۵ مراقبت مهم کاشت مو که باید بدانید !

5 مراقبت مهم کاشت مو که باید بدانید ! ممکن است فکر کنید کاشت مو یک روش دشوار است. البته مدت زمان عمل و درد بعد از عمل ممکن است برای برخی افراد سخت باشد اما سخت ترین مرحله کاشت مو بعد از عمل است...

ممکن است فکر کنید کاشت مو یک روش دشوار است. البته مدت زمان عمل و درد بعد از عمل ممکن است برای برخی افراد سخت باشد اما سخت ترین مرحله کاشت مو بعد از عمل است. مراقبت های بعد از کاشت مو طولانی مدت خواهد بود و برای گرفتن بهترین نتیجه باید چندین ماه از موهای خود مراقبت کنید. اگر بهترین دکتر کاشت مو در ایران را انتخاب کرده باشید، موها پس از یک سال به بهترین حالت و حداکثر تراکم خود می رسند، اما چهار یا پنج ماه اول مهم ترین دوره مراقبت از مو پس از عمل است. اما چگونه دوران نقاهت کاشت مو را پشت سر بگذاریم؟ برای به دست آوردن بهترین نتیجه از کاشت مو چه اقدامات احتیاطی باید انجام داد؟ به این سؤالات پاسخ خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

مهمترین مراقبت های بعد از کاشت مو

باید به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که موهایی که به تازگی کاشته شده اند تا چندین ماه به اندازه موهای طبیعی شما قوی نیستند. به همین خاطر است که در این دوران موهای شما نیاز به مراقبت و توجه بیشتری دارند ،چنین مراقبت هایی پس از کاشت مو چه در شستشوی روزانه و چه در مراقبت از مو و پوست سر باید کاملا رعایت شود.

 • کنترل درد و خارش: این نکته را به یاد داشته باشید که حتما بعد از انجام کاشت مو به همراه یک همراه به خانه خود برگردید و از انجام رانندگی جدا خودداری فرمایید . درد، تورم و قرمزی پوست سر کاملا طبیعی است. برای جلوگیری از تورم، یک کیسه یخ را روی پوست سر خود قرار دهید. کیسه یخ را هر ساعت به مدت ۱۰ دقیقه روی سر خود قرار دهید و آن را به اطراف حرکت دهید. توجه داشته باشید که نباید یخ را بیش از یک دقیقه روی پیشانی خود قرار دهید. این کار را اصلا انجام ندهید، به خصوص اگر سینوزیت دارید.
 • استراحت و خواب: بهتر است سعی کنید به مدت یک الی دو روز استراحت را داشته باشید. البته این به معنای استراحت مطلق نیست. سعی کنید روزی چند دقیقه به آرامی راه بروید تا خون در بدنتان جریان داشته باشد. همیشه سعی کنید هنگام خواب به پشت دراز بکشید و سرتان کمی بالاتر از بدنتان باشد. می توانید دو بالش نرم زیر سر خود قرار دهید.
 • مصرف ویتامین و تغذیه شما : یک رژیم غذایی خوب به شما کمک می کند تا سریعتر بهبود پیدا کنید و به پیوند بهتر پیوندهای کاشته شده کمک کنید. سعی کنید رژیم غذایی حاوی میوه ها و سبزیجات تازه، فیبر، کربوهیدرات ها و غلات، گوشت، ماهی و غیره داشته باشید. ویتامین C، روی یا روی، و میوه هایی مانند پرتقال، آناناس و کیوی به بهبودی سریعتر کمک می کنند.
 • داروهای بعد از کاشت مو: به طور کلی استفاده از یک مسکن معمولی مانند ژلوفن یا استامینوفن و یا یک آنتی بیوتیک قوی از جمله داروهایی هستند که باید برای مراقبت پس از کاشت مو مصرف کنید. به خصوص برای جلوگیری از خطر عفونت، آنتی بیوتیک ها را جدی بگیرید و در زمان های مشخص مصرف کنید.

ویژگی های بهترین دکتر کاشت مو در ایران

 • بهترین دکتر کاشت مو در ایران کسی است که سرعت عمل بالایی داشته باشد و جراحی را در کمترین زمان ممکن انجام دهد.
 • آشنایی با روش های جدید و تجهیزات مدرن مورد استفاده برای کاشت مو.
 • این کلینیک مورد تایید وزارت بهداشت است.
 • علاوه بر پزشک کاشت مو، باید از تخصص کافی تیم پزشکی نیز اطمینان حاصل شود.
 • تجربه طولانی در جراحی کاشت مو
 • رفتار بهترین دکتر کاشت مو در ایران باید به شکلی باشد که استرس مراجع را از بین ببرد.
 • تسهیل جلسات مشاوره و حمایت از مراجعین
 • همچنین بهترین دکتر کاشت مو در ایران در زمینه کاشت مو دارای تخصص باشد .
 • دارای استانداردهای بین المللی

انتخاب بهترین متخصص کاشت مو به عنوان مهمترین نکته شناخته می شود. بنابراین، توصیه می کنیم اگر پزشک منتخب شما به دلیل تجربه و مهارتی که دارد، کمی بیشتر از سایر پزشکان کم تجربه از شما هزینه می گیرد، فقط به دلیل کمتر بودن مقدار، پزشک را عوض نکنید، در غیر این صورت می تواند بر بهبودی شما تأثیر بگذارد.برای شناخت بهترین دکتر کاشت مو در ایران می توانید به سایت تاپتنا مراجعه کنید تا بهترین پزشکان در این زمینه را بشناسید و بهترین پزشک را برای خود انتخاب کنید.

افراد مناسب برای کاشت مو

به طور کلی افرادی که الگوی ریزش موی آنها در طول ۵ سال گذشته افزایش یافته است نیاز به کاشت مو دارند. البته ریزش حدود ۱۰۰ تار مو در روز طبیعی است و جای نگرانی نیست. برای اینکه بدانید برای کاشت مو مناسب هستید یا نه، باید به دو اصل توجه کنید.

 • ریزش مو متوقف شده است.
 • بانک موی کافی برای دادن فولیکول داشته باشید.

کلام آخر

با توجه به نکات ذکر شده در مورد مراقبت های بعد از کاشت مو، حتما تا به حال متوجه شده اید که داشتن آنها چقدر اهمیت دارد. مراقبت های بعد از کاشت مو، احتمال بروز عوارض جانبی را کاهش می دهد و در صورت بروز عوارضی مانند تورم، زمان بهبودی شما را تسریع می کند. با مراقبت های بعد از کاشت مو، دوره نقاهت کاهش می یابد، سرعت چرخه رشد مو افزایش می یابد و می توانید نتایج جراحی زیبایی را زودتر ببینید. این موضوع را به یاد داشته باشید موفقیت در این جراحی بدون وجود بهترین دکتر کاشت مو در ایران امکان پذیر نمی باشد ،  برای انجام کاشت موی خود بهتر است با بهترین دکتر کاشت مو درایران که در سایت تاپتنا به شما معرفی کردیم، مشورت کنید. اگر شما و دوستانتان عمل کاشت مو انجام داده اید، تجربه خود را با ما در نظرات به اشتراک بگذارید و به ما بگویید که کدام یک از روش های کاشت مو برای شما موثرتر بوده است.

به نظر شما دوستان آیا بیمه هزینه کاشت مو را پرداخت می کند ؟