کد خبر : 204983
انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - 10:01
دسته‌بندی : اسلاید، سیاسی
چاپ

طیبه سیاوشی: برخی از کارشناسان صداوسیما به گونه ای برخورد می کنند که انگار مردم رعیت هستند

نماینده مجلس دهم گفت: بسیار جالب است درحالی که افرادی در جامعه معتقد هستند این اعتراضات و به گفته آنان اغتشاشات را فقط دشمن خارجی مدیریت می‌کند یک عده هم هستند در داخل بنزین روی این اعتراضات می‌ریزند در حالی که به راحتی می‌شود این افراد را مدیریت کرد. دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر یا آقای فلان و فلان باید در شرایط بحران با این مردم درست برخورد کنند اما حرف‌های‌شان مانند این است که شما ارباب و مردم رعیت هستند. این مردم ۴۰ سال است بار تحریم و سختی‌ها را به دوش می‌کشند اما می‌بینیم یک‌دفعه در مجلسی که مجلس انقلابی است و در دولتی که دولت محرومان است وزیری معرفی می‌شود که چند هزار میلیارد ثروت دارد.

طیبه سیاوشی: برخی از کارشناسان صداوسیما به گونه ای برخورد می کنند که انگار مردم رعیت هستند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ طیبه سیاوشی درباره عملکرد و رویه صداوسیما در چند روز اخیر و دعوت از مهمانانی از هر دو جریان سیاسی کشور  است، گفت: شرایط فعلی که در برخی خیابان‌ها و شهرهای مختلف مشاهده می‌کنیم و شاهدش هستیم به زعم بسیاری از کارشناسان و متخصصین علوم اجتماعی، سیاسی و اقتصادی؛ درست است که ریشه اقتصادی دارد، اما برآمده از بخشی از جامعه است که صدای آن‌ها به گوش نرسیده، به آنها پرداخته نشده، باورشان نکرده‌اند و در جامعه پس زده شده‌‌اند. زنان، دختران، پسران و مردانی که سبک زندگی آن‌ها در ظاهر و شخصیت در هیچ جای جامعه منعکس و پذیرفته نشده است.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی یادآور شد: درست است که در ابتدای حوادث اخیر مناظره‌هایی در صداوسیما برگزار شد که مورد اقبال من، دهه پنجاهی‌ها و شصتی‌ها قرار گرفت اما دهه هفتادی‌ها و هشتادی‌ها و افرادی که امروز به وضعیت اعتراض دارند، اقبالی به این مناظرات نشان ندادند. زیرا شخصیت‌هایی برای مناظره آمدند که برای این گروه شناخته و پذیرفته شده نبودند، شاید برای من نوعی جذاب بود چراکه این افراد یا هیچ وقت به صداوسیما دعوت نشده بودند یا سال‌ها توسط سیستم کنار گذاشته شده بودند اما همان طور که گفتم برای دهه هفتادی‌ها و هشتادی‌ها جذابیت نداشت.

وی با بیان این که اقدامی که در شبکه خبر و یا در شبکه ۴ در برنامه شیوه صورت گرفت جالب بود، عنوان کرد: به اعتقاد من برنامه‌هایی مانند برنامه‌ای که آقای کرباسچی در  آن حضور داشتند و یا برنامه شیوه که یک نوع نوآوری در مناظرات داشت، پسندیده بودند و معتقدم باید حفظ شوند، اما از سوی دیگر به اعتقاد من باید از گروه‌های مختلفی مانند کسانی که امروز معترض هستند، یعنی نوجوانان و جوانان که بین ۱۰ الی ۱۵ میلیون جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند و می‌گویند صدای ما شنیده نمی‌شود، دعوت کنند که به صداوسیما بیایند. البته ذکر این نکته را هم ضروری می‌دانم عملکرد صداوسیما برای یک بخشی از جامعه قابل استفاده و برای بخش عظیم دیگر از جامعه به هیچ وجه قابل استفاده نیست.

سیاوشی با بیان این که متاسفانه باید این را اضافه کنیم بخشی از صدا وسیما انگار تحت نظر و مدیریت  این سازمان نیست، گفت: ظاهرا اعمال نظری روی عملکرد برخی از بخش‌های صداوسیما وجود ندارد و برنامه‌ها را به هر صورتی که دل‌شان می‌خواهد پخش می‌کنند. مشاهده کردیم افرادی را در این مدت دعوت کردند که این اشخاص حرف‌هایی زدند که از یک فرد عادی بعید است چه برسد به کسی که استاد دانشگاه تهران است و مدعی می‌شود تحصلیکرده است، حرف‌های ضداخلاقی و جنسیتی که از وی پخش شد و یا  ۲ الی ۳ نفر دیگر  را دعوت کردند که بازخورد منفی داشت!

