ادعای عجیب نماینده مجلس انقلابی/ سیاهکلی: کسی که در کشور دیگر خانه ساخت، دیگر فرزندانش ایرانی نخواهد شد

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس با بیان اینکه مردم ما علاقه‌مند به داشتن خانه‌های بزرگ هستند، گفت: بنابراین باید به مردم زمین بدهیم تا در آن خانه بسازند. چرا باید کاری کنیم که بروند و در کشورهای دیگر خانه بخرند؟

به گزارش سایت خبری مدارا؛ لطف‌الله سیاهکلی شامگاه امروز در نشست با اعضای اتحادیه مشاوران املاک شهرستان قزوین که در امامزاده آمنه‌خاتون قزوین برگزار شد، اظهار داشت: استان قزوین در حوزه تأمین زمین برای ساخت مسکن هیچ‌گونه مشکلی ندارد. از طرفی باید به این نکته توجه کنیم که زمین مقدس نیست؛ چرا که امروز با پیشرفت تکنولوژی و احداث انواع بناها در وسط کویر دیگر زمین مرغوب و غیرمرغوب معنایی ندارد.

وی اضافه کرد: در بحث مسکن نیز همین‌طور است. یعنی اعیان به معنی آنچه که روی زمین ساخته می‌شود، مقدس است. دیدگاه دین اسلام در بحث خانه‌سازی ساخت‌وسازهای فراخ و گسترده است؛ ولی امروزه شاهد ساخت واحدهایی کوچک در ارتفاع هستیم که این امر خود باعث افزایش آسیب های اجتماعی بسیاری شده است.

سیاهکلی با بیان اینکه مردم ما علاقه‌مند به داشتن خانه‌های بزرگ هستند، گفت: بنابراین باید به مردم زمین بدهیم تا در آن خانه بسازند. چرا باید کاری کنیم که بروند و در کشورهای دیگر خانه بخرند؟ کسی که در کشور دیگر خانه ساخت، دیگر فرزندانش ایرانی نخواهد شد؛ چرا که در نهایت در آن کشور ساکن می‌شود.

وی با اشاره به معضل وجود بافت فرسوده در قزوین ادامه داد: در حال پیگیری این موضوع هستیم که موانع ساخت‌وسازها در بافت فرسوده و قدیمی شهر قزوین رفع شود تا با بهسازی و نوسازی این فات کیفیت زندگی در شهر قزوین ارتقا پیدا کند. در ضمن یکی از خبرهای خوب این است که مسئله آب طالقان درحال پیگیری است و به زودی حل خواهد شد.

لزوم ثبت الکترونیکی اطلاعات مسکن

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم ثبت الکترونیکی اطلاعات مسکن و املاک تأکید کرد و گفت: دنیا درحال الکترونیک شدن است؛ طوری که هر وسیله‌ای کددار شده و اطلاعات آن مشخص است. آن‌وقت خانه که روی زمین است را نمی‌توان ثبت الکترونیکی کرد؟

سیاهکلی با تأکید بر اینکه هر جا که دولتی شد، زمینه برای فساد فراهم می‌شود، تصریح کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که اصناف تخصصی فعال بشوند و هرچه بیشتر از سیاست فاصله بگیرند و این موضوع اکنون در صحن مجلس درحال پیگیری و بررسی است.

وی افزود: باید کمیته‌ای برای فعالیت‌های تخصصی اصناف تشکیل شود و در این کمیته‌ها می‌بایست مشکلات مربوط به حوزه مشاوران املاک به صورت تخصصی مورد بحث قرار گرفته و راه حل‌های قانونی طراحی شود.