کد خبر : 200527
انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - 10:25
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: ورزشکاران ما را نباید در مقابل حریف صهیونیستی قرار دهند

یک عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: باید با تقویت دیپلماسی ورزشی و استناد به احکام موجود، مانع تضییع حقوق ورزشکاران در برابر حریف صهیونیستی شد.

نماینده مجلس: ورزشکاران ما را نباید در مقابل حریف صهیونیستی قرار دهند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ اسماعیل حسین زهی با اشاره به ضرورت تقویت دیپلماسی ورزشی برای دفاع از حقوق ورزشکاران ایرانی در برابر رژیم صهیونیستی، بیان کرد: اغلب کشورهای آسیایی به نوعی اسلامی بوده و در مسابقات گروهی خود ورزشکاران اسرائیلی را راه نمیدهند برای همین ورزشکاران رژیم صهیونیستی بیشتر به سراغ تیم های اروپایی می روند.

وی در ادامه اظهار کرد: اما در مسابقات گروهی و یا جام جهانی  بعضا شاهد رویارویی قهرمانان کشورمان با ورزشکاران رژیم صهیونیستی بوده که این امر در نهایت به ضرر ورزشکاران ما تمام می شود. در اینجا ورزشکاران ما محکوم به محرومیت می شوند و این عادلانه نیست.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید با استفاده از ظرفیت دیپلماسی و تعامل و توافق بین کشورهای مسلمان این قاعده را تغییر داده و حریف های اسرائیلی ها را کنار زد.حتی بعضا با علم به این موضوع رقبای صهیونیستی را با ورزشکاران کشور ما روبه رو می کنند. باید با تقویت دیپلماسی ورزشی این موضوع را دنبال کرد تا جلوی تضییع حقوق ورزشکاران ایرانی در مقابله با حریف صهیونیستی گرفته شود.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت به کارگیری احکام و ضوابط موجود در زمینه رویارویی ورزشکاران کشورهایی که باهم در جنگ و تعارض هستند، بیان کرد: خصومت رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی بر کسی پوشیده نیست‌. همان طوری که در طول تاریخی نیز سابقه دارد ورزشکاران کشورهایی که باهم در تعارض و جنگ هستند نباید در یک گروه در رویارویی باهم قرار گیرند. باید با تقویت دیپلماسی ورزشی و با استناد به احکام و ضوابط موجود این موضوع را به نهادهای بین المللی فهماند.

وی افزود:نه تنها ورزشکاران ایرانی بلکه ورزشکاران اکثر کشورهای مسلمان در جامعه بین المللی حاضر به رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی نیستند.دست رژیم صهیونیستی به خون دانشمندان ایرانی آلوده است و اقدامات خصمانه این کشور بر کسی پوشیده نیست. نباید با موضع منفعلانه ایستاد تا حقوق ورزشکاران ما تضییع گردد. لازم است که ظرفیت دیپلماسی ورزشی به کار گرفته شود.

اخبار مرتبط:
مسعود پزشکیان: تا دلتان بخواهید دکتر داریم؛ اما کاری بلد نیستند / دلالان و رشوه بگیران کار اقتصادی می‌کنند
مسعود پزشکیان: تا دلتان بخواهید دکتر داریم؛ اما کاری بلد نیستند / دلالان و رشوه بگیران کار اقتصادی می‌کنند

نامزد انتخابات مجلس دوازدهم گفت: نباید تولیدکننده‌ها را به عنوان سرمایه‌دار و یا چپاولگر، معرفی و آن‌ها را با بخشنامه‌ها سردرگم کنیم. سرمایه‌گذاران باید از احترام و امنیت کافی برخوردار باشند و این در حالی است که دلالان و رشوه بگیران در حال انجام کار اقتصادی هستند و ما فشار مالیاتی را بر روی تولیدکنندگان اعمال می‌کنیم.

حجت‌الاسلام نوراللهیان: امام زمان برای جلوگیری از گرمایش زمین و محیط زیست برنامه دارد
حجت‌الاسلام نوراللهیان: امام زمان برای جلوگیری از گرمایش زمین و محیط زیست برنامه دارد

رئیس پیشین سازمان حوزه ها و مدارس علمیه خارج از کشور گفت: امکان ندارد امام زمان برای رفع فقر در میان ملتهای محروم جهان، از جمله آفریقای مظلوم، بی برنامه باشد. برای مهاجرت و ایجاد جهانی عاری از سلاحهای اتمی، جلوگیری ازاختلاس، و فساد، ربا، ریا بیماری های عمومی و فراگیر، ریشه کنی بی سوادی، رشد دانش و علم و افتخارات بشری برنامه داشته باشد.

سردار سلامی: ایران، کشور نایب امام زمان است
سردار سلامی: ایران، کشور نایب امام زمان است

فرمانده کل سپاه گفت: این انقلاب زمینه ساز عصر ظهور و جریانی حقیقی در عالم است که در برابر صف آرایی های دشمنان در همه ابعاد ایستاده و امروز به فرموده رهبر معظم انقلاب به قله نزدیک است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است