وی ادامه داد: امروز مشاهده می‌کنیم در حالی که یک عده از هر دو گروه اصلاح‌طلب و اصولگرا و بخش‌های جامعه تلاش می‌کنند صدای این اعتراضات را به گوش حاکمیت برسانند، یک عده که به زغم اصولگرایان نفوذی هستند، آتش بیار معرکه می‌شوند.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیار جالب است درحالی که افرادی در جامعه معتقد هستند این اعتراضات و به گفته آنان اغتشاشات را فقط دشمن خارجی مدیریت می‌کند یک عده هم هستند در داخل بنزین روی این اعتراضات می‌ریزند در حالی که به راحتی می‌شود این افراد را مدیریت کرد. دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر یا آقای فلان و فلان باید در شرایط بحران با این مردم درست برخورد کنند اما حرف‌های‌شان مانند این است که شما ارباب و مردم رعیت هستند. این مردم ۴۰ سال است بار تحریم و سختی‌ها را به دوش می‌کشند اما می‌بینیم یک‌دفعه در مجلسی که مجلس انقلابی است و در دولتی که دولت محرومان است وزیری معرفی می‌شود که چند هزار میلیارد ثروت دارد و بدبخت مردمی هستند که استخوانشان زیر بار این وضعیت خُرد می‌شود چون این تناقضات را مردم مشاهده می‌کنند.

این فعال سیاسی با تاکید بر این که صدای مردم باید شنیده و مشکلات‌شان حل شود، گفت: رئیس قوه قضائیه گفته است که بیایید گفت‌وگو کنیم امیدوارم به کسانی که صدای‌شان شنیده نمی‌شود فرصت داده شود، این افراد اتفاقا می‌توانند بیایند در صدا و سیما حرف بزنند و آقای رئیس قوه قضائیه صدای‌شان را بشود. چراکه امروز جوانان اگر صدای‌شان شنیده نشود یا صدمات روحی روانی غیرقابل جبرانی می‌بینند و یا مانند بسیاری از آنها مهاجرت می‌کنند در صورتی که این جوانان  سرمایه‌های کشور هستند.

وی گفت: بار عظیمی از صداوسیما بر دوش مردم است زیرا از بودجه عمومی کشور سهم زیادی می‌برد؛ بنابراین خوب است این سازمان مدیریت لازم را به کار گیرد و صدای این جوانان را که به گوش حاکمیت به ویژه رئیس قوه قضائیه برساند و یک آرامش روحی و روانی برای مردم فراهم کند.

اخبار مرتبط:
عباس عبدی: اگر به جای پاکبان مستضعف، طرف دیگر حادثه به قتل می‌رسید فوراً قاتل را محاکمه می‌کردند
عباس عبدی: اگر به جای پاکبان مستضعف، طرف دیگر حادثه به قتل می‌رسید فوراً قاتل را محاکمه می‌کردند

تحلیلگر مسائل سیاسی کشورمان گفت: در همین مورد انداختن یک پاکبان مستضعف از بالای پل و کشتن او از سوی یک جوان که ظاهرا غیرت سیاسی او به سوی ارزش‌های رسمی و انقلابی بوده، سکوت کردند؛ درحالی که اگر عکس ماجرا بود خبررسانی آنان گوش فلک را کر می‌کرد و در چشم برهم‌زدنی فرد را دستگیر و محاکمه می‌کردند.

کیهان: آمریکا و انگلیس برای سکته مهسا امینی قشقرق به راه انداختند اما درباره مردم غزه ساکتند
کیهان: آمریکا و انگلیس برای سکته مهسا امینی قشقرق به راه انداختند اما درباره مردم غزه ساکتند

روزنامه حسین شریعتمداری امروز هم در سرمقاله‌اش و هم در ستون گفت وشود شماره امروز خودش به ماجرای جان باختن مهسا امینی اشاره کرد.

وقتی رئیسی هنوز نمی‌داند وظیفه خبرگان رهبری چیست
وقتی رئیسی هنوز نمی‌داند وظیفه خبرگان رهبری چیست

سیدابراهیم رئیسی گفت: اگر رأی و نگاه مردم به بنده طلبه تعلق گرفت و افتخار داشتم بار دیگر نمایندگی استان خراسان جنوبی را در مجلس خبرگان رهبری پیدا کنم هم به عنوان نماینده مردم در این مجلس بسیار با اهمیت انجام وظیفه خواهم کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است