کد خبر : 204045
انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - 09:53
دسته‌بندی : اقتصادی، اخبار ویژه
چاپ

اصولگرایان بیشتر از همه نگران زمستان پیش روی اروپایی ها هستند

؛ به دنبال ادامه جنگ روسیه - اوکراین و بستن شیرهای گاز مسکو بر روی اروپا؛ بحران اروپا به سمت و سویی کشیده می شود که به گفته محمد مهاجری "اگر فردا هوا سرد شود همه کشورهای اروپایی پیت های نفت شان را جلوی در وزارت خارجه می گذارند و می گویند «جان مادرتان 20 لیتر نفت به ما بدهید تا ما خودمان را گرم کنیم»."

اصولگرایان بیشتر از همه نگران زمستان پیش روی اروپایی ها هستند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ به دنبال ادامه جنگ روسیه – اوکراین و بستن شیرهای گاز مسکو بر روی اروپا؛ بحران اروپا به سمت و سویی کشیده می شود که به گفته محمد مهاجری “اگر فردا هوا سرد شود همه کشورهای اروپایی پیت های نفت شان را جلوی در وزارت خارجه می گذارند و می گویند «جان مادرتان ۲۰ لیتر نفت به ما بدهید تا ما خودمان را گرم کنیم».”

کما اینکه رسانه های انقلابی طی روزها و هفته های گذشته بارها با تیتر “بدترین سناریوها در انتظار کشورهای اروپایی است/قطعی انرژی در اروپا جدی است” به استقبال این بحران رفته اند. اما واقعیت امر آن است که به گفته مهاجری:  اروپایی ها حتی اگر از سرما هم بلرزند نیاز به انرژی شان را از جاهای مختلف دنیا می توانند فراهم کنند. اخیرا خبری آمد که آذربایجان در حال تأمین بخشی از نیاز اروپا به گاز است. این نشان می دهد اروپایی ها دست روی دست نگذاشتند و منتظر ما نشدند بلکه ما باید از آن فرصت مناسب استفاده می کردیم تا منافع خودمان را این وسط تأمین کنیم.

در این بین اما یک رسانه وابسته به بسیج با تحلیلی در همین رابطه مدعی شده است که: در هفته های اخیر شاهد تظاهرات گسترده در شهرهای مختلف اروپایی در اعتراض به افزایش قیمت انرژی و به تبع آن افزایش قیمت همه کالاهای اساسی بوده ایم، اظهار کرد: آلمان، اتریش، چک، انگلیس و  کشورهای مختلف درگیر این تظاهرات بودند و بعضا در تظاهرات تا ده ها هزار معترض حضور داشتند و هرچقدر هم به سمت سرد تر شدن هوا می رویم، تعداد این تظاهرات و شمار این شرکت کنندگان در حال افزایش است. نقطه اشتراکی که بین همه این اعتراضات وجود دارد و همه معترضان روی آن تاکید دارند، بحث انتقاد از دولت هایشان در اعمال تحریم های خیلی شدید علیه روسیه است.

این رسانه اضافه کرده است که”تحریم های اعمال شده علیه روسیه می تواند جان اروپا را بگیرد.”

اخبار مرتبط:
بورس تعطیل شد
بورس تعطیل شد

در پی شهادت رئیس جمهوری و همراهانش، بورس امروز ( دوشنبه) تعطیل اعلام شد.

یک اقتصاددان: زیست اقشار کم درآمد اسمش زِندگی کردن نیست / مشکلات مردم دارد به مرحله انفجار می‌رسد
یک اقتصاددان: زیست اقشار کم درآمد اسمش زِندگی کردن نیست / مشکلات مردم دارد به مرحله انفجار می‌رسد

یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: زمانی خواهد رسید که برخی مسئولان ما نسبت به گرفتاری های مردم از جمله مسکن، متقاعد شوند و بپذیرند که باید برای رفع آن، فکری کنند؛ چرا که جبر زمان مسئولان ما را بیدار خواهد کرد و امیدوارم هر چه زودتر بیداری اتفاق بیافتد.

شرکت های بازرگانی راهکاری برای افزایش تولید لوله‌های پلی اتیلن
شرکت های بازرگانی راهکاری برای افزایش تولید لوله‌های پلی اتیلن

بازار لوله پلی اتیلن در ایران به عنوان یکی از بازارهای مهم صنایع پتروشیمی و پلیمری در کشور شناخته می شود. لوله های پلی اتیلن به عنوان یکی از محصولات پلیمری مورد استفاده در صنایع مختلف از جمله آب و فاضلاب ، نفت و گاز ، کشاورزی و‌ ساخت و ساز استفاده می شوند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است