ستاد ملی مقابله با کرونا به «ستاد ملی مقابله با تهدیدها» تبدیل می‌شود

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا از موافقت رئیس‌جمهور برای تبدیل این نهاد به ستاد ملی مقابله با تهدیدها خبر داد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سردار محمدحسین سپهر روز پنجشنبه در نخستین همایش ملی آسیب‌شناسی روانی کرونا و مداخلات روانی – اجتماعی در وزارت کشور، گفت: کرونا یک بیماری تهدیدگر، پیش‌رونده و خطرساز در سراسر دنیا و یک تهدید زیستی پرهزینه است که جهان را در عرصه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی با بحران روبه‌رو و جوامع را دچار رکود اقتصادی، تلفات انسانی، تغییر سبک زندگی و حکمرانی کرده است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: این بیماری پایان نیافته و بشر باید با این بیماری زندگی کند و برای مقابله با این بیماری و تهدیدهای مشابه آماده شود.

سپهر با اشاره به مشکلات اقتصادی و اجتماعی کشور نظیر تحریم‌ها ادامه داد: امروز کشور باید برای مقابله با تهدیدهای سلامت روان آماده شود و در این راستا از ظرفیت‌های دانشگاهی و… استفاده کند.

وی افزود: هدف از برگزاری این همایش‌ها هم تهیه الزامات تولید سند سلامت روان و معنوی جامعه و مقابله با این بحران است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به مقالات و نقطه‌نظرات جامعه دانشگاهی و پژوهشگران در این زمینه تصریح کرد: در این باره، باید یک سند ملی به عنوان مبنا و اساس تصمیم‌گیری‌ها، تصمیم‌سازی‌ها و برنامه‌ها و اقدامات راهبردی جامعه تهیه شود. تدوین این سند ایران را جزو کشورهای موفق در حوزه نسخه‌های علمی موضوع کرونا قرار خواهد داد.

وی افزود: امروز بیش از ٨٠ درصد جامعه دارای نگرانی‌های ماندگار، اضطراب و استرس بوده و باید در این باره ارائه راهکار داشته باشد.

تداوم تهدیدهای زیستی متحمل است 

سپهر تاکید کرد: تداوم تهدیدهای زیستی (مشابه کرونا) محتمل بوده و کشور باید همواره آماده پاسخگویی به تهدیدها باشد. اکنون نیز با موافقت رئیس‌جمهور، ستاد ملی مقابله با کرونا به ستاد ملی مقابله با تهدیدها تبدیل می‌شود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه بحران‌های زیستی گاه می‌تواند به یک فرصت هم بدل شود، گفت: امروز شناخت چالش‌ها و موانع سلامت روان در اقصی نقاط کشور ضروری است؛ چرا که وضعیت استان‌ها با یکدیگر متفاوت بوده و راهکارها نیز متغیر است.