کد خبر : 204920
انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - 00:23
دسته‌بندی : اجتماعی، اخبار ویژه
چاپ

توضیحات شهرداری درباره جنجال پرچم‌های وارونه در سطح شهر

چاپ پرچم ایران به صورت برعکس توسط شهرداری تهران سوژه کاربران فضای مجازی شده، تا آنجا که توضیحات سازمان زیباسازی شهرداری تهران را به دنبال داشت.

توضیحات شهرداری درباره جنجال پرچم‌های وارونه در سطح شهر

به گزارش سایت خبری مدارا؛  بر اساس این گزارش؛ طرحی گرافیکی در معابر عمومی سطح شهر تهران نصب شده که در آن ترتیب رنگ پرچم ایران رعایت نشده است.

در این بنر که برای معرفی و حمایت از پرچم کشورمان نصب شده، رنگ‌ها اشتباه طراحی شده است. سرخ، سفید، سبز!

توضیحات سازمان زیباسازی شهرداری تهران درباره پرچم‌های وارونه

پس از انتشار تصاویری از سطح شهر تهران مبنی بر نصب بنر تبلیغاتی با موضوع «زیباترین پرچم» و اشتباه فاحش در ترتیب رنگ پرچم جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران توضیحاتی را به شرح ذیل ارائه کرد:

«در روزهای اخیر که جامعه بیش از هر زمانی نیاز به اتحاد و همدلی دارد، سازمان زیباسازی شهر تهران اقدام به اکران مجموعه‌ای با عنوان «زیباترین پرچم» کرده که نشان دهنده علاقه اقوام مختلف ایرانی به پرچم زیبای جمهوری اسلامی ایران است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران در ادامه تأکید کرده؛ در بین صدها سازه تبلیغاتی این مجموعه، تنها سه سازه تبلیغاتی به دلیل برخی مشکلات، ایرادی داشت که بلافاصله گزارش و کمتر از چند ساعت اصلاح شد. از همه عزیزانی که به دلیل علاقه به پرچم زیبای ایران این مسئله را تذکر دادند سپاسگزاریم.»

اخبار مرتبط:
امیرحسین رائفی‌پور چه نسبتی با علی‌اکبر رائفی‌پور دارد؟! / موسسه مصاف از کجا کسب درآمد می‎‌کند؟
امیرحسین رائفی‌پور چه نسبتی با علی‌اکبر رائفی‌پور دارد؟! / موسسه مصاف از کجا کسب درآمد می‎‌کند؟

مدیران اولیه موسسه مصاف ایرانیان، دو نفر هستند؛ «امیرحسین رائفی‌پور» و «حسین کوثری». برخی بر این تصور هستند که «امیرحسین» نام مستعار یا نام دیگر «علی‌اکبر رائفی‌پور» است و آنها معتقدند که اساسا «امیرحسین رائفی‌پور» ‌وجود خارجی ندارد، اما علی‌اکبر رائفی‌پور، در جریان یک مصاحبه به تاریخ اسفند 1400، اشاره‌ای به نقش «امیرحسین رائفی‌پور» کرده و او را برادر خود معرفی کرد.

یک حقوقدان: شورایعالی انقلاب فرهنگی صلاحیت تعیین جرم و مجازات درباره حجاب را ندارد
یک حقوقدان: شورایعالی انقلاب فرهنگی صلاحیت تعیین جرم و مجازات درباره حجاب را ندارد

کامبیز نوروزی گفت: اساس وظایف نیروی انتظامی فرهنگی نیست. علاوه بر این، مقابله با زنان و متوقف ساختن آنها به بهانه حجاب، انتقال زنان به مراکز پلیس و توقیف اتومبیل‌های زنان به بهانه حجاب و سایر موارد اینچنینی هیچ کدام در مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود ندارند. اگر این مصوبات را مرور کنیم مشخص می‌شود که یک چنین دستوراتی توسط این شورا صادر نشده، ضمن اینکه صلاحیت تصویب چنین مقرراتی را هم ندارد، چراکه اساسا تعیین جرم، نوع مجازات و تمام مسائل کیفری خارج از صلاحیت شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

محمد درویش: ضریب نفوذ اجتماعی فعالان محیط زیست در بین مردم، باعث نگرانی حکومت شده بود
محمد درویش: ضریب نفوذ اجتماعی فعالان محیط زیست در بین مردم، باعث نگرانی حکومت شده بود

فعال سرشناس حوزه محیط زیست گفت: به صورت کلی فعالان محیط زیست تا قبل از سال 96 مورد اقبال مردمی قرار گرفته بودند، دیده می‌شدند، ضریب نفوذ اجتماعی بالایی پیدا کرده بودند که یک بخش‌هایی از حاکمیت از اینکه این گروه‌ها فعال، مورد وفاق ملی و ضریب نفوذ داشته باشند، نگران شده بودند. از این رو به انحای مختلف سنگ‌اندازی می‌کردند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است