کد خبر : 203304
انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۱۴ - 10:44
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

رئیسی «تولد» رئیس جمهور تاجیکستان را تبریک گفت

رئیس جمهور ایران با ارسال پیامی به همتای تاجیک خود گفت: امیدوارم با تداوم دیدارهای مقامات دو کشور و برگزاری نشست‌های مشترک، شاهد مرحله جدیدی از همکاری‌ها با هدف تامین منافع متقابل و تقویت صلح و ثبات منطقه باشیم.

رئیسی «تولد» رئیس جمهور تاجیکستان را تبریک گفت

به گزارش سایت خبری مدارا؛ بر اساس گزارش دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری تاجیکستان، در پیام رئیس جمهور ایران آمده است:

سلام علیکم

فرا رسیدن سالروز تولد جناب عالی را صمیمانه تبریک می‌گویم.

روابط دوستانه و برادرانه دو کشور در سایه پیوند‌های عمیق فرهنگی، تاریخی، تمدنی و زبانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان روند بسیار خوبی را تجربه کرده است. امیدوارم با تداوم دیدارهای مقامات دو کشور و برگزاری نشست‌های مشترک، شاهد مرحله جدیدی از همکاری‌ها با هدف تامین منافع متقابل و تقویت صلح و ثبات منطقه باشیم.

از درگاه خداوند متعال سلامتی و موفقیت آن جناب و بهروزی و سرافرازی مردم جمهوری تاجیکستان را مسئلت دارم.

تاکنون روسای جمهور سایر کشورهای خارجی از جمله، روسیه، چین، ازبکستان، قزاقستان، ترکمنستان، بلاروس، آذربایجان، ترکیه این مناسبت را به رئیس جمهور تاجیکستان تبریک گفتند.

بنابر سخنان «عبدالفتاح شریف‌زاده» سخنگوی رئیس جمهور تاجیکستان، رحمان هفتادمین سالگرد خود را در محفل فرزندان و اقوام جشن خواهد گرفت.

به گفته وی، امروز برای رئیس جمهور تاجیکستان یک روز کاری عادی است و هیچ برنامه‌ای در کشور به مناسبت تولد وی در نظر گرفته نشده است.

اخبار مرتبط:
سایت نزدیک به قالیباف: سوپرانقلابی‌ها نماینده اصولگرایان نیستند
سایت نزدیک به قالیباف: سوپرانقلابی‌ها نماینده اصولگرایان نیستند

رسانه نزدیک به رئیس مجلس نوشت: واقعیت این است که در عرصه انتخاباتی عناصر اصیل اصولگرا تعیین‌کننده‌اند و قدرت تصمیم‌سازی دارند و عموم اصولگرایان نیز سوپرانقلابی‌ها را منتقل‌کننده گفتمان اصیل انقلاب اسلامی نمی‌دانند. به همین دلیل سوپرانقلابی‌ها نه در جایگاه تعیین‌کنندگی قرار می‌گیرند، نه رأی‌آورند و نه مورد پذیرش اهالی سیاست قرار می‌گیرند.

علی‌اکبر صالحی: حتی آقای روحانی هم از مذاکره ایران و آمریکا خبر نداشت
علی‌اکبر صالحی: حتی آقای روحانی هم از مذاکره ایران و آمریکا خبر نداشت

علی‌اکبر صالحی گفت: دکتر روحانی آمدند و من گزارشی به ایشان دادم. ایشان باور نمی‌کردند؛ چون این مذاکره محرمانه را کسی نمی‌دانست.

محمدعلی وکیلی: روحانی با ثبت‌نام در انتخابات خبرگان ریسک بزرگی کرد
محمدعلی وکیلی: روحانی با ثبت‌نام در انتخابات خبرگان ریسک بزرگی کرد

نماینده سابق مجلس گفت: آقای روحانی با ثبت‌نام در انتخابات خبرگان ریسک خیلی بزرگی کرد، البته ایشان جزو معدود چهره‌های حسابگر میان سیاسیون است ولی به‌هرحال تصمیم پرریسکی را گرفت، چرا که بعید است در تهران لیستی مستقل از لیست جامعتین در انتخابات خبرگان داشته باشیم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است