عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

به غرب امتیاز می دهیم، امتیاز می گیریم/ در غیر اینصورت لزومی برای توافق نمی‌بینیم

عباس‌زاده گفت: ایران به دنبال این است که در مقابل امتیازی که در مذاکرات احیای برجام به غرب می‌دهد امتیاز نیز بگیرد‌. حال اگر آمریکا بخواهد هیچ امتیازی به ما ندهد مذاکره برای ما بی‌معنی است و قطعا توافقی نمی‌کنیم.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمود عباس‌زاده ، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درخصوص مذاکرات هسته‌ای وین بیان داشت: ما در مذاکرات به دنبال نتیجه برای کشور هستیم و می‌خواهیم مسائل موجود باقی‌مانده با غربی‌ها را با مذاکره حل کنیم.

وی افزود: ترجیح می‌دهیم که با توافق و مذاکره به نتیجه برسیم اما اگر طرف مقابل حسن نیت و جدیت کافی نداشته باشد و بخواهد از مذاکرات به عنوان ابزار استفاده کند و مذاکرات را کش دهد تا بتواند امتیازهای بیشتری از ما بگیرد به هیچ وجه موافق نیستیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه غربی‌ها همچنان مثل همیشه می‌خواهند ایران را نقض‌کننده برجام و مذاکرات احیای این توافق نشان دهند تصریح کرد: ما به دنبال توافق بوده و هستیم اما نه به هر قیمتی. مذاکرات به طور کلی یعنی جنگ برای تحقق اراده‌ها و به زبان ساده یعنی باید یک امتیاز بدهی و یک امتیازی بگیری.

او عنوان کرد: ما به دنبال این هستیم که در مقابل امتیازی که می‌دهیم امتیاز بگیریم و اگر آمریکا بخواهد هیچ امتیازی به ما ندهد مذاکره برای ما بی‌معنی است و قطعا توافقی نمی‌کنیم.

عباس‌زاده گفت: جمهوری اسلامی ایران در گذشته، تعهدات توافق برجام را به صورت یکطرفه اجرا می‌کرد و این آمریکایی‌ها بودند که از توافق خارج شدند به تعهد و امضای خودشان پایبند نبودند.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس درانتها خاطرنشان می‌کند که چنین کشوری با همچین سابقه‌ای قصد بازگشت به همان برجام را دارد. هرچند از نظر ما ایرادی ندارد اما باید به ما تضمین بدهند که دیگر توافقات را به صورت یکطرفه نقض نمی‌کنند و به تعهداتشان پایبند هستند.