سازمان غذا و دارو: قیمت دارو افزایش می یابد

رئیس سازمان غذا و دارو اعلام کرد از «اصلاح قیمت دارو» در صورت تائید زیان‌دهی شرکت‌ها حمایت می‌کنیم.

به گزارش سایت خبری مدارا؛حیدر محمدی، رئیس سازمان غذا و دارو در مورد موانع قیمت گذاری مورد ادعای شرکت‌های تولید کننده دارو گفت: برخی از شرکت‌ها ادعا کرده بودند که قیمت‌گذاری جدید موجب زیان‌ده بودن محصولات آنها شده است، به آنها اعلام شد که درخواست خود را ارائه دهند تا پس از بررسی و اثبات زیان ده شدن، قیمت اصلاح شود، پس از بررسی‌ها مشخص شد که برخی از این شرکت‌ها مشمول اصلاح قیمت نمی‌شوند. به آنها اعلام کردیم اگر اعتراض دارند از طریق موسسه حسابرسی مورد تایید، حسابرسی قیمت انجام داده و اگر تأیید شود که قیمت زیان ده است به دلیل حمایت از صنعت دارویی کشور قطعا از اصلاح قیمت حمایت خواهیم کرد.

به نوشته ایلنا،  او افزود: خوشبختانه طی همکاری شبانه روزی با صنایع دارویی بخش زیادی از کمبودهای دارویی با افزایش ظرفیت های تولید مرتفع شده است؛ رفع بخشی دیگر از کمبودها زمان‌بر بوده و ممکن است چند هفته طول بکشد تا آن چیزی که باید وارد خط تولید شده و به تولید انبوه برسد.

وی تأکید کرد: کمبودهای دارویی بسیار کم شده اما تا صدای این کمبود از تولید کننده به پخش و از پخش به توزیع کننده و از توزیع به مردم برسد ممکن است چند هفته‌ای طول بکشد، با این حال در ابتدای زنجیره تأمین بسیاری از کمبودهای دارویی رفع شده است، اما تا رسیدن به پایان زنجیره ممکن است مقداری طول بکشد.