دبیر: محمد بنا جزو مربیان خوب دنیا است/ او را راحت بدست نیاورده‌ایم که بخواهیم با آبرویش بازی کنیم

رئیس فدراسیون کشتی گفت: محمد بنا جزو مربیان خوب دنیا است. او را راحت بدست نیاورده‌ایم که بخواهیم با آبرویش بازی کنیم و خواهش من این است که حرمت‌ها را حفظ کنیم.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ تیم ملی کشتی فرنگی در پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۲ در صربستان با ۲ مدال نقره و یک برنز در جایگاه چهارم جهان قرار گرفت. بعد از پایان این مسابقات محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی از سمت خود استعفا کرد.

علیرضا دبیر در گفت و گویی در این خصوص گفت: در نتایج تیم‌ ملی کشتی فرنگی کشتی‌گیران و مربیان تیم ملی هم ایراداتی داشتند، اما اینکه بخواهیم همه تقصیرها را به گردن محمد بنا بیاندازیم این بی‌انصافی است.

وی اظهار داشت: یادمان نرود او در پیکارهای جهانی سال گذشته ۴ مدال طلا کسب کرد و همان کسی است که در بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن ۳ مدال طلا برای ما آورد. او تیم یازدهم دنیا در سال ۲۰۱۸ را با اما و اگری که همه می‌دانیم چگونه یک مدال برنز گرفته بود را تحویل و تیم را سال بعد و در جهانی ۲۰۱۹ با اختلاف کمی به جایگاه چهارم رساند. او به همراه تیم ملی در المپیک ریو ۲ برنز و در توکیو نیز یک طلا و یک برنز بدست آورد که می‌توانست بیشتر هم باشد.

دبیر خاطر نشان کرد: تیمی که هیچ شانسی در توکیو نداشت و اگر شرایط کرونا نبود و المپیک به تعویق نمی‌افتاد معلوم نبود چه بلایی در المپیک توکیو سر تیم می‌آمد. تیم او سال گذشته در جهانی نروژ ۶ مدال کسب کرد و با اختلاف ۲ امتیاز نائب قهرمان جهان شد. حالا کشتی روی دیگرش را نشان داده؛ ولی حتما ایراداتی بوده و باید بررسی کنیم.

دارنده طلای بازی‌های المپیک ۲۰۰۰ سیدنی ادامه داد: همیشه گفتم محمد بنا طلاست و او را قبول دارم و انسان بسیار خوبی هست. کاری ندارم او می‌خواهد ادامه بدهد یا نه، اما اول باید خودش تصمیم بگیرد. ولی او جزو مربیان خوب جهان است. او را راحت بدست نیاوردیم که بخواهیم با آبرویش بازی کنیم. خواهش من این است که حرمت‌ها را حفظ کنیم و یادمان نرود بنا برای این کشور چه افتخاراتی کسب کرده است. توقع داشتم کمک‌های او بیشتر به او کمک‌ می‌کردند.

صدبیر در خصوص تعیین تکلیف سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: تا دوشنبه هفته بعد که در صربستان هستیم، وقتی که برگشتیم، خیلی سریع جمع‌بندی خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون کشتی یادآور شد. همیشه گفتم که بردها برای همه و قبلی‌ها که سینه جلو می‌دهند و باخت‌ها هم برای من. مردم به بزرگی خودشان ببخشند و ان شالله جبران می‌کنیم. ولی بدانید که من و همه بچه‌ها جانمان را گذاشتیم تا تیم موفق بشود و قول می‌دهم کشتی به زودی جبران خواهد کرد.