کد خبر : 199725
انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - 15:18
دسته‌بندی : پیشنهاد سردبیر، سیاسی
چاپ

انتقاد سایت اصولگرا از وزیر ارتباطات دولت رئیسی/ آقای زارع پور اگر «مسئولیت» ندارید، «نظر» که دارید

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات در کامنت‌های صفحه اینستاگرامش در پاسخ به یکی از کاربران درباره فیلتربودن سایت «توییچ» که سایتی ویژه گیمرهاست، نوشت: «فیلتر شدن یا برداشتن فیلتر جزو اختیارات وزارتخانه نیست. در خصوص توییچ هم همین‌طور.»

انتقاد سایت اصولگرا از وزیر ارتباطات دولت رئیسی/ آقای زارع پور اگر «مسئولیت» ندارید، «نظر» که دارید

به گزارش سایت خبری مدارا؛ یک سایت اصولگرا در انتقاد از اظهارات امروز وزیر ارتباطات دولت ابراهیم رئیسی نوشت:

عملکرد زارع پور در دوران یک ساله حضورش در وزارت ارتباطات بار‌ها مورد انتقاد قرار گرفته است. کاهش سرعت اینترنت و نزول کیفیت آن به همراه اختلالات فراوانی که به تناوب در اپلیکیشن‌ها و پیام رسان‌ها پدیدار شده، نمره جالب توجهی برای او به شمار نمی‌رود.

با این حال، فارغ از این موضوع، اظهارنظر اخیر او که بدان اشاره شد، صرفا یک کپی برداری محض از وزیر ارتباطات دولت دوم حسن روحانی یعنی محمدجواد آذری جهرمی است که برای فرار از پاسخگویی و مسئولیت پذیری، چنین سخنانی را مطرح می‌کرد.

جهرمی بار‌ها و بار‌ها مسئولیت هرگونه فیلتر یا رفع فیلتر را از خود سلب کرده و آن را به گردن کمیته فیلترینگ می‌انداخت.

حالا زارع پور هم درست همان مسیر را برگزیده است؛ یعنی گفتن یک جمله برای فرار از مسئولیت پذیری.

البته تردیدی نیست که اصل جمله‌ای که گفته می‌شود، نادرست نیست و مسئولیت فیلتر سایت‌ها و اپلیکیشن ها، به طور مستقیم با وزارت ارتباطات نیست، اما عجیب است که وزارت ارتباطات به عنوان متولی اصلی حوزه اینترنت در کشور، حتی یک نظر و موضع گیری خشک و خالی هم در این مورد نداشته باشد.

اینکه مسئولیت فیلترینگ با کمیته دیگری است به کنار، آیا مردم نمی‌توانند بپرسند که نظر وزیر ارتباطات درباره این موضوع چیست و آیا او با فیلتر سایت‌ها و پیام رسان‌های گوناگون موافق است یا نه؟

آیا وزارت ارتباطات به عنوان اصلی‌ترین متولی اینترنت در کشور، قدرت اثرگذاری روی تصمیمات سایر نهاد‌ها در حوزه تخصصی خود را ندارد؟ آیا اگر وزارت ارتباطات با فیلتر اپلیکیشنی مخالف است صرفا باید بنشیند و دست روی دست بگذارد و بگوید مسئولیت این کار باکس دیگری است؟ و یا برعکس اگر با فیلتر اپلیکیشنی موافق است، از ترس فشار افکار عمومی موضع خود را پنهان کرده و صرفا از خود سلب مسئولیت کند؟

به نظر می‌رسد وزیر ارتباطات علاوه بر عملکرد پرانتقاد خود حالا برای فرار از مسئولیت پذیری، دست به دامن وزیر ارتباطات دولت قبلی هم شده و از همان حربه استفاده می‌کند!

اخبار مرتبط:
نماینده مجلس: همه تخم‌مرغ‌ها را در سبد روسیه نمی‌گذاریم
نماینده مجلس: همه تخم‌مرغ‌ها را در سبد روسیه نمی‌گذاریم

مالکی گفت: روس‌ها سیاست خودشان را دارند ما هم بنا نداریم همه تخم مرغ‌هایمان را در سبد روس‌ها قرار دهیم به هر حال روابط راهبردی با هم داریم و روس‌ها هم به نوعی ملاحظات خودشان را نسبت به اسرائیل دارند، زیرا روابطشان از قدیم بوده است، ولی جنایاتی که اخیرا اسرائیل انجام داد، قطعاً روس‌ها را مانند سایر کشور‌ها از جمله کشور‌های اروپایی عصبانی کرد.

محمدرضا باهنر: پنج گروه در جبهه اصولگرایی آماده ارائه لیست انتخاباتی هَستند
محمدرضا باهنر: پنج گروه در جبهه اصولگرایی آماده ارائه لیست انتخاباتی هَستند

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: درحال حاضر اصولگرایان به دنبال ایجاد وفاق هستند، پنج گروه در جبهه اصولگرایی آمادگی خود برای حضور و ارائه لیست در انتخابات را اعلام کرده اند.

حجت‌الاسلام امیری‌فر: هرکجا پول باشد جبهه پایداری هم هست
حجت‌الاسلام امیری‌فر: هرکجا پول باشد جبهه پایداری هم هست

عباس امیری فر، فعال سیاسی اصولگرا و از مسئولان دولت احمدی نژاد گفت: ارتباط آقای محصولی با احمدی نژاد و مشایی خیلی تنگاتنگ بود. طبق گفته‌ها در اردبیل به کار اقتصادی وارد شده بود. آن خانه آنچنانی که کنار سفارت عربستان دارد یا خانه‌ای که مقابل خانه آقای هدایتی دارد هم مورد توجه است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است