۲ کاپیتان اصلی تیم ملی برای جام جهانی قطر خط خواهند خورد

بعد از صحبت‌های اسکوچیچ در این جلسه، اعضای هیئت رئیسه فدراسیون به نوعی برای ماندن دراگان قانع شدند و در جلسه چند روز قبل خود با اعضای کمیته فنی این موضوع را به صورت رسمی اعلام کردند. اسکوچیچ که به وضوح شاهد دو دسته شدن شاگردانش در تیم ملی است، می‌خواهد چند مخالف با تجربه خود را از تیم ملی خط بزند و قصد دعوت از آن‌ها را به اردوهای بعدی ندارد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ تیم ملی در بدترین شرایط خود در فاصله چند ماه تا آغاز جام جهانی قرار دارد. آماده سازی بسیار بد از یک طرف و جنجال‌های اخیر از طرف مقابل باعث شده تا کمتر کسی به درخشش این تیم ملی در قطر امیدی داشته باشد.

بعد از علنی شدن اختلاف بین بازیکنان تیم ملی و داستان‌های مربوط به استوری‌های جنجالی، کمیته فنی فدراسیون فوتبال بعد از جلسه هفته قبل خود، تصمیم به برکناری دراگان اسکوچیچ از هدایت تیم ملی گرفتند.

اتفاقی که حواشی زیادی را در پی داشت و گزینه‌های مختلفی هم برای جانشینی اسکوچیچ مطرح شدند. اسکوچیچ که در کرواسی حضور داشت، با تماس مدیران فدراسیون بلافاصله راهی تهران شد تا در جلسه با اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال حضور پیدا کند.

بعد از صحبت‌های اسکوچیچ در این  جلسه، اعضای هیئت رئیسه فدراسیون به نوعی برای ماندن دراگان قانع شدند و در جلسه چند روز قبل خود با اعضای کمیته فنی این موضوع را به صورت رسمی اعلام کردند. اسکوچیچ که به وضوح شاهد دو دسته شدن شاگردانش در تیم ملی است، می‌خواهد چند مخالف با تجربه خود را از تیم ملی خط بزند و قصد دعوت از آن‌ها را به اردوهای بعدی ندارد.

خیلی‌ها شاید معتقد باشند، با توجه به صحبت‌های تند طارمی علیه اسکوچیچ و همچنین همراهی جهانبخش با طارمی در دیدار با مقامات دولتی، این دو ستاره تیم ملی خط خورده‌های بزرگ ایران در جام جهانی هستند. موضوعی که تا این لحظه صحت ندارد و دراگان قصد کنار گذاشتن طارمی و جهانبخش را حداقل در این مقطع حساس ندارد.

با این حال شنیده‌های ما از منابع موثق حاکی از آن است که احسان حاج صفی و کریم انصاریفرد کاپیتان‌های اول و دوم تیم ملی نفراتی هستند که احتمالا اسکوچیچ روