالای تنوع بخشی به مسیرهای انتقال انرژی و کالا را دارد.

وزیر اقتصاد گرجستان همچنین همکاری در فناوری اطلاعات، اینترنت پرسرعت و سواپ برق را از دیگر زمینه های ممکن برای دو کشور دانست که می شود در قالب توافقنامه های سه جانبه با کشورهای همسایه آن را عملی کرد.وی با تبریک انتصاب ادیب ، برای وی در مأموریت جدید آرزوی موفقیت کرد.

اخبار مرتبط:
خودرو رسماً توسط دولت گران می‌شود
خودرو رسماً توسط دولت گران می‌شود

سازمان حمایت درخواست خودروسازان بخش خصوصی مبنی بر افزایش قیمت محصولاتشان را به دلیل تغییر منبع تامین ارز، پذیرفته و در نتیجه، مبلغ قابل‌توجهی به قیمت مونتاژی‌ها اضافه شده است.

وزارت ارشاد: مقصر کلاهبرداری کوروش کمپانی انسان‌‌رسانه‌ها بودند
وزارت ارشاد: مقصر کلاهبرداری کوروش کمپانی انسان‌‌رسانه‌ها بودند

عباس محمدیان، مدیرکل تبلیغات و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد: کسانی که در فضای‌مجازی تبلیغ می‌کنند مجوز ندارند و خلاف مقررات عمل کنند طبق ابلاغ وزیر ارشاد همه فعالان عرصه تبلیغات باید در حوزه تبلیغات از وزارتخانه مجوز بگیرند.

موسی غنی‌نژاد: اقتصاد ما سرطان دارد/ باید «آزادی» را به مطالبه عمومی تبدیل کنیم
موسی غنی‌نژاد: اقتصاد ما سرطان دارد/ باید «آزادی» را به مطالبه عمومی تبدیل کنیم

موسی غنی‌نژاد، اقتصاددان گفت: اقتصاد ما مریض است، اقتصاد ما سرطان دارد. سرطانش این نیست که مالکیت بخش خصوصی کم است یا زیاد است، سرطانش این است که آزادی وجود ندارد. سرطانش این است که همه چیز ما دستوری است. سرطان اینجاست. صورت مسئله را درست ببینیم و راه حل را درست مطرح کنیم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است