کد خبر : 207441
انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - 11:59
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

قالیباف: اغتشاشات دارد به پایان می رسد

رئیس مجلس با بیان اینکه جنایت در شیراز با همه اتمام حجت کرد که دشمن اراده کرده امنیت کشور را برهم بزند، تاکید کرد: اقدامات تروریستی دشمنان ایران، نباید بهانه‌ای برای نادیده گرفتن اعتراضات اصلاح‌خواهانه شود.

قالیباف: اغتشاشات دارد به پایان می رسد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (یکشنبه ۸ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور، گفت: فرا رسیدن ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام را به مردم شریف ایران تبریک و تهنیت می‌گویم. همچنین سالگرد شهادت نوجوان بسیجی شهید محمدحسین فهمیده و فرا رسیدن روز نوجوان و بسیج دانش‌آموزی را گرامی می‌دارم.

وی ادامه داد: حادثه جنایت تروریستی در حرم حضرت احمد بن موسی، شاهچراغ علیه السلام که منجر به شهادت جمعی از هموطنان مظلوم مان شد را به خانواده‌های آن عزیزان، مردم شریف استان فارس و شهر شیراز و ملت شهید پرور ایران اسلامی تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال، شفای عاجل مجروحان این حادثه را مسئلت می‌کنم و از حضور کم نظیر مردم شهید پرور استان فارس در مراسم تشییع شهدا تقدیر و تشکر می‌کنم.

رئیس مجلس تاکید کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند اقدام قاطع و خردمندانه درباره‌ی سررشته این فاجعه‌آفرینی‌ها ضروری است و ان‌شاالله مردم، شاهد اقدامات قاطعِ جمهوری اسلامی در مقابل این جنایات خواهند بود.

قالیباف اظهار داشت: رژیمِ صهیونیستی و مرتجعین منطقه بدانند که نمی‌توانند پشت نقاب داعش و یا تلویزیون‌های لندن نشین مخفی شوند و باید پاسخگوی خون‌های ریخته شده در ایران باشند. این جنایت ثابت کرد که دشمنان ایران عزیزمان برای برهم زدن امنیت کشور، اختلال در زندگی روزمره مردم، ایجاد جنگ و درگیری در شهر‌ها و همچنین تجزیه کشور، کمین کرده اند و بدنبال شکار فرصت‌ها هستند؛ این جنایات، با همه اتمام حجت کرد که دشمن اراده کرده است تا امنیت کشور را برهم بزند و از امروز باید فعالان عرصه فکر و موثرین صراحتا راه خود را از خشونت‌طلبان و جنایت‌کاران جدا کنند.

وی یادآور شد: البته که اقدامات تروریستی دشمنان ایران، نباید بهانه‌ای برای نادیده گرفتن اعتراضات اصلاح‌خواهانه جمعی از مردم شود. اما باید در نظر داشت که اگر گروه‌های سیاسی و نقش‌آفرینان فرهنگی و اجتماعی از ابتدا، مانع از تبدیل شدن اعتراض اصلاح‌خواهانه به اغتشاش و اعتراض خشونت‌طلبانه می‌شدند و همانند عموم مردم عمل کرده و راه خود را از خشونت‌طلبی جدا می‌کردند، دشمن جنایتکار ایران نمی‌توانست از فرصت ایجاد شده به ضرر مردم سوء استفاده کند.

رئیس دستگاه قانون گذاری کشور بیان کرد: ما اعتراض را، نه تنها درست و عامل پیشرفت کشور می‌دانیم بلکه معتقدیم این تحرکات اجتماعی به شرط مرزبندی با خشونت‌طلبان، جنایتکاران و تجزیه‌طلبان باعث تغییر سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌ها خواهد شد، همانگونه که رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار با کارگران، اعتراضی که در آن با دشمن، مرزبندی شده باشد را مورد تایید قرار دادند مثال مشخص موثر بودن این شیوه، اعتراضات مطالبات معلمان و بازنشستگان در ماه‌های پیش از این است که به نتایج ملموسی رسید.

قالیباف اظهار داشت: بر این اساس، مرزبندی با خشونت‌طلبی و براندازی، شرط ضروری حصول نتیجه و تغییر محسوس در نتیجه اعتراضات است و نظام سیاسی کشور نیز به جهت استواری بر اراده مردم، بستر قطعی هر نوع اصلاح و تغییر برای تامین منافع عمومی است البته بخشی از این تغییر نیز، اصلاح در نظام حکمرانی در چارچوب نظام سیاسی جمهوری اسلامی است که باید به حکمرانی نو منجر شود.

وی گفت: با توجه به تشخیص و تدبیر دقیقِ مردم شریف و هوشیار ایران عزیز در همراهی نکردن با اعتراضات خشونت‌طلبانه، مشخص است که این اغتشاشات رو به خاموشی می‌رود و به پایان می‌رسد؛ اما باید در نظر داشت که پس از برقراری امنیت و آرامش سراسری در کشور نباید تدبیر و هوشمندی مردم در همراهی نکردن با خشونت‌طلبی و اغتشاشات را بهانه‌ای برای پرهیز در تغییر رویه‌ها قرار داد؛ در آن زمان، نوبت مسئولان کشور است که پاسخ بصیرت مردم را با اقدامات لازم در کارآمدسازی و برطرف کردن نقاط ضعف در حوزه‌های حکمرانی اقتصادی، حکمرانی فرهنگی، حکمرانی اجتماعی و حکمرانی سیاسی بدهند.

رئیس مجلس تاکید کرد: انشاءالله مردم عزیزمان بزودی شاهد امنیت کامل و همه جانبه در زندگی روزمره خود خواهند بود و قطعا ما مسئولان نیز باید بتوانیم پاسخگوی این حمایت و بصیرت مردم نجیب مان باشیم.

اخبار مرتبط:
رئیس صداوسیما: ظریف امشب میهمان تلویزیون است
رئیس صداوسیما: ظریف امشب میهمان تلویزیون است

پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما گفت: محمد جواد ظریف رئیس شورای راهبردی دولت چهاردهم امشب میهمان تلویزیون است.

عضو شورای شهر: عموم مَردم تهران عملکرد زاکانی را قبول ندارد
عضو شورای شهر: عموم مَردم تهران عملکرد زاکانی را قبول ندارد

مهدی عباسی، عضو شورای شهر تهران، درباره احتمال برکناری شهردار توسط اعضا شورا گفت: در ساختار قانونی کشور، به گونه‌ای پیش‌بینی شده که امور مدیریت شهری به اعضا شورای شهر که نمایندگان مردم هستند، واگذار شود. در حال حاضر آقای زاکانی که نماینده مردم نیست، خانم سلیمانی نماینده مردم است. در تهران نیز اعضا شورا طبق قانون وظیفه دارند که مصوبه‌های مرتبط با شهر را تصویب کنند و برعملکرد شهردار و شهرداری نظارت کنند. در نتیجه نظارت بر عملکرد شهردار و شهرداری، یک حق قانونی اعضا شوراست.

محمد بن‌سلمان پیروزی پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت
محمد بن‌سلمان پیروزی پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت

ولیعهد عربستان پیروزی مسعود پزشکیان رییس جمهوری منتخب را تبریک گفت.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است