کد خبر : 207670
انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - 14:00
دسته‌بندی : اجتماعی، اخبار ویژه
چاپ

وزیر اطلاعات: عامل دوم تروریستی شاهچراغ(ع) را شناسایی کردیم/ اعتراضات اخیر «خیمه‌شب‌بازی» است

حجت الاسلام و المسلمین خطیب با بیان این‌که «ما توان و اقتدارمان را مدیون مردم هستیم»، اظهار کرد: شب گذشته موفق شدیم عامل دوم تروریستی شاهچراغ را شناسایی کنیم.

وزیر اطلاعات: عامل دوم تروریستی شاهچراغ(ع) را شناسایی کردیم/ اعتراضات اخیر «خیمه‌شب‌بازی» است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ حجت الاسلام خطیب طی سخنانی در همایش ملی پدافند غیرعامل با بیان این‌که «دشمن تلاش می‌کند که اغتشاشات را با بحران‌آفرینی‌های جدید و با کمک اقدامات ایذایی و فشارهای جهانی و عملیات تروریستی و اقدامات هنجارشکنانه ادامه دهد»، اعلام کرد: به دلیل رعایت یکی از اقدامات کوچک پدافندی در شیراز به لطف الهی سربازان گمنام امام زمان موفق شدند عامل دوم عملیات تروریستی شاهچراغ را شناسایی کنند.

امنیت زیرساخت و پایه و بنیان همه امور کشور است

وی افزود: آن‌چه می‌تواند در مقابل تهدید از کشور، دولت و ملت ما حفاظت کند وظیفه‌ای است که در ایجاد و فراهم کردن آن همه باید تلاش کنیم که نصرت الهی را به همراه خواهد داشت.

خطیب با بیان این‌که «امنیت بر همه‌چیز اولویت دارد و زیرساخت و پایه و بنیان همه امور کشور است»، اظهار کرد: بنابراین آن‌چه را که این امنیت را تهدید کند اولویتی است که باید به آن پرداخته شود چه امنیت شناختی، زیستی، اجتماعی و یا زیرساختی باشد؛ بنابراین زمانی که موضوع امنیت مطرح می‌شود باید همه با تمام توان در جهت حفظ آن ارتقا و پایداری آن بود و یکی از مهم‌ترین عوامل حفاظتی و پاسداری از این امنیت در مقابل تهدیدات گسترده دشمنان پدافند غیرعامل است.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: پدافند غیرعامل اگر بتواند هوشمند، فعال، موثر و مصونیت‌زا باشد می‌تواند در جهت برقراری امنیت ما نقش اصلی و جدی داشته باشد؛ بنابراین یکی از عوامل اولویت‌دار و مهم کشور ما است و البته ارزیابی آن کمتر از اهمیت آن نیست، بنابراین باید مستمر نظارت ارزیابی کنترل و برآورد نسبت به آن وجود داشته باشد.

دفاع سایبری باید اولویت دفاع مان را تشکیل دهد

وی گفت: امروز تهدیداتی نو و متغیر بر کشور ما و مردم ما هجمه می‌آورد؛ بنابراین باید نسبت به هوشمندی، هوشیاری، پیش‌بینی و درک آن‌ها برای عملیاتی کردن هدایت و رهبری در مواجهه با آن اقدام جدی کرد، امروز اگر تهدیدات سایبری یکی از تهدیدات است که مستمر کشور ما را تهدید می‌کند و با آن مواجه هستیم باید اولویت دفاع مان را تشکیل دهد.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: امروز دشمن از فناوری‌های نو به نفع خود و برای تهدید علیه ملت ما استفاده می‌کند؛ بنابراین سازمانی که بتواند برای مقابله با این تهدیدات هوشمندانه پیش‌بینی و پیشگیری کند و نسبت به آن‌چه حاصل می‌شود مصونیت‌سازی کند می‌تواند در پدافند و مقابله با این تهدید توفیق به دست آورده و موفقیت را کسب کند.

با جنگ ترکیبی ،هوشمند و مستمر دشمن روبرو هستیم

خطیب یادآور شد: زمانی که ملت ما می‌خواهد یک ملتی مستقل ، پیشرو و تمدن‌ساز باشد دشمن نیز خواهد داشت و تهدیدات نیز متوجه کشورمان هست، پس باید نسبت به آن تمهیدات لازم را پیش بینی کنیم. ما باید از آن چیز که ظرفیت درونی کشور است و همچنین ظرفیتهای بیرونی در آسیا و جهان استفاده کرده و در جهت ایجاد توان آفند و پدافند کارآمد برای کشورمان استفاده کنیم.

وی گفت: قرارداد شانگهای و همکاری با کشورهای آسیایی می‌تواند یکی از فرصت‌ها و قابلیت‌هایی باشد که در جهت قدرتمند شدن کشور باید از آن بهره گرفت.

وی با اشاره به تهدیدات دشمنان گفت: با یک جنگ ترکیبی ،هوشمند و مستمر دشمن روبرو هستیم و اگر امروز دشمنی در اغتشاش تجلی پیدا می‌کند یا تجمعی برگزار شده و یا احیاناً اقداماتی از این قبیل تعریف شده، به همین اقدامات محدود نمی‌شود ، بیش از ۴۰ سال است که دشمن هر روز با توطئه، فتنه، کودتا و استفاده از گروهک ها و نفاق و البته تهاجم فرهنگی، هر چه در توان خود دارد را به کار گرفته است و امروز نیز هدف براندازی، تجزیه و تضعیف انقلاب ، کشور و ملت ما را در ابعاد مختلف تعریف کرده است و برای آن با بحران آفرینی و با استفاده از اقدامات خشن و عملیات‌ مختلف این اهداف را پیش می‌برد.

