کد خبر : 199091
انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۱۰ - 10:25
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: دولت باید ۳ وزیر صمت، بازرگانی و کار معرفی کند/قالیباف ریش‌سفیدی کرد تا به دولت ۲ ماه مجال بدهیم

یک نماینده مجلس با تأکید بر اینکه نمایندگان همچنان به استیضاح وزیر صمت اصرار دارند گفت: برای معرفی مجدد وزیر صمت ابتدا باید تکلیف وزارت بازرگانی معلوم شود سپس برایش وزیر معرفی کنیم

نماینده مجلس: دولت باید ۳ وزیر صمت، بازرگانی و کار معرفی کند/قالیباف ریش‌سفیدی کرد تا به دولت ۲ ماه مجال بدهیم

به گزارش سایت خبری مدارا؛ احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی درباره درخواست نمایندگان از دولت برای معرفی ۳ وزیر صمت، بازرگانی و کار گفت: برای معرفی مجدد وزیر صمت ابتدا باید تکلیف وزارت بازرگانی معلوم شود سپس برایش وزیر معرفی کنیم زیرا به جهت قانونی وزارت بارزگانی نمی‌تواند وجود داشته باشد تا تفکیک صورت گیرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از همین رو دولت اگر می‌خواهد وزیر صنعت، معدن و تجارت خود را تغییر دهد باید ۲ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزیر صمت را به مجلس معرفی کند.

وی با بیان اینکه نمایندگان همچنان مُصر بر درخواست استیضاح خودشان هستند، عنوان کرد: موضوع وزارت بازرگانی یک موضوع ثانویه است که باید تکلیفش از جهت قانونی روشن شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو یادآور شد: آقای قالیباف ریش سفیدی انجام داد و از استیضاح کنندگان درخواست کرد که به دولت مجال دهند که ظرف ۲ ماه تکلیف وزارت بازرگانی و صنعت به اضافه کار را روشن کند، نمایندگان استیضاح‌کننده هم این ۲ ماه را پذیرفتند که به دولت فرصت داده شود که تکفیک این وزارتخانه انجام شود یا نشود که هنوز مشخص نشده است.

وی ادامه داد: استیضاح بر سر جای خودش است و این یک موضوع جدا از وزارت بازرگانی است که دولت به دنبال آن است.

وی درباره معرفی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید یک فکر اساسی برای این وزارت خانه بعد از بلاتکلیفی دیده شود. اساساً فرجه سرپرستی هم سپری شده است و نمی‌دانم مجوز لازم را کسب کرده‌اند یا خیر. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک وزارت خانه بسیار مهم است و نباید بلاتکلیف باشد.

علیرضا بیگی درباره برگزاری جلسه معرفی وزیر پیشنهادی کار بیان کرد: در صورت معرفی وزیر کار به مجلس جلسه رأی اعتماد به دلیل این‌که نمایندگان از امروز برای رسیدگی به حوزه‌های انتخابیه خودشان می‌روند بعد از بازگشت‌شان از حوزه‌های انتخابیه برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط:
رحیمی جهان‌آبادی: خبر فساد در چای بسیار آزاردهنده بود
رحیمی جهان‌آبادی: خبر فساد در چای بسیار آزاردهنده بود

نماینده مجلس درباره فساد در چای گفت: این خبر تاسف بار را ما هم در رسانه‌ها خواندیم، دیدیم و شنیدیم که متاسفانه بسیار آزار دهنده است. این اخبار روح و جسم هر شهروند ایرانی را فلج می‌کند.

وزیر ارشاد: با رئیس‌جمهور شدن رئیسی دشمن احساس خطر کرد
وزیر ارشاد: با رئیس‌جمهور شدن رئیسی دشمن احساس خطر کرد

اسماعیلی گفت: در سال 1400 که یکی از شاگردان مکتب امام صادق(ع) به ریاست دولت رسید، دشمن احساس خطر بیش‌تری کرد.

پیمان جبلی: طوفان‌الاقصی عملیات فریب بود
پیمان جبلی: طوفان‌الاقصی عملیات فریب بود

رئیس سازمان صدا و سیما در آیین گرامیداشت روز دانشجو با عنوان «بزرگداشت ملی مقاومت» در دانشگاه تهران گفت: عملیات طوفان الاقصی بزرگترین عملیات فریب در تاریخ است. مقاومت رژیم صیهونیستی را خوار و تحقیر کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است