واکنش جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا به شهادت کیان پیرفلک

مشاور امنیت ملی آمریکا در ادامه دخالت‌های آشکار واشنگتن در امور ایران تلاش کرد به بهانه ابراز همدردی با خانواده کودک کشته شده در جریان حمله تروریستی ایذه به ناآرامی‌ها در کشورمان دامن بزند.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ در حالی‌که سیاست‌های مداخله‌جویانه و تفرقه‌افکنانه واشنگتن در خاورمیانه اصلی‌ترین دلیل ظهور و توسعه تروریسم در منطقه و جهان به شمار می‌آید و آمریکا و متحدانش همواره هدایت ترویست‌ها را در دست دارند، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر با خانواده کیان پیرفلک، کودک ۱۰ ساله‌ای که در حمله تروریستی روز چهارشنبه در شهر ایذه جان خود را از دست داد، ابراز همدردی کرد.

به نوشته ایسنا، سالیوان در ادامه پیام خود نوشت که آمریکا به تلاش‌ها برای پاسخگو کردن (عاملان) مرگ بی‌معنای کیان و بسیاری دیگر از ایرانیان شجاع ادامه خواهم داد.

از زمان فوت مرگ مهسا امینی دختر ۲۱ ساله ایرانی هنگام بازداشت در گشت ارشاد ناآرامی‌های در واکنش به این حادثه در برخی شهرهای ایران شکل گرفته است که بسیاری از مقامات غربی و به‌ویژه آمریکا تلاش کرده‌اند با سوءاستفاده از این موضوع و با دخالت آشکار در امور داخلی کشورمان به این ناآرامی‌ها دامن بزنند.