زنان آتش‌نشان در پایتخت چه زمانی وارد عملیات می‌شوند؟

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: ۱۶ بانوی آتش‌نشان که به تازگی در آزمون‌های مختلف آموزشی، ورزشی و مهارتی پذیرفته شده‌اند، حداکثر تا ۲ ماه آینده در عملیات‌های مختلف حضور خواهند داشت.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ قدرت‌الله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران عنوان کرد: اکنون بانوان آتش‌نشان در مرکز آموزشی صالح آباد مشغول گذراندن دوره‌های آموزشی هستند و حداکثر تا ۲ ماه آینده وارد ایستگاه شماره ۷۶ در منطقه ستارخان خواهند شد.

به نوشته ایرنا؛ وی افزود: بانوان آتش‌نشان نیز همچون آقایان آتش‌نشان در عملیات‌های مختلف حضور خواهند داشت که البته تلاش داریم در ابتدای کار، عملیات‌ سبک را به بانوان واگذار کنیم.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران درباره ایمن‌سازی مدارس گفت: طرح بررسی و ارزیابی تیم‌های کارشناسی آتش‌نشانی در مدارس انجام شد و مشکلات ایمنی همه مدارس شناسایی شد.

وی ادامه داد: برخی مدارس غیرانتفاعی باید استانداردسازی ایمنی از سوی مالکان انجام شود و موارد ایمن‌سازی مدارس دولتی نیز به آموزش و پرورش اعلام شده است.

محمدی تاکید کرد: برخی مدارس از قدمت بالایی برخوردار هستند که بسیار مخاطره آمیز است و با برگزاری جلسه با مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران تلاش داریم رفع مشکلات در مدارس با قدمت بالا را به جدیت دنبال کنیم.