کاوه مدنی، رییس دانشگاه سازمان ملل شد

ماموریت این نهاد که با عنوان اندیشکده آب سازمان ملل یا دانشگاه آب سازمان ملل شناخته می‌شود و در کانادا قرار دارد، کمک به حل مشکلات دسترسی به آب و برقراری امنیت آبی در جهان است.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ با حکم معاون سازمان ملل متحد، کاوه مدنی، دانشمند شناخته شده ایرانی در حوزه آب، به عنوان رییس بعدی موسسه آب، محیط زیست و سلامت دانشگاه سازمان ملل متحد معرفی شد.

دانشگاه سازمان ملل متشکل از ۱۳ موسسه در ۱۲ کشور جهان است که به عنوان بازوی علمی و آموزشی سازمان ملل و با هدف کمک به حل مهم‌ترین چالش‌های جهانی مربوط به بقا، توسعه و رفاه بشر و کشورهای عضو سازمان ملل فعالیت می‌کند.

موسسه آب، محیط زیست و سلامت دانشگاه سازمان ملل که به عنوان «اندیشکده آب سازمان ملل متحد» یا دانشگاه سازمان ملل در کانادا شناخته می‌شود با حمایت دولت کانادا در سال ۱۹۹۶ و در پاسخ به افزایش نگرانی‌ها درباره بحران آب در جهان و اثرات آن بر روی سلامت انسان، محیط زیست و توسعه پایدار تأسیس شد.

ماموریت اصلی این موسسه به عنوان تنها موسسه متمرکز بر آب دانشگاه سازمان ملل در جهان، کمک به حل مشکل امنیت آبی و دسترسی به آب در جهان و به ویژه در کشورهای در حال توسعه است.

این موسسه به عنوان نماینده داشنکاه سازمان ملل در اتحادیه آب سازمان ملل متحد، مسئولیت هدایت و سازماندهی فعالیت‌های نهادهای عضو سازمان ملل متحد را در دهه جدید بین‌المللی آب مصوب مجمع عمومی سازمان ملل متحد با عنوان «آب برای توسعه پایدار (۱۳۹۷ – ۱۴۰۷)» را عهده‌دار است.