نماینده ادوار مجلس: دولت با مجلس درباره زاهدی‌وفا مشورت‌هایی کرده است

مهرداد لاهوتی گفت: معمولا دولت‌ها پیش از آنکه فردی را به عنوان وزیر پیشنهادی معرفی کنند، رایزنی‌هایی با مجلس می‌کنند و اگر نظر عموم نمایندگان مثبت بود فرد را معرفی می‌کنند من اطلاع خاصی ندارم اما احتمالا دولت درباره آقای زاهدی‌وفا مشورت‌هایی با مجلس کرده است.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ بعد از سه ماه قرار است تکلیف وزیر وزارتخانه کار مشخص شود؛ وزارتخانه‌ای مهم که بسیاری از امور مردم به این وزارتخانه مرتبط است.

مهرداد لاهوتی، نماینده پیشین مجلس و تحلیلگر مسائل سیاسی، درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «دولت سه ماه حق قانونی دارد تا وزیر جدید را به مجلس معرفی کند و اینکه بگوییم چرا دقیقه۹۰ معرفی کرده است، حرف درستی نیست زیرا حق دولت است و این حق بر اساس قانون پیش‌بینی شده است. به هر حال دولت‌ ممکن است خواسته تا در این سه ماه بررسی کند و ببینید این فردی که اکنون به عنوان وزیر پیشنهادی کار معرفی کرده، قابلیت لازم را دارد یا خیر که امری طبیعی است».

او ادامه داد: «من نمی‌دانم آیتم‌های دولت چه بوده است اما آقای زاهدی در ایجاد هماهنگی میان ارکان وزارتخانه خوب عمل کرده است. البته این را هم بگویم که معمولا دولت‌ها پیش از آنکه فردی را به عنوان وزیر پیشنهادی معرفی کنند، رایزنی‌هایی با مجلس می‌کنند و اگر نظر عموم نمایندگان مثبت بود فرد را معرفی می‌کنند من اطلاع خاصی ندارم اما احتمالا دولت درباره آقای زاهدی‌وفا مشورت‌هایی با مجلس کرده است».

این تحلیلگر مسائل سیاسی همچنین بیان کرد: «وزارت کار بسیار داری اهمیت است زیرا در واقعیت سه وزارتخانه است؛ کار، رفاه و تعاون که هر سه عنوان واقعا دارای اهمیت و گستردگی است».

لاهوتی در پایان گفت: «امیدواریم هر کسی که در رأس وزارتخانه کار قرار می‌گیرد به بهترین شکل عمل کند زیرا خیلی کارها در مسئولی این وزارتخانه هست که باید انجام شود. من شناخت خاصی از آقای زاهدی‌وفا ندارم اما او توانسته تعامل خوبی در وزارتخانه کار ایجاد کند و همین امیدبخش است».