عبدالله گنجی: چقدر امروز جای سحابی، بازرگان و اردشیر زاهدی خالی است/ دشمن اخلاق‌مدار نمی‌گوید فاجعه شاهچراغ کار خودشان بود

همشهری نوشت: بعد از انقلاب برخی از کسانی که با امام به بن‌بست رسیدند، به اخلاق پایبند بودند که نمونه آن مرحومین سحابی و بازرگان هستند.چقدر جای چنین اپوزیسیونی در مقابل جمهوری اسلامی خالی است.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ روزنامه همشهری در سرمقاله امروز خود به قلم عبدالله گنجی به تمجید از سحابی، بازرگان و اردشیر زاهدی پرداخت و جای آنان را خالی دانست!

این روزنامه نوشت: در حوادث اخیر کشور مهم‌ترین اصلی که دشمنان رعایت نکردند، اخلاق بود. بعد از انقلاب اسلامی برخی از کسانی که با امام به بن‌بست رسیدند، به اخلاق پایبند بودند که نمونه آن مرحومین سحابی و بازرگان هستند. آنان اخلاق و سیاست را با هم ممزوج کردند؛ یعنی حاضر نبودند با دشمن علیه نظامی که قبول ندارند همکاری کنند… چقدر جای چنین اپوزیسیونی در مقابل جمهوری اسلامی خالی است.

اردشیر زاهدی نیز از این جنس بود؛ اپوزیسیونی که با تحریم ایران مخالفند، از این جنس هستند یعنی بویی از اخلاق برده‌اند…دشمن اخلاق‌مدار نمی‌گوید فاجعه شاهچراغ کار خودشان بود. علت فوت کسی که به‌خاطر مسائل غیراخلاقی  شخصی فوت شده را حکومت نمی‌‌داند… این اخلاق اکنون گمشده ماست.