دشمنان به دنبال تجزیه‌طلبی هستند

وزیر اطلاعات با اشاره به حوادث اخیر کشور گفت: در این فتنه اخیر با اعتراض روبرو نیستیم بلکه با اغتشاش روبه‌رو هستیم، در اعتراض کشتن و آتش زدن و آسیب رساندن جا و تعریفی ندارد پس هر چیزی که در صحنه اجتماعی و در صحنه نخبگان و دانشگاهی همراه با خشونت و تخریب می‌شود غیر از اغتشاش نام دیگری ندارد.

خطیب ادامه داد: آن‌چه را دشمن به شکل مسلحانه در کردستان و بلوچستان دنبال می‌کند غیر از تجزیه طلبی رنگ و تعریف دیگری ندارد؛ بنابراین آن‌چه با آن روبرو هستیم یک بسته کامل است که سرویس‌های اطلاعاتی و کشورها و رسانه‌های بیگانه به عنوان یک بسته واحد تعریف کرده و هر روز با هماهنگی که ایجاد کردند آن را دنبال کردا و بحران می‌آفریند.

وی تصریح کرد: در اغتشاشات اخیر یکی از سردمداران اروپایی می‌گوید این همان چیزی بود که خود را برای آن آماده کرده بودیم. بنابراین بهانه و عاملی برای شروع و موج آفرینی و بحران افزایی و تهدیدی برای ملت پیدا و اهداف خود را دنبال کردند که پیش از ان جلسات متعددی توسط رژیم صهیونیستی، سرویس های آمریکایی سعودی و برخی کشورهای اروپایی در جهت برنامه ریزی آن برگزار شده که محتوا و مطالب آن وجود دارد و مستندات آن در دست دستگاه اطلاعاتی کشور ما قرار دارد و عمده هدایت و رهبری این اغتشاش را دشمنان ملت ایران رهبری می کند و عوامل سنتی از جمله گروهک های تروریستی بازیچه این خیمه شب بازی هستند.

وی یادآور شد: این‌ها همه کسانی هستند که بازیگران و عوامل این خیمه‌شب‌بازی هستند. در داخل هم می‌توانیم اقلیتی پرخاشگر و خشونت‌زا ببینیم که در این اقلیت با یک اقلیتی روبرو هستیم که آموزش دیده‌اند، سازمان‌یافته، مزدوری کرده و مدارکی وجود دارد که پول و امکانات گرفته‌اند؛ چه به طور مستقیم یعنی کسانی که در کشورهای مختلف آموزش دیده‌اند و چه به طور غیرمستقیم که فضای مجازی این امکان را برای آنان فراهم آورده است.

دشمن دست از دشمنی برنخواهد داشت

وزیر اطلاعات یادآور شد: ما یک اقلیتی را در اغتشاشات می‌بینیم که محصول آسیب‌های اجتماعی ما است پس کسانی که امروز در این کشور مسئولیتی اجتماعی دارند باید برای این اقلیت آسیب‌دیده فکری کنند.

خطیب ادامه داد: ما در مواجهه با اجماعی که در میان دشمنان ما ایجاد شده توان و اقتدارمان را مدیون حضور مردم و همراهی آنان هستیم. مشارکت اجتماعی و سرمایه اجتماعی جزو اولویت‌هایی است که در جهت ارتقای آن باید برای حفظ امنیت کشور تلاش کرد و مطالبات و نارضایتی‌ها و آن‌چه را که نیاز اجتماعی مردم ما در موضوعات اقتصادی و غیره است را باید در اولویت قرار داد.

وی با تاکید بر این‌که «دشمن دست از دشمنی برنخواهد داشت»، تصریح کرد: امروز بعد از پایان نسبی و میرایی اغتشاشات و این فتنه و اظهار یأس علنی نسبت به آن‌چه که اتفاق افتاده است، می‌بینیم که دست به اقدامات خشونت‌آمیز و تروریستی می‌زند، این چیزی است که در آتش‌زدن‌ها و کوکتل مولوتوف‌ها و عملیات تروریستی شاهچراغ شاهد آن هستیم و نکته دیگری که ما در همین آینده نزدیک با آن مواجه می‌شویم این است که اقداماتی به اصطلاح به عنوان حقوق بشر آن را دنبال می‌کند.

اخبار مرتبط:
ادارات و بانک‌های قم در ۳ و ۴ مرداد به علت گرمای هوا تعطیل شد
ادارات و بانک‌های قم در ۳ و ۴ مرداد به علت گرمای هوا تعطیل شد

تمام دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها و بیمه‌های استان قم در روز سه شنبه ۲مرداد تا ساعت ۱۱ و روزهای چهارشنبه وپنج شنبه مورخ ۳ و ۴ مرداد تعطیل خواهند بود.

زاکانی به تهدید استعفای اعضای شورای شهر در صورت عدم تغییر شهردار واکنش نشان داد
زاکانی به تهدید استعفای اعضای شورای شهر در صورت عدم تغییر شهردار واکنش نشان داد

شهردار تهران در پاسخ به سؤالی درخصوص تهدید برخی از نمایندگان شورای شهر تهران به استعفای دسته جمعی گفت: من در این خصوص صحبت نمی‌کنم. موضع هر کسی را خودش تشخیص می‌دهد اما این کار بسیار نامناسبی است.

یک بدهکار بانکی ۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد
یک بدهکار بانکی ۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: با یک بدهکار بانکی که ۳۰ هزار میلیارد تومان به شبکه بانکی کشور بدهی دارد توافق کردیم که ۱۲ هزار میلیارد از بدهی خود را با معرفی اموال به شبکه بانکی کشور برگرداند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است