کد خبر : 203727
انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۱۶ - 15:48
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

سردار جوکار، نماینده مجلس: در ماجرای مهسا امینی، دشمن در کشور دوقطبی ایجاد کرد

رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: افرادی که در جریان فتنه‌انگیزی دشمنان مردم را به اغتشاشات تشویق کردند، باید پاسخگو باشند. نمی‌شود یک عده همسو با دشمن شوند و پاسخگوی فعالیت خود نباشند. بی‌شک مطالبه و اعتراضات مردم در قالب قانون پذیرفتنی است اما اغتشاش و تخریب اموال عمومی قابل قبول نیست و دستگاه‌ قضا کشور می‌بایست به آن بپردازد.

سردار جوکار، نماینده مجلس: در ماجرای مهسا امینی، دشمن در کشور دوقطبی ایجاد کرد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمدصالح جوکار، رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در تشریح اغتشاشات اخیر گفت: بصیرت مردم در شرایط فعلی بسیار حائز اهمیت است و آسایش عمومی مرهون رشادت‌های نیروهای انتظامی است.

وی افزود: در جریان حادثه اتفاق افتاده برای خانم مهسا امینی، دشمن نهایت سوءاستفاده را کرد و آنچه را که در راستای منافع خود بود، در دستور کار قرار داد. از جمله منافع دشمنان ایجاد دو قطبی، اغتشاش، اختلاف میان مردم با دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران بود. متاسفانه در داخل کشور برخی افراد مشهور نیز همگام با این افراد شدند و بدین سبب برخی افراد عادی نیز احساسی شده و در دام افتادند.

جوکار تصریح کرد: در فضای مجازی توهم و توطئه دشمنان به مردم تزریق شد. آن‌ها گمان می‌کردند با چنین اقداماتی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تزلزل ایجاد خواهند کرد.

رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: توهین به مقدسات و هتک حرمت از جمله اقدام دشمنان جمهوری اسلامی ایران بود. درچنین شرایطی رژیم صهیونیستی و سایر کشورها نیز همراه شدند و هجمه‌ای عظیم علیه ایران ایجاد کردند.

او متذکر شد: تصور دشمنان ایجاد بی ثباتی در داخل کشور بود. خوشبختانه همانند ادوار گذشته رشادت و بصیرت مردم مانع از این امر شد.

وی ابراز کرد: فتنه‌انگیزی دشمنان به وسیله مردم خنثی و قطع شده است. بی‌شک چنین اتفاقی برای بار نخست نبوده و آخرین مورد از تفرقه‌افکنی و فتنه‌انگیزی‌ها نخواهد بود. دراین راستا نیاز است تا چشمه‌های این امر را شناسایی و کور کنیم.

جوکار گفت: افرادی که در جریان فتنه‌انگیزی دشمنان مردم را به اغتشاشات تشویق کردند، باید پاسخگو باشند. نمی‌شود یک عده همسو با دشمن شوند و پاسخگوی فعالیت خود نباشند. بی‌شک مطالبه و اعتراضات مردم در قالب قانون پذیرفتنی است اما اغتشاش و تخریب اموال عمومی قابل قبول نیست و دستگاه‌ قضا کشور می‌بایست به آن بپردازد. 

اخبار مرتبط:
دستور سرلشگر باقری برای بررسی علل سانحه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور
دستور سرلشگر باقری برای بررسی علل سانحه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور

رئیس ستادکل نیروهای مسلح هیئت عالی رتبه‌ای به ریاست سردار عبدالهی را مامور بررسی ابعاد و علل موضوع سانحه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور کرد که در محل وقوع حادثه در آذربایجان‌شرقی حاضر شده‌اند.

گمانه‌ها در مورد زمان بندی انتخاب رئیس جمهور جدید چه می‌گوید؟
گمانه‌ها در مورد زمان بندی انتخاب رئیس جمهور جدید چه می‌گوید؟

پس از حادثه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور و شهادت سید ابراهیم رئیسی و هیئت همراه وی، گمانه‌زنی‌ها در خصوص زمان برگزاری انتخابات جدید ریاست جمهوری شده است.

دادستان کل کشور: در پی شهادت رئیسی با افرادی که در فضای مجازی نشر اکاذیب و توهین می‌کنند برخورد سریع و بازدارنده صورت گیرد
دادستان کل کشور: در پی شهادت رئیسی با افرادی که در فضای مجازی نشر اکاذیب و توهین می‌کنند برخورد سریع و بازدارنده صورت گیرد

دادستان کل کشور در پی شهادت رئیسی و همراهان ایشان و به منظور برخورد قاطعانه و فوری با تشویش‌کنندگان امنیت روانی جامعه در بخشنامه‌ای بر برخورد بازدارنده با منتشرکنندگان محتوای خلاف واقع تاکید کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است