کد خبر : 205447
انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - 12:56
دسته‌بندی : اجتماعی، اخبار ویژه
چاپ

سخنگوی قوه قضاییه: بیش از هزار نفر که در یک روز بازداشت شده بودند را در یک بازه زمانی آزاد کردیم

مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه با تاکید بر اینکه برخورد قوه قضاییه باید مدبرانه، هوشمندانه، عبرت‌آموز و بازدارنده باشد، گفت: نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی قابلیت مجازات دارد. ستایشی اضافه کرد: اعتقاد ما این است که برخوردها با عناصر اصلی و کسانی که اغفال شدند باید مدبرانه، هوشمندانه، عبرت‌آموز و بازدارنده باشد. تفکیک را شروع کردیم و عملا هم صورت گرفته است. بیش از هزار نفر که در یک روز بازداشت شده بودند در یک بازه آزاد شدند.

سخنگوی قوه قضاییه: بیش از هزار نفر که در یک روز بازداشت شده بودند را در یک بازه زمانی آزاد کردیم

به گزارش سایت خبری مدارا؛ مسعود ستایشی در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه در مقررات مختلف از جمله قانون مجازات اسلامی به موضوع نشر اکاذیب توجه شده است، افزود: این موضوع به وسیله نامه، شکوائیه یا عرایض، گزارش و هرگونه اوراق خطی صورت گیرد تعریف خاص خود را دارد. اکاذیب جمع است و اگر مفرد هم باشد آنهایی که مبادرت به ابراز سخن کذب کنند بعد از فصل الخطاب بودن و بعد از اینکه همه چیز مشخص است و بالتبع هیجانات و تشویشی ایجاد کنند و افرادی را به میدان بیاورند این موجب می‌شود که خللی در مسئله امنیت کشور ایجاد شود و این افراد باید پاسخگوی اقدام خود باشند.

وی ادامه داد: با وجود شفافیت و مبرهن بودن قضیه (فوت مهسا امینی)، متاسفانه عده‌ای موجبات تشویش اذهان را فراهم می‌آورند. به صورت شفاف و روشن بعد از فرمان مقام معظم رهبری بیانیه دادیم و اعلام کردیم در قبال کسانی که مرتکب این اقدامات می‌شوند قائل به تفکیک و دسته بندی هستیم؛ تفکیک متهمان و مرتکبان، آنهایی که مباشر و شریکند، معاونند، آنهایی که مسبین اصلی هستند.

ستایشی اضافه کرد: اعتقاد ما این است که برخوردها با عناصر اصلی و کسانی که اغفال شدند باید مدبرانه، هوشمندانه، عبرت‌آموز و بازدارنده باشد. تفکیک را شروع کردیم و عملا هم صورت گرفته است. بیش از هزار نفر که در یک روز بازداشت شده بودند در یک بازه آزاد شدند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: با کسانی که مرتکب اعمال جنایی شده و اساس کار هستند و قتل و غارت و تخریب به وجود آوردند قوه قضاییه با کمال اقتدار برخورد عبرت‌آموز خواهد کرد.

ستایشی ضمن تاکید بر این که رسانه ملی باید کار رسانه‌ای انجام دهد، افزود: ما مورد هجمه رسانه‌ای واقع شده‌ایم بنابراین باید از ظرفیت‌های رسانه ملی استفاده کنیم؛ تبیین و روشنگری کنیم تا جایی برای کسانی که می خواهند تشویش کنند، نباشد.

سخنگوی قوه قضاییه درباره بررسی علت فوت (مهسا امینی) گفت: قوه قضاییه تدقیق در رسیدگی به موضوع را فدای سرعت نکرد و متمسک به یکی از بی‌نظیرترین و قوی ترین سطوح کمیسیونی شد که مربوط به کمیسیون‌های تخصصی در سازمان پزشکی قانونی بود.

وی ادامه داد: حضور ۱۹ نفر از صاحبنظران و متخصصین در این فن کاملا می‌درخشید و تجلی داشت. اینها دقت کامل و اقدام موشکافانه کردند و به دور از هر هیاهو دقت کامل داشتند و به بررسی علت تامه فوت پرداختند. این متخصصان مشخص کردند نکاتی که ابراز شده مبنی بر این قضیه که صدماتی بر مرحومه وارد آمده، منطبق بر داده‌ها نیست و فوت بر اساس صدمات نبوده و ارتباطی با آن ندارد.

اخبار مرتبط:
ادارات و بانک‌های قم در ۳ و ۴ مرداد به علت گرمای هوا تعطیل شد
ادارات و بانک‌های قم در ۳ و ۴ مرداد به علت گرمای هوا تعطیل شد

تمام دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها و بیمه‌های استان قم در روز سه شنبه ۲مرداد تا ساعت ۱۱ و روزهای چهارشنبه وپنج شنبه مورخ ۳ و ۴ مرداد تعطیل خواهند بود.

زاکانی به تهدید استعفای اعضای شورای شهر در صورت عدم تغییر شهردار واکنش نشان داد
زاکانی به تهدید استعفای اعضای شورای شهر در صورت عدم تغییر شهردار واکنش نشان داد

شهردار تهران در پاسخ به سؤالی درخصوص تهدید برخی از نمایندگان شورای شهر تهران به استعفای دسته جمعی گفت: من در این خصوص صحبت نمی‌کنم. موضع هر کسی را خودش تشخیص می‌دهد اما این کار بسیار نامناسبی است.

یک بدهکار بانکی ۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد
یک بدهکار بانکی ۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: با یک بدهکار بانکی که ۳۰ هزار میلیارد تومان به شبکه بانکی کشور بدهی دارد توافق کردیم که ۱۲ هزار میلیارد از بدهی خود را با معرفی اموال به شبکه بانکی کشور برگرداند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است