رئیسی: دشمن می خواهد بسیاری از مسائل کشور را «عقیم» کند

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت مصمم به امر به معروف و نهی از منکرات به‌ویژه در مسائل اقتصادی و اجتماعی است، گفت: در این زمینه وظیفه دولت از همه نهادها بیشتر است و قدردان ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر هستیم که برای اجرای این فریضه مهم دینی به دولت کمک می‌کند.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ابراهیم رئیسی، امروز شنبه در دیدار اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، با اشاره به همزمانی برگزاری این نشست با آغاز ایام سوگواری ماه محرم، امام حسین علیه‌السلام را پرچمدار این فریضه مهم دینی خواند و گفت: حرکت عظیم حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و شهادت مظلومانه ایشان، گواه اهمیت بالای امر به معروف و نهی از منکر در دین اسلام است.

 

رئیس جمهور، پرداختن به امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه همه آحاد امت اسلامی دانست و تصریح کرد: جامعه‌ای که نسبت به این فریضه بسیار مهم دینی حساس نباشد، جامعه زنده‌ای نیست. برای داشتن جامعه تراز انقلاب اسلامی، نباید امر به معروف و نهی از منکر در جامعه سست شود.

آقای رئیسی با اشاره به وظیفه قانونی دولت و دستگاه‌های اجرایی در اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر، گفت: همه دولتمردان و دستگاه‌ها در این‌باره مسئولیت دارند و باید با دقت و جدیت، وظایف خود را انجام دهند.

رئیس جمهور در ادامه، توجه به ظرفیت بزرگ مردمی در کشور و سازمان‌های مردم‌نهاد را در راستای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: هر جا به مردم میدان داده شد، موفقیت حاصل شده است. اساساً هنر امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب، آوردن مردم به میدان بود، بنابراین نباید از این ظرفیت بزرگ غفلت شود.

آقای رئیسی با تأکید بر لزوم بی‌توجهی به فضاسازی‌های باطل در مسیر امر به معروف و نهی از منکر افزود: متأسفانه گاه دیده می‌شود که برخی افراد تحت تأثیر جوسازی‌ها، از وظایف قطعی و قانونی خود سر باز می‌زنند که این موضوع خطرناک است، زیرا دشمن از همین اهرم، استفاده و برای عقیم ماندن بسیاری از مسائل مهم کشور، با ایجاد جوسازی، برخی مدیران را منفعل می‌کند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت کار تبیینی و تنویر افکار عمومی در زمینه معروف‌ها و منکرات تأکید کرد و از صاحبان نفوذ کلام خواست تا برای مردم، تمایز میان حق شخصی با حقوق جامعه را به روشنی تبیین کنند.

آقای رئیسی با بیان اینکه اگر امنیت اجتماعی، اقتصادی و اخلاقی در جامعه نباشد، همه ضرر می‌کنند، افزود: باید همه در مسیر تأمین امنیت اقتصادی و اخلاقی باشند تا جامعه از ناهنجاری‌ها دور باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت مصمم به امر به معروف و نهی از منکرات به‌ویژه در مسائل اقتصادی و اجتماعی است، افزود: در این زمینه، وظیفه دولت از همه نهاد‌ها بیشتر است و قدردان ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر هستیم که برای اجرای این فریضه مهم دینی به دولت کمک می‌کند.

آقای رئیسی، ضمن تسلیت به خانواده جان‌باختگان حادثه سیل، از زحمات و کارهای امدادی و جهادی دستگاه‌ها در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان قدردانی کرد.