کد خبر : 204652
انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۲۱ - 09:45
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: زمینه اعتراض قانونی جامعه را فراهم کنیم

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در حفظ کرامت انسان‌ها توفیق نسبی داشته ایم، گفت: طی سال‌های اخیر، اعتراضات و بیان دیدگاه صنوف مختلف نشان می‌دهد که زمینه اعتراض و پرداختن به مطالبات صنفی در کشور وجود داشته است اما بر اساس منویات مقام هبری و تدابیری که دولت دارد در آینده باید زمینه اظهار نظر و حتی اعتراض در قالب چارچوبی که هدف براندازانه نداشته باشد و فراتر از اعتراض صنفی عادی نباشد را فراهم کنیم.

نماینده مجلس: زمینه اعتراض قانونی جامعه را فراهم کنیم

به گزارش سایت خبری مدارا؛ کیومرث سرمدی در خصوص لزوم حفظ کرامت انسان ها با توجه به آیات قرآنی، گفت: انسان، اشرف مخلوقات است یعنی ارزش‌گذاری برای انسان‌ها، توجه به اندیشه و رعایت حریم انسان، اطاعت از اوامر الهی و شکرگزاری از خداوند است. بنابراین هر جامعه‌ای که به دنبال آینده روشن و توسعه خوب است و می‌خواهد انسان‌های آزاده‌ای متناسب با هنجارها و اعتقادات را داشته باشد، حتما باید به کرامت و ارزش های انسانی احترام بگذارد.

وی ادامه داد: مسوولین هم باید دقت کنند که به توصیه‌های امامان معصوم(ع) ابراز ریاست، سعه صدر و تحمل شنیدن انتقادات و اندیشه های مخالف است. اما باید توجه داشته باشیم که بسیاری از انتقادات، سازنده نیست و باید بین این دو فرق قایل بود. یک زمانی نگاه فرد، افراطی و توهین آمیز است که باید به عنوان حد مرز انتقاد سازنده و دیدگاه هایی که مخرب است، به آن توجه کرد.

آقای سرمدی در پاسخ به این سوال که آیا ازادی بدون عدالت و یا عدالت بدون آزادی امکان‌پذیر است، گفت: «آزادی» به معنای آزادی مطلق نیست بلکه در قالب چارچوب هر جامعه و اعتقادات آن جامعه است و از منظر اسلام، آزادی تعریف خاص خود را دارد؛ اما اجرای عدالت و به تعبیری قرار گرفتن هر چیزی در جای خود، مکمل بحث آزادی است؛ بنابراین آزادی و عدالت هیچ گاه در تعارض با هم نیستند.

وی ادامه داد: در خصوص رعایت و حفظ کرامت انسان ها در بعضی مواقع توفیقاتی داشتیم اما بعضا هم مشکلات و کاستی هایی را شاهد بودیم بنابراین توفیق ما در این خصوص نسبی بوده است. در طی سال‌های اخیر، اعتراضات و بیان دیدگاه صنوف مختلف نشان می‌دهد که زمینه اعتراض و پرداختن به مطالبات صنفی در کشور وجود داشته است اما بر اساس منویات مقام معظم رهبری و تدابیری که دولت دارد در آینده باید زمینه اظهار نظر و حتی اعتراض در قالب چارچوبی که هدف براندازانه نداشته باشد و فراتر از اعتراض صنفی عادی نباشد را فراهم کنیم.

آقای سرمدی گفت: اصل کلی این است که نظام استکباری، مراکز جاسوسی و معاندین خارجی و داخلی در طول چهل سال انقلاب دنبال بهانه ای بودند که زمینه ناامنی در کشور را فراهم کنند اما نظر انها در راستای، خیرخواهی و اصلاح امور نیست؛ از سوی دیگر نگاه ما هم به بعضی از معضلات جامعه باید در راستای منویات مقام معظم رهبری باشد چراکه نگاه ایشان به جوانان و زنان، نگاه توام با تعادل و همراه با محبت است و اینکه اینها فرزندان کشور هستند و باید به آنها توجه شود.

اخبار مرتبط:
نماینده مجلس: همه تخم‌مرغ‌ها را در سبد روسیه نمی‌گذاریم
نماینده مجلس: همه تخم‌مرغ‌ها را در سبد روسیه نمی‌گذاریم

مالکی گفت: روس‌ها سیاست خودشان را دارند ما هم بنا نداریم همه تخم مرغ‌هایمان را در سبد روس‌ها قرار دهیم به هر حال روابط راهبردی با هم داریم و روس‌ها هم به نوعی ملاحظات خودشان را نسبت به اسرائیل دارند، زیرا روابطشان از قدیم بوده است، ولی جنایاتی که اخیرا اسرائیل انجام داد، قطعاً روس‌ها را مانند سایر کشور‌ها از جمله کشور‌های اروپایی عصبانی کرد.

محمدرضا باهنر: پنج گروه در جبهه اصولگرایی آماده ارائه لیست انتخاباتی هَستند
محمدرضا باهنر: پنج گروه در جبهه اصولگرایی آماده ارائه لیست انتخاباتی هَستند

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: درحال حاضر اصولگرایان به دنبال ایجاد وفاق هستند، پنج گروه در جبهه اصولگرایی آمادگی خود برای حضور و ارائه لیست در انتخابات را اعلام کرده اند.

حجت‌الاسلام امیری‌فر: هرکجا پول باشد جبهه پایداری هم هست
حجت‌الاسلام امیری‌فر: هرکجا پول باشد جبهه پایداری هم هست

عباس امیری فر، فعال سیاسی اصولگرا و از مسئولان دولت احمدی نژاد گفت: ارتباط آقای محصولی با احمدی نژاد و مشایی خیلی تنگاتنگ بود. طبق گفته‌ها در اردبیل به کار اقتصادی وارد شده بود. آن خانه آنچنانی که کنار سفارت عربستان دارد یا خانه‌ای که مقابل خانه آقای هدایتی دارد هم مورد توجه است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است