کد خبر : 205081
انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - 23:21
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

آیت الله جوادی آملی: «حوزویان و مدیران» اگر طیب و طاهر نباشند، نمی‌توانند «جامعه» را طیب و طاهر کنند

آیت الله العظمی جوادی آملی با تأکید بر اینکه انسان باید طیب و طاهر باشد تا کلامش در جامعه اثرگذار باشد، گفتند: حوزویان و مدیران اگر طیب و طاهر نباشند، نمی‌توانند جامعه را طیب و طاهر کنند.

آیت الله جوادی آملی: «حوزویان و مدیران» اگر طیب و طاهر نباشند، نمی‌توانند «جامعه» را طیب و طاهر کنند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ آیت الله جوادی آملی در جمع تعدادی از طلاب حوزه علمیه قم، اظهار داشتند: پیامبر اکرم(ص) به ما سفارش کرده اند قرآن را امام خود قرار دهید و قرآنی زندگی کنید، لازمه اش این است که انسان طیب و طاهر باشد تا کلامش در جامعه اثرگذار باشد.

وی افزودند: حوزویان و مدیران اگر طیب و طاهر نباشند، نمی‌توانند جامعه را طیب و طاهر کنند.

این مرجع تقلید با تاکید بر لزوم پاسخگویی بر شبهات، بیان داشتند: حوزویان باید نسبت به پاسخ به شبهات غرب اهتمام ورزند و توانایی پاسخ به شبهات جامعه را داشته باشند، اندلس سابق بزرگانی از فقه و علوم اسلامی داشت اما چیزی که دین را از اندلس گرفت جنگ‌های صلیبی نبود، بلکه شبهات فکری بود، لذا نباید نسبت به شبهات مطرح در جامعه بی تفاوت بود، و باید آنها را به وسیله روایاتی که مفسر قرآن هستند جواب داد.

وی با اشاره به جایگاه صحیفه سجادیه، ابراز داشتند: مفاتیح الجنان کتاب ارزشمندی است اما بر همه ما لازم است سالی دو سه بار ادعیه صحیفه سجادیه را تلاوت کنیم.

آیت الله جوادی آملی ادامه دادند: انسان هرگز نباید بگوید من خسته ام یا من نمی‌توانم، چرا که اصل روح است و اگر روح و اراده تقویت شود، بدن همراهی می‌کند.

ایشان گفتند: قرآن باید درس رسمی حوزه شود و همانطور که به سایر مباحث پرداخته می‌شود به قرآن کریم نیز پرداخته شود.

اخبار مرتبط:
نماینده مجلس: آقای پزشکیان دقت کند یک شرکت سهامی تشکیل ندهد
نماینده مجلس: آقای پزشکیان دقت کند یک شرکت سهامی تشکیل ندهد

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای این که بتواند حوزه اقتصاد را سامان دهد از اشخاص و افرادی که سابقه عدم موفقیت در حوزه اقتصاد دارند استفاده نکند و آن‌ها را تکرار نکند.

حقیقت‌پور: جلیلی و حلقه جلیلیسم در ایران پایه‌گذار یک رفتار خشن توأم با دیکتاتوری هستند  / جلیلی پایه‌گذار حمله به همه سفارتخانه‌هاست
حقیقت‌پور: جلیلی و حلقه جلیلیسم در ایران پایه‌گذار یک رفتار خشن توأم با دیکتاتوری هستند / جلیلی پایه‌گذار حمله به همه سفارتخانه‌هاست

فعال سیاسی اصولگرا خطاب به سعید جلیلی می‌گوید: یک مقدار در حاشیه بنشین و خودت را درست کن، تو که نه نصایح بزرگان اصولگرا و نه نصایح جریان میانه‌روی اصولگرا را قبول داری و خودت را برتر می‌دانی.

آمریکا ماه گذشته به ایران درباره فعالیت‌های هسته‌ای‌اش هشدار داده است
آمریکا ماه گذشته به ایران درباره فعالیت‌های هسته‌ای‌اش هشدار داده است

اکسیوس به نقل از سه مقام آمریکایی که خواسته‌اند نامشان فاش نشود افزود: «ایالات متحده در این پیغام نگرانی جدی خود از فعالیتهای توسعه اتمی جمهوری اسلامی و تلاشهایش برای تولید سلاح هسته‌ای را ابراز کرده و خواستار توقف این اقدامات شده است.»

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است