کد خبر : 200412
انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - 11:07
دسته‌بندی : اخبار ویژه، اقتصادی
چاپ

نماینده مجلس: خرید مسکن به آرزو تبدیل شده است/ طبق آمار ۹ میلیون مستاجر داریم

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مردم در رهن و اجاره بهای مسکن در بحران هستند و خرید و فروش مسکن هم به یک آرزو تبدیل شده است.

نماینده مجلس: خرید مسکن به آرزو تبدیل شده است/ طبق آمار ۹ میلیون مستاجر داریم

به گزارش سایت خبری مدارا؛ مجتبی یوسفی  با اشاره به بحرانی شدن شرایط خرید و اجاره بهای مسکن در کشور گفت: مردم در زمینه خرید و اجاره بهای مسکن وارد یک وضعیت بحرانی شده اند.

وی تاکید کرد: مردم در رهن و اجاره بهای مسکن در بحران هستند و خرید و فروش مسکن هم به یک آرزو تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه شکل گرفتن این شرایط از دو حالت خارج نیست،بیان کرد: فاصله عرضه و تقاضای مسکن باید کمتر شود چراکه ما براساس سرشماری سال ۹۶، ۶.۵ میلیون خانوار مستاجر داشته ایم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح جامع مسکن که توسط وزیر سابق راه و شهرسازی در سال ۹۴ مصوب شده است، بیان کرد: در این طرح گفته شده بود که ما سالانه به یک میلیون واحد مسکونی نیاز داریم. بنابراین با سپری شدن زمان قطعا این ۶.۵ میلیون مستاجر در حال حاضر به ۹ میلیون نفر رسیده است. بنابراین ما در این بخش فاصله زیادی در عرضه و تقاضای مسکن داریم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات کوتاه مدت در زمینه رفع مشکلات مسکن بیان کرد: ما راهی نداریم جز اینکه حوزه مسکن و کالاهای اساسی را از سفته بازی جدا کنیم.

وی با اشاره به تجریه دنیا در زمینه مقابله با سفته بازی بیان کرد: گرفتن مالیات از سوداگران حوزه مسکن باید در این بخش به جد مدنظر قرار گیرد، چه در حوزه خانه های خالی و چه در حوزه خرید و فروش مکرر مسکن .

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه دولت قبل هیچ اراده ای در زمینه گرفتن مالیات از سوداگران بازار مسکن نداشت و این دولت هم تاکنون توفیق آنچنانی نداشته است و البته تلاش هایی در این بخش شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور رئیس جمهور وقت در چهار جلسه شورای عالی مسکن بیان کرد: اینکه رئیس جمهور در چهار جلسه شورای عالی مسکن حضور پیدا می کند و وزیر مربوطه در این بخش پیگیری های لازم را دارد، امری قابل احترام است.

 

این نماینده مجلس تصریح کرد: با این حال این اقدامات هنوز خروجی خوبی نداشته و نتوانسته تاثیری داشته باشد.

وی با بیان اینکه ما نباید به قانون مالیات بر خانه های خالی با دید درآمدازفزایی نگاه کنیم،بیان کرد: ما باید در این بخش به بازدارندگی قوانین نگاه بیندازیم و انها را اجرایی کنیم.

اخبار مرتبط:
لطف‌الله سیاه‌کلی، نماینده مجلس: خودروها بنزین را اسراف می‌کنند
لطف‌الله سیاه‌کلی، نماینده مجلس: خودروها بنزین را اسراف می‌کنند

بنزین به این گرانی را با این کیفیت مصرف و حتی اسراف می‌کنیم. اگر مصرف بنزین را نصف کنیم، می‌توانیم سالانه‌ یک و نیم میلیون خودروی بالای پانصد میلیون تومانی را رایگان به مردم دهیم. پس چرا باید اینقدر بی‌توجه باشیم؟! چرا باید سوخت و ثروت را بسوزانیم و آلودگی هوا و بیماری را ایجاد کنیم؟! باید با تکنولوژی این مشکل را ریشه‌کن کنیم.

لایحه بودجه ۱۴۰۳ چرا منتشر نمی‌شود؟
لایحه بودجه ۱۴۰۳ چرا منتشر نمی‌شود؟

-پپدر حالی که سال گذشته لایحه بودجه ۱۴۰۲ بدون انجام تشریفات و در قالب نامه‌ای به دست مجلس رسید و در ضمن خبری از جداول نبود، حالا به نظر می‌رسد بدعت دولت رئیسی در ارائه بودجه به مجلس ادامه دارد.

نماینده مجلس: افزایش حقوق کارگر و کارمند باید متناسب با رشد تورم باشد
نماینده مجلس: افزایش حقوق کارگر و کارمند باید متناسب با رشد تورم باشد

سیدکریم حسینی عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس خاطرنشان کرد: افزایش مزد کارگران باید ملموس باشد و بخشی از مشکلات معیشتی جامعه‌ی کارگری را حل کند. اگر در سال گذشته بهانه‌ای برای عدم افزایش حقوق وجود داشت، این بهانه امسال دیگر وجود ندارد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است