کد خبر : 211823
انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - 10:16
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

انتقاد نماینده مجلس از دولت رئیسی/ بعضی از استانداران به شدت ضعیف هستند

یک نماینده مجلس گفت: الان بعضی از استانداران به شدت ضعیف هستند، بعضی از وزرا باید جای خود را به افراد قوی‌تری بدهند و برخی معاونان وزرا نیاز است که تغییر کنند.

انتقاد نماینده مجلس از دولت رئیسی/ بعضی از استانداران به شدت ضعیف هستند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ مجتبی یوسفی، نماینده اهواز در مجلس درخصوص «ضعف‌های موجود در کابینه دولت و عدم توفیق در عملکرد برخی وزرا که به‌نظر می‌رسد نه از دولت و نه از مجلس عزمی برای ترمیم کابینه برای پوشش این ناکارآمدی ملموس، مشاهد نمی‌شود»، گفت: در اینجا در ابتدا یک نکته‌ای را عرض می‌کنم ما باید وقتی می‌خواهیم یک دولت را قضاوت کنیم جمیع شرایط را نگاه کنیم، شاخص بگذاریم و بعد از آن نمره بدهیم که عملکرد قابل قبول است یا اینکه بگوییم ضعیف است. نه دولت و نه مجلس هیچ‌کسی مدعی نیست که صفر و صدی نگاه کنیم، یعنی یک باره بگوییم یک دولت مطلق خوب یا یک دولت مطلق بد است. روند کلی دولت باید مثبت باشد.

به گزارش ایلنا، بخش هایی از گفت و گوی یوسفی را در ادامه می خوانید:

*در اتفاقاتی که در این یکسال و چند ماه رخ داده اولین نکته حضور شخص ریاست محترم جمهور و اکثر وزرا در کنار مردم است، یعنی ببینید مشکلات زیاد است، در حوزه‌های اقتصادی، در حوزه زیرساخت اقتصاد یا زیرساخت‌های ما در استان‌ها و محرومیتی که در حوزه زیرساخت‌ها داریم مخصوصا عدم توسعه متوازن در کشور که حالا یکی دو تا استان محدود برخوردارند و در مقابل بسیاری از استان‌ها دچار محرومیت هستند.

*البته بماند که این خروجی سی و چند سال تفکر لیبرال حاکم بر دولت‌هاست، که آن‌ها بخشی‌نگری کردند، آمدند برای یک جاهایی انقدر رشد زیرساخت‌ها انجام دادند که دیگر نمی‌دانند چکار کنند و رفتند سراغ توسعه فرهنگی اما بعضی استان‌ها دچار محرومیتند.

*از این جهت که دولت، شخص رئیس‌جمهور و وزرا کنار مردم هستند، قابل احترام است که مشکلات را می‌بینند و با دغدغه‌های مردم آشنا هستند.

*اما باید بپرسیم وقتی دولت شروع به کار کرد چه چالش.هایی داشت؟ اولین چالش فوت روزانه بیش از ۷۰۰ نفر از عزیزان ملت متاثر از کرونا بود، این فقط یک چالش بود که عزیزان مردم در حال فوت شدن بودند. چالش بعدی محدودیت‌های اجتماعی بود که در قالب محدودیت‌های تردد و سفر وجود داشت که همین هم بر بازار و اشتغال و گردشگری و این‌ها تاثیر داشت که با یک کار جهادی این کار را انجام دادند.

*به دولت قبل می‌گفتند چرا واکسن وارد نمی‌کنید؟ می‌گفتند مشکل اف‌ای‌تی‌اف، برجام، پالرمو و انتقال پول داریم، این معجزه است چطور دولتی توانسته وابستگی بیشتری نداشته باشد اما برود آن کار بزرگ را انجام دهد که نزدیک به ۱۵۰ میلیون دوز واکسن تولید و وارد و تزریق شد که در نتیجه به عدد فوتی صفر رسیدیم و زندگی مردم به روال عادی برگشت.

*در حوزه دیپلماسی انرژی و دیپلماسی منطقه‌ای در عین این که توجه به چند کشور اروپایی و آمریکا همه همت و فعالیت دولت قبل بود و دیپماسی منطقه.ای رها شده و ارتباطات ما با کشورهای منطقه دچار مشکل شده بود اما الان می‌بینیم که معاهدات چندجانبه و دو جانبه امضاء می‌شود و روابط منطقه‌ای با بسیاری از کشورها ارتقاء یافته است. پیوستن به پیمان شانگهای یکی از دستاوردهای مهم دیپلماسی دولت است.

