کد خبر : 207405
انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - 09:43
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

رئیس مجلس: مشخص است که اغتشاشات رو به خاموشی می‌رود و به پایان می‌رسد

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: این جنایت ثابت کرد دشمنان برای تجزیه کشور کمین کرده اند این جنایت با همه اتمام حجت کرد که دشمن درصدد است امنیت کشور را بر هم بزند و باید افراد موثر راه خود را از دشمنان جدا کنند.

رئیس مجلس: مشخص است که اغتشاشات رو به خاموشی می‌رود و به پایان می‌رسد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمدباقر قالیباف در جلسه علنی روز یکشنبه-۸ آبان- مجلس شورای اسلامی و نطق پیش از دستور خود با تبریک سالگرد شهادت نوجوان بسیجی حسین فهمیده گفت: جنایت تروریستی در حرم حضرت احمد بن موسی (شاهچراغ) که منجر به کشته شدن جمعی از هموطنان مظلوم استان فارس و شهر شیراز شد، به مردم شهید پرور ایران اسلامی تسلیت می‌گویم و از خداوند شفای عاجل برای مصدومان این حاثه مسئلت دارم و از حضور کم نظیر مردم استان فارس در مراسم تشییع شهدا تقدیر و تشکر می‌کنم.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند اقدام قاطع و خردمندانه درباره سررشته این فجایع ضروری است و ان شا الله مردم شاهد اقدامات متقابل درباره این جنایات خواهند بود.

وی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی و مرتجعین منطقه بدانند که نمی‌توانند پشت نقاب داعش و تلویزین‌های لندن نشین مخفی شوند و باید پاسخگوی خون‌های ریخته شده در ایران باشند. این جنایت ثابت کرد که دشمنان ایران عزیز برای برهم زدن کشور، اختلال در زندگی روزمره مردم و ایجاد جنگ و درگیری درشهرها و تجزیه کشور کمین کردند ودر حال شکار فرصت‌ها هستند.

قالیباف یادآور شد: این جنایات با همه اتمام حجت کرد که دشمن اراده کرده است تا امنیت کشور را برهم بزند و از امروز باید فعالان عرصه فکر و موثرین صراحتا راه خود را از خشونت طلبان و جنایتکاران جدا کنند. البته که اقدامات تروریستی دشمنان ایران نباید سبب بهانه‌ای برای نادیده گرفتن اعتراضات جمعی از مردم شود.

وی تاکید کرد: اما باید در نظر داشت که اگر گروه‌های سیاسی و نقش‌آفرینانِ فرهنگی و اجتماعی از ابتدا، مانع از تبدیل شدن اعتراضِ اصلاح‌خواهانه به اغتشاش و اعتراضِ خشونت‌طلبانه می‌شدند و همانندِ عموم مردم عمل کرده و راه خود را از خشونت‌طلبی جدا می‌کردند، دشمنِ جنایتکار ایران نمی‌توانست از فرصت ایجاد شده به ضرر مردم سوء استفاده کند.

رییس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما اعتراض را، نه تنها درست و عامل پیشرفت کشور می‌دانیم بلکه معتقدیم این تحرکاتِ اجتماعی به شرط مرزبندی با خشونت‌طلبان، جنایتکاران و تجزیه‌طلبان باعث تغییر سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌ها خواهد شد، همانگونه که رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار با کارگران، اعتراضی که در آن با دشمن، مرزبندی شده باشد را مورد تایید قرار دادند. مثال مشخصِ موثر بودن این شیوه، اعتراضات مطالباتِ معلمان و بازنشستگان در ماه‌های پیش از این است که به نتایج ملموسی رسید.

قالیباف با تاکید بر اینکه مرزبندی با خشونت‌طلبی و براندازی، شرطِ ضروریِ حصول نتیجه و تغییرِ محسوس در نتیجه اعتراضات است، گفت: نظام سیاسی کشور نیز به جهت استواری بر اراده مردم، بسترِ قطعی هر نوع اصلاح و تغییر برای تامین منافع عمومی است البته بخشی از این تغییر نیز، اصلاح در نظام حکمرانی در چارچوب نظام سیاسی جمهوری اسلامی است که باید به حکمرانی نو منجر شود.

وی ادامه داد: با توجه به تشخیص و تدبیرِ دقیقِ مردم شریف و هوشیار ایران عزیز در همراهی نکردن با اعتراضاتِ خشونت‌طلبانه، مشخص است که این اغتشاشات رو به خاموشی می‌رود و به پایان می‌رسد؛ اما باید در نظر داشت که پس از برقراری امنیت و آرامشِ سراسری در کشور نباید تدبیر و هوشمندی مردم در همراهی نکردن با خشونت‌طلبی و اغتشاشات را بهانه‌ای برای پرهیز در تغییر رویه ها قرار داد.

رییس قوه مقننه یادآور شد: در آن زمان، نوبت مسئولان کشور است که پاسخ بصیرت مردم را با اقدامات لازم در کارآمدسازی و برطرف کردن نقاطِ ضعف در حوزه های حکمرانی اقتصادی ، حکمرانی فرهنگی، حکمرانی اجتماعی و حکمرانی سیاسی بدهند.

قالیباف خاطرنشان کرد: انشاءالله مردم عزیزمان بزودی شاهد امنیت کامل و همه جانبه در زندگی روزمره خود خواهند بود و قطعا ما مسئولان نیز باید بتوانیم پاسخگوی این حمایت و بصیرتِ مردم نجیب مان باشیم.

اخبار مرتبط:
رئیس صداوسیما: ظریف امشب میهمان تلویزیون است
رئیس صداوسیما: ظریف امشب میهمان تلویزیون است

پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما گفت: محمد جواد ظریف رئیس شورای راهبردی دولت چهاردهم امشب میهمان تلویزیون است.

عضو شورای شهر: عموم مَردم تهران عملکرد زاکانی را قبول ندارد
عضو شورای شهر: عموم مَردم تهران عملکرد زاکانی را قبول ندارد

مهدی عباسی، عضو شورای شهر تهران، درباره احتمال برکناری شهردار توسط اعضا شورا گفت: در ساختار قانونی کشور، به گونه‌ای پیش‌بینی شده که امور مدیریت شهری به اعضا شورای شهر که نمایندگان مردم هستند، واگذار شود. در حال حاضر آقای زاکانی که نماینده مردم نیست، خانم سلیمانی نماینده مردم است. در تهران نیز اعضا شورا طبق قانون وظیفه دارند که مصوبه‌های مرتبط با شهر را تصویب کنند و برعملکرد شهردار و شهرداری نظارت کنند. در نتیجه نظارت بر عملکرد شهردار و شهرداری، یک حق قانونی اعضا شوراست.

محمد بن‌سلمان پیروزی پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت
محمد بن‌سلمان پیروزی پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت

ولیعهد عربستان پیروزی مسعود پزشکیان رییس جمهوری منتخب را تبریک گفت.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است