کد خبر : 204646
انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۲۱ - 09:27
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

علی صوفی: مردم مأیوس هستند؛ دولت هَم هیچ جا حضور ندارد

فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: آقای رئیسی اگر می خواست به جامعه امید دهد در همان ابتدای دوره ریاست جمهور باید ثبات اقتصادی ایجاد می کرد، یعنی کاری می کرد تا قیمت ها در همان سطح باقی بمانند، نه آنکه در شعار انتخاباتی اش بگوید قیمت ارز را به 10 هزار تومان می رساند اما بعد از تحویل گرفتن دولت قیمت ارز 23 هزار تومانی به بالای 32 هزار تومان افزایش پیدا کند و اساس دولت هم هیچ پاسخی ندهد که چرا این طور شد.

علی صوفی: مردم مأیوس هستند؛ دولت هَم هیچ جا حضور ندارد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ علی صوفی درباره میزان افزایش امید جامعه به آینده بر اثر اقدامات دولت سیدابراهیم رئیسی گفت: آقای رئیسی بیان می کند که «امید تا حدودی در جامعه ایجاد شده است»، خوب بگوید کجا چنین اتفاقی افتاده است؟ وقتی می بینیم از زمان استقرار این دولت گرانی اوج گرفت، حجم نقدینگی بالارفت و تورم با شیب تند افزایش پیدا کرد. سفره مردم هر روز کوچکتر می شود و ارزش پول ملی کاهش می یابد.

وی افزود: می بینیم همه شاخص ها منفی است و دولت هیچ جا حضور ندارد. هر روز که از خواب بلند می شویم قیمت ها در بازار بدون هیچ منطقی نسبت به روز قبل افزایش پیدا کرده اند و فروشندگان نیز هیچ ابایی از گران فروشی ندارند؛ تنها بهانه آنها این است که اگر جنس را به قیمت دیروز بفروشند، فردا نمی تواند جنس جدید جایگزین کنند. در هیچ کشور توسعه یافته و در حال توسعه چنین وضعیت بی ثباتی قیمت را شاهد نیستیم.

این فعال اصلاح طلب یادآور شد: آقای رئیسی اگر می خواست به جامعه امید دهد در همان ابتدای دوره ریاست جمهور باید ثبات اقتصادی ایجاد می کرد، یعنی کاری می کرد تا قیمت ها در همان سطح باقی بمانند، نه آنکه در شعار انتخاباتی اش بگوید قیمت ارز را به ۱۰ هزار تومان می رساند اما بعد از تحویل گرفتن دولت قیمت ارز ۲۳ هزار تومانی به بالای ۳۲ هزار تومان افزایش پیدا کند و اساس دولت هم هیچ پاسخی ندهد که چرا این طور شد.

وی افزود: دولت شاخص های درآمدی را مثبت ارزیابی می کند و ادعا دارد طلب های ایران را از سایر کشورها وصول کرده و وضعیت ارزی خزانه بهتر از گذشته شده، همچنین فروش نفت افزایش یافته است اما در عمل می بینیم شاخص های مهم اقتصادی دارند منفی می شوند. این واقعیتی است که همه اقشار مردم از روستایی و شهری هر روز آن را با پوست و گوشت و استخوان شان لمس می کنند و از وضعیت پیش آمده ناراحت هستند.

این فعال سیاسی تأکید کرد: مردم مأیوس هستند از اینکه فردا بخواهد بهتر از امروز شود. آنها اطمینان دارند که قطعا فردا بهتر از امروز نیست. اگر دولت آقای رئیسی این وضعیت را افزایش امید در جامعه می خواند پس یأس را چه معنا می کند. ما امروز دیگر فرار مغزها نداریم بلکه نسل نوجوان ما براساس آگاهی از وضعیت زندگی در کشورهای دیگر، به محض گیرآوردن فرصت مهاجرت می کنند چون به آینده امید ندارند وگرنه می ماندند. این دروغ است که بگوییم دولت توانسته در جامعه امید ایجاد کند چون همه شاخص ها نشانه یأس است.

اخبار مرتبط:
عبدالناصر همتی با پزشکیان دیدار و گفت وگو کرد
عبدالناصر همتی با پزشکیان دیدار و گفت وگو کرد

عبدالناصر همتی، رئیس پیشین بانک مرکزی به روایتی از دیدار خود با رئیس‌جمهور منتخب پرداخت و نوشت: دکتر پزشکیان از نظر سلامت نفس ، اخلاق و صداقت در گفتار و عمل خیلی عالی هستند و انشالله با یک تیم کارآمد و هماهنگ بتوانند امید مردم را تقویت کنند.

ساداتیان: در دوره روحانی بنا نبود موفقیت‌ها به نفع آقای روحانی تمام شود
ساداتیان: در دوره روحانی بنا نبود موفقیت‌ها به نفع آقای روحانی تمام شود

من ارزیابی‌ام این است که اکنون شرایط عوض شده است. در دوره روحانی بنا نبود موفقیت‌ها به نفع روحانی تمام شود و نخواستند که پیش برود و جدال‌هایی را بین طرفین شاهد بودیم.

حجت‌الاسلام قوامی: حدود ۵۰،۶۰ درصد وزرای رئیسی ابقاء می‌شوند / قدام شورای راهبردی خیلی مهم نیست / پزشکیان فقط ۳۰، ۴۰ درصد کابینه را تغییر می‌دهد
حجت‌الاسلام قوامی: حدود ۵۰،۶۰ درصد وزرای رئیسی ابقاء می‌شوند / قدام شورای راهبردی خیلی مهم نیست / پزشکیان فقط ۳۰، ۴۰ درصد کابینه را تغییر می‌دهد

فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پیش بینی چینش کابینه پزشکیان می‌گوید: «۵۰ درصد اعضای کابینه دولت سیزدهم در دولت چهاردهم ابقاء می‌شوند.»

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است