*ناترازی که در دولت قبل داشتیم رفع شد این هم از اتفاقات خوبی است که در این دولت رخ داد. در حوزه مسکن حضور شخص ریاست جمهور پای کار و تشکیل شش جلسه شورای عالی مسکن از موارد مهم است در حالی‌که کل هشت سال قبل جلسه با این تعداد برگزار نشد. این‌ها نکات خوب این دولت است، کارهای خوبی که در حوزه محرومیت‌زدایی شده است.

*اما در حوزه اقتصاد مشکلاتی وجود دارد، قطعا در حوزه مسکن کار باید با جدیت بیشتری دنبال شود، عدم همراهی سیستم بانکی و سازمان برنامه و بودجه با این حوزه مشهود است. این‌ها نشان می‌دهد که فرمایش ریاست جمهور که گفتند ما با کسی عهد اخوت نبستیم فرصت خوبی است که بعد از یک سال و چند ماه قطعا باید ترمیم در کابینه صورت گیرد.

*مجلس نشان داد در پیگیری مطالبات مردم در عین اینکه تفکرات این دولت را قبول دارد به عنوان دولت جهادی که پای کار و در کنار مردم است، کوتاه نمی‌آید و اشکالات جدی هم در بعضی از وزارتخانه‌ها وجود دارد که انتظار ما این است که قبل از اینکه مجلس خودش ورود کند، دولت نسبت به اعمال تغییرات اقدام کند.

*برای مثال در استیضاح وزیر صمت در عین اینکه ما از حوزه خودرو و خودروسازی‌ها ناراحت هستیم و رضایت نداریم اما اینکه این را به یک وزیر محدود کنیم، منطقی نبود و مجلس دوباره به وزیر رأی اعتماد داد ولی انتظارمان این است که در حوزه‌های اقتصادی، در بازار ارز و حوزه مسکن ترمیمی صورت گیرد و انشاءالله که خود ریاست‌جمهور تغییراتی را انجام دهد.

*الان بعضی از استانداران به شدت ضعیف هستند، بعضی از وزرا باید جای خود را به افراد قوی‌تری بدهند و برخی معاونان وزرا نیاز است که تغییر کنند. خود آقای رئیس‌ جمهور هم نیاز به ترمیم در بدنه مدیریت دولت را قبول دارد و ما از ایشان می‌خواهیم که هرچه سریع‌تر این کار را انجام دهد.

اخبار مرتبط:
علم‌الهدی: نخبگان مهاجرت می‌کنند چون می‌خواهند سوار خودروی لوکس شوند / حجاب در ایران اجباری نیست/ من هیچ قدرتی در مشهد نَدارم
علم‌الهدی: نخبگان مهاجرت می‌کنند چون می‌خواهند سوار خودروی لوکس شوند / حجاب در ایران اجباری نیست/ من هیچ قدرتی در مشهد نَدارم

علم‌الهدی درباره مهاجرت نخبگان گفت: عناصری هستند که سال‌ها از امکانات کشور استفاده کرده و به درجه نخبگانی رسیده اما فقط به این دلیل که در فلان کشور همسایه امکانات بیشتری می‌دهند، چشم بر رنج ملت خود می‌بندد تا خودروی لوکس‌تر سوار شود و در خانه وسیع‌تر زندگی کند. شما این انگیزه برای مهاجرت را تقدیس می‌کنید؟

کنایه عباس عبدی به اصولگرایان / تا حرفی بزنی می‌گویند، آبروی مومن را نبرید! ولی تا دل‌تان بخواهد خودشان آبروی دیگران را می‌برند و کک‌شان هم نمی‌گزد
کنایه عباس عبدی به اصولگرایان / تا حرفی بزنی می‌گویند، آبروی مومن را نبرید! ولی تا دل‌تان بخواهد خودشان آبروی دیگران را می‌برند و کک‌شان هم نمی‌گزد

در اینجا به‌کارگیری دامادها و فرزندان و اقوام و فامیل مرسوم است تا اعتراض کنی فوری می‌گویند اینها مدیر توانمند هستند! کجا آزمون دادند؟ نزد پدر خانم. افرادی که سطح کارشناسی و تخصصی کافی نداشته باشند به دو طریق منشا افزایش فساد می‌شوند.

کیهان: بر باد دادن ۱۸میلیارد دلار در دولت روحانی خیلی بیشتر از فساد چای دبش در دولت رئیسی است
کیهان: بر باد دادن ۱۸میلیارد دلار در دولت روحانی خیلی بیشتر از فساد چای دبش در دولت رئیسی است

روزنامه حسین شریعتمداری برای دومین روز متوالی در مقام دفاع از دولت ابراهیم رئیسی در خصوص فساد 140هزار میلیاردتومانی برآمد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است