کد خبر : 205063
انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - 19:37
دسته‌بندی : پیشنهاد سردبیر، سیاسی
چاپ

خبرگزاری نزدیک به سپاه: دیوارنگاره میدان ولی‌عصر(عج) به دنبال جذب حداکثری بود

تسنیم نوشت: بیلبورد تازه‌طراحی‌شده سازمان اوج اگرچه از سر صداقت، حسن‌نیت و دعوت به صلح و دوستی طراحی شده باشد و مشخص باشد که طراحان آن با قراردادن تصاویر افرادی مانند سیمین معتمدآریا به‌دنبال انتقال پالس مثبت برای القای همدلی یا به‌تعبیر برخی مفسرانِ کلیشه‌بین «جذب حداکثری» هستند یا حداقل‌هایی برای فراهم شدن شرایطی برای گشودن باب «گفتگو» را دنبال می‌کنند.

خبرگزاری نزدیک به سپاه: دیوارنگاره میدان ولی‌عصر(عج) به دنبال جذب حداکثری بود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه در گزارشی به تحلیل بیلبورد میدان ولی‌عصر(عج) در مورد زنان پرداخته است.

 

این خبرگزاری نوشت:

بیلبورد «زنان سرزمین من» که چند روز پیش با طرحی‌ متشکل از تصاویر شماری از زنان تاریخ‌ساز یا مشهور ایران در حاشیه میدان ولی‌عصر(عج) نصب شده بود با واکنش جدی برخی از این چهره‌ها یا بستگان شماری دیگر از ایشان که هم‌اکنون در قید حیات نیستند، مواجه شد و با شدت گرفتن حواشی سرانجام با تصویری دیگر جایگزین شد.

در سال‌های گذشته این «دیوارنگاره» نشان داده است که در انتقال برخی مفاهیم و پیام‌ها، توان اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی بالایی دارد.

عمده طرح‌ها با محوریت خانه طراحان انقلاب اسلامی و استودیوهایی مانند سه در چهار ارائه می‌شد که با حرکت خودجوش تعدادی از هنرآموختگان دانشگاه‌های تهران، هنر، سوره و… این مؤسسات را به‌راه انداخته بودند و بعدها سازمان‌هایی مانند سازمان هنری ـ رسانه‌ای اوج اصلی‌ترین حامی اجرای چنین طرح‌هایی شدند.

بیلبورد تازه‌طراحی‌شده سازمان اوج اگرچه از سر صداقت، حسن‌نیت و دعوت به صلح و دوستی طراحی شده باشد و مشخص باشد که طراحان آن با قراردادن تصاویر افرادی مانند سیمین معتمدآریا به‌دنبال انتقال پالس مثبت برای القای همدلی یا به‌تعبیر برخی مفسرانِ کلیشه‌بین «جذب حداکثری» هستند یا حداقل‌هایی برای فراهم شدن شرایطی برای گشودن باب «گفتگو» را دنبال می‌کنند.

اما واضح است که شناخت دقیق‌تر و عمیق‌تر از  این افراد نشان می‌دهد که ماجرا ممکن است هیچ‌گاه با شماری از ایشان که دیدگاهی رادیکال، بنیادین و تا حد زیادی ایدئولوژیک در این موضوعات پیدا کرده‌اند، به توافق مورد رضای طرفین منجر نشود.

اخبار مرتبط:
نماینده مجلس: آقای پزشکیان دقت کند یک شرکت سهامی تشکیل ندهد
نماینده مجلس: آقای پزشکیان دقت کند یک شرکت سهامی تشکیل ندهد

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای این که بتواند حوزه اقتصاد را سامان دهد از اشخاص و افرادی که سابقه عدم موفقیت در حوزه اقتصاد دارند استفاده نکند و آن‌ها را تکرار نکند.

حقیقت‌پور: جلیلی و حلقه جلیلیسم در ایران پایه‌گذار یک رفتار خشن توأم با دیکتاتوری هستند  / جلیلی پایه‌گذار حمله به همه سفارتخانه‌هاست
حقیقت‌پور: جلیلی و حلقه جلیلیسم در ایران پایه‌گذار یک رفتار خشن توأم با دیکتاتوری هستند / جلیلی پایه‌گذار حمله به همه سفارتخانه‌هاست

فعال سیاسی اصولگرا خطاب به سعید جلیلی می‌گوید: یک مقدار در حاشیه بنشین و خودت را درست کن، تو که نه نصایح بزرگان اصولگرا و نه نصایح جریان میانه‌روی اصولگرا را قبول داری و خودت را برتر می‌دانی.

آمریکا ماه گذشته به ایران درباره فعالیت‌های هسته‌ای‌اش هشدار داده است
آمریکا ماه گذشته به ایران درباره فعالیت‌های هسته‌ای‌اش هشدار داده است

اکسیوس به نقل از سه مقام آمریکایی که خواسته‌اند نامشان فاش نشود افزود: «ایالات متحده در این پیغام نگرانی جدی خود از فعالیتهای توسعه اتمی جمهوری اسلامی و تلاشهایش برای تولید سلاح هسته‌ای را ابراز کرده و خواستار توقف این اقدامات شده است.»

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است