استاد حوزه علمیه قم:

عمامه‌پرانی کار جدیدی نیست / مراقب باشیم ته دل ما خالی نشود

طبسی تاکید کرد: باید قدردان نعمت مرجعیت بود و مراقب باشیم ته دل ما خالی نشود؛ چراکه شیعه مقتدر است و دعا کنیم خدا سایه رهبر معظم انقلاب را از سر ما کم نکند.

به گزلرش سایت خبری مدارا؛ حجت‌الاسلام نجم‌الدین مروجی طبسی استاد حوزه علمیه قم، در جلسه طلاب و فضلای اردکانی مقیم قم که در دفتر این استاد حوزه برگزار شد، با بیان اینکه «عمامه‌پرانی کار جدیدی نیست»، گفت: بنده ۶۰ سال قبل در عراق و نجف اشرف مشاهده کرده‌ام که به دستور صدام انجام می‌شد و تبلیغات سوء و هجمه علیه روحانیت از آن زمان وجود داشت.

به نوشته «حوزه‌نیوز»؛ وی اظهار داشت: تبلیغات صدام و حزب بعث علیه آیت‌الله العظمی حکیم و فرزند ایشان (سید مهدی) به اندازه‌ای بود که ایشان را جاسوس عنوان می‌کردند و متأسفانه مردم هم باور کردند و به جان طلبه‌ها افتادند و طلاب را می‌زدند.

این استاد حوزه افزود: تشیع بسیار قوی است و نباید حرکاتی که امروز در کشور می‌بینیم، ته دل ما را خالی کند؛ خودم در شارع الرسول نجف دیدم که بر سر سیدی با گرز زدند و خون جاری بود و کسی نبود که او را مداوا کند و آن زمان، بسیار بر طلبه‌ها سخت می‌گرفتند و هجمه می‌کردند.

او با بیان اینکه «دشمن از مرجعیت و روحانیت سیلی خورده است و می‌خواهند این سیلی را جبران کنند»، گفت: دشمنان، روحانیت را مانع اهداف و برنامه‌های خود می‌بینند و شروع به جوسازی و تبلیغات می‌کنند.

وی ادامه داد: دشمنان حتی در انقلاب اسلامی هم باور نمی‌کردند که روحانیت بتواند این کشور را به پیش ببرد و باورشان این بود که حکومت را تحویل می‌دهند؛ اما هرچه که گذشت، مشاهده کردند که کشور هر روز قوی‌تر و پیشرفته‌تر از دیروز در حال طی مسیر است.

طبسی تاکید کرد: باید قدردان نعمت مرجعیت بود و مراقب باشیم ته دل ما خالی نشود؛ چراکه شیعه مقتدر است و دعا کنیم خدا سایه رهبر معظم انقلاب را از سر ما کم نکند.