کد خبر : 206505
انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - 08:49
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

تهرانِ غرق در زباله و شهرداری در خواب

احتمالا شما نیز طی ماه های اخیر متوجه بوی نامطبوع و حجم بالای زباله های جمع آوری نشده در سطح شهر شده اید، تفاوتی هم نمی کند ساکن کدام یک از مناطق تهران باشید، از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب پایتخت متاسفانه شاهد بحران بهداشتی تازه ای هستیم که تا پیش از این سابقه نداشته است!

تهرانِ غرق در زباله و شهرداری در خواب

به گزارش سایت خبری مدارا؛ احتمالا شما نیز طی ماه های اخیر متوجه بوی نامطبوع و حجم بالای زباله های جمع آوری نشده در سطح شهر شده اید، تفاوتی هم نمی کند ساکن کدام یک از مناطق تهران باشید، از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب پایتخت متاسفانه شاهد بحران بهداشتی تازه ای هستیم که تا پیش از این در این حجم و وسعت سابقه نداشته است!

 

بسیاری از جوی های شهر مملو از زباله است، اطراف سطل ها نیز از زباله سر ریز شده به طوری که شاهد جولان پر شمار موش ها و همچنین بوی نا مطبوع ناشی از شیرابه زباله هستیم و مشخص هم نیست که شهرداری تهران دقیقا مشغول چه کاری است که حتی فرصت انجام بدیهی ترین مسئولیت خود را هم ندارد!

 

حسین نظری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری چند روز پیش درخصوص دلیل جمع آوری مخازن زباله از سطح شهر توضیح داد:‌ این موضوع دلیل امنیتی دارد وقتی مجموعه امنیتی اعلام کنند که باید مخازن را جمع آوری کنید، ما به عنوان شهرداری انجام می‌دهیم.

 

با این حال باید تاکید کرد که این موضوع هم هیچ ربطی به حوادث اخیر و جمع آوری سطل های زباله برای جلوگیری از آتش زدن آنها ندارد بلکه اکنون ماه ها است شاهد این معضل در سطح شهر تهران هستیم و شما خوانندگان این مطلب هم احتمالا می توانید بر آن صحه بگذارید!

 

شهر تهران همواره با چالش های متعددی دست و پنجه نرم می کرده که متاسفانه شهرداری ها طی سال ها و دوره های متمادی از حل بسیاری از این چالش ها ناتوان به نظر می رسند، با این وجود در همه این دوره های اخیر کمتر شاهد چنین چیزی بودیم، جمع آوری زباله ها یکی از ابتدایی ترین و بدیهی ترین وظایف شهرداری است که ارتباط مستقیمی هم با سلامت شهروندان و چهره شهر دارد که گویا انجام وظایف دیگر در شهرداری تهران از جمله کارنامه ساختن های هفتگی اجازه انجام آن را به شهرداری نمی دهد!

اخبار مرتبط:
فردی که متهم به ترغیب زهره فکورصبور به خودکشی بود، تبرئه شد
فردی که متهم به ترغیب زهره فکورصبور به خودکشی بود، تبرئه شد

در حالی که بیش از ۲ سال از مرگ زهره فکورصبور گذشته بود، مدتی قبل مادر این بازیگر فقید به دادسرا رفت و گفت: درست است که دخترم خودکشی کرده است، اما شخصی او را ترغیب به خودکشی کرده و من از او به همین اتهام شکایت دارم.

پلیس: ۲۱ صفحه اینستاگرامی هنجارشکن در تهران مسدود شد
پلیس: ۲۱ صفحه اینستاگرامی هنجارشکن در تهران مسدود شد

سردار کیومرث عزیزی اظهار کرد: در راستای ترویج فرهنگ و عفاف و حجاب و در جریان اجرای طرح نور با رویکرد پایش فعالیت‌ها در فضای مجازی، با رصد مأموران پلیس امنیت عمومی و فتا در فضای مجازی، اطلاعاتی از فعالیت چند صفحه در خصوص انتشار تصاویر نامناسب و هنجارشکن به‌دست آمده و بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

سال ۱۴۰۰ تنها ۱۸ درصد مستاجران به سفر رفتند
سال ۱۴۰۰ تنها ۱۸ درصد مستاجران به سفر رفتند

روزنامه اعتماد نوشت که تنها ۱۸ درصد از کسانی که مستاجر بودند در سال ۱۴۰۰ سفر رفتند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است