امکان پهلوگیری کشتی سانی در بنادر قطر برای میزبانی مسابقه‌های جام‌جهانی ۲۰۲۲ منتفی شد

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بازدید از کشتی تفریحی سانی گفت: با اعلام دولت قطر، امکان پهلوگیری کشتی سانی و شناورهای مسافربری ایرانی در بنادر قطر برای میزبانی مسابقه‌های جام‌جهانی ۲۰۲۲ منتفی شد.
به گزارش سایت خبری مدارا؛ سید عزت الله ضرغامی عصر پنجشنبه در بازدید از کشتی تفریحی سانی در بندرعباس افزود: قرار بود مسافران جام جهانی فوتبال در قطر را به وسیله کشتی سانی جابه‌جا کنیم اما دولت قطر به دلایل مشکلات داخلی خود امکان پهلودهی این کشتی و شناورهای ایرانی را ندارد و مسوولان قطری از به وجود آمدن این شرایط و اینکه نمی‌توانند گردشگر دریایی جذب کنند، عذرخواهی کردند.
وی تاکید کرد: طرف قطری مشکل جدی اقامت دارد و تنها تعداد محدودی از کشتی‌های بسیار بزرگ که در عمل هتل هستند، در آنجا پهلو می‌گیرند و مشکل اقامتی تماشاگران را برطرف می‌کنند.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: در۲ هفته اخیر با وجود هماهنگی‌های قبلی انجام شده، دولت قطر اعلام کرد نمی‌تواند در این حوزه (گردشگری) همکاری کنند.
ضرغامی ادامه داد: در طول یکسال گذشته موانع رشد این حوزه از صنعت گردشگری مورد بررسی قرار گرفت، همچنین سرمایه‌گذاری‌های خوبی انجام شده که یکی از آن‌ها اورهال (تعمیرات اساسی) کشتی‌ها، ساخت کشتی‌ها و شناورها انجام شده و دانش فنی که در اینجا شاهد آن هستیم، بسیار ارزشمند است.
 گفتنی است کشتی سانی  یکی از بزرگترین شناورهای مسافری خاورمیانه می باشد که در خط کشتیرانی  کرانه لاین مشغول به فعالیت است.

این شناور مجموعا دارای ۴۱۷ تخت می باشد که در کابین ها و اتاق های یک ، دو ، سه و چهار تخته در طبقات ۲ ،۵ ، ۶ و ۸ مستقر شده است. ظرفیت کشتی ۳۰۰ نفر مسافر در مسافت های طولانی به همراه شب خوابی و در مسافت های کوتاه ظرفیت حداقل  ۹۲۵ نفر مسافر را بدون تخت و کابین خواهد داشت.

رستوران ۳۰۰ نفره ، کافی شاپ ۱۵۰ نفره ،سینما ، اتاق بازی کودکان ،سالن بدنسازی ، بازی های کامپیوتری ،فروشگاه به مساحت ۳۵۰ متر مربع ، آشپزخانه ، پیشرفته کلینیک پزشکی و… از دیگر امکانات این شناور می باشد.