کد خبر : 204275
انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - 09:36
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

سفیر انگلیس برای سومین بار ظرف سه هفته اخیر به وزارت خارجه احضار شد

سفیر انگلیس در تهران برای سومین بار ظرف سه هفته اخیر و در پی اعمال تحریم‌های این کشور علیه ایران به وزارت خارجه احضار شد.

سفیر انگلیس برای سومین بار ظرف سه هفته اخیر به وزارت خارجه احضار شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ در پی اعلام تحریم‌های انگلیس علیه چند مقام و واحدی از یک نهاد جمهوری اسلامی ایران، سایمون شرکلیف سفیر این کشور امشب توسط مدیرکل غرب اروپا به وزارت امور خارجه احضار شد.

در این ملاقات مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به انگلیس به خاطر مداخله در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران به سفیر اعلام و اقدام مداخله جویانه این کشور قویا محکوم شد.

مدیرکل غرب اروپای وزارت خارجه تاکید کرد: هم مبانی و هم اصل تحریم‌های خودسرانه اعلام شده توسط انگلیس، هر دو مخدوش و برای جمهوری اسلامی ایران فاقد ارزش است.

به سفیر انگلیس اعلام شد جمهوری اسلامی ایران حق خود را برای اقدام متقابل محفوظ می‌دارد و شرکلیف هم گفت که مراتب را بلافاصله به لندن منعکس خواهد کرد.

این سومین بار ظرف سه هفته اخیر است که سفیر انگلیس به وزارت خارجه احضار می‌شود.

اخبار مرتبط:
نماینده مجلس: آقای پزشکیان دقت کند یک شرکت سهامی تشکیل ندهد
نماینده مجلس: آقای پزشکیان دقت کند یک شرکت سهامی تشکیل ندهد

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای این که بتواند حوزه اقتصاد را سامان دهد از اشخاص و افرادی که سابقه عدم موفقیت در حوزه اقتصاد دارند استفاده نکند و آن‌ها را تکرار نکند.

حقیقت‌پور: جلیلی و حلقه جلیلیسم در ایران پایه‌گذار یک رفتار خشن توأم با دیکتاتوری هستند  / جلیلی پایه‌گذار حمله به همه سفارتخانه‌هاست
حقیقت‌پور: جلیلی و حلقه جلیلیسم در ایران پایه‌گذار یک رفتار خشن توأم با دیکتاتوری هستند / جلیلی پایه‌گذار حمله به همه سفارتخانه‌هاست

فعال سیاسی اصولگرا خطاب به سعید جلیلی می‌گوید: یک مقدار در حاشیه بنشین و خودت را درست کن، تو که نه نصایح بزرگان اصولگرا و نه نصایح جریان میانه‌روی اصولگرا را قبول داری و خودت را برتر می‌دانی.

آمریکا ماه گذشته به ایران درباره فعالیت‌های هسته‌ای‌اش هشدار داده است
آمریکا ماه گذشته به ایران درباره فعالیت‌های هسته‌ای‌اش هشدار داده است

اکسیوس به نقل از سه مقام آمریکایی که خواسته‌اند نامشان فاش نشود افزود: «ایالات متحده در این پیغام نگرانی جدی خود از فعالیتهای توسعه اتمی جمهوری اسلامی و تلاشهایش برای تولید سلاح هسته‌ای را ابراز کرده و خواستار توقف این اقدامات شده است.»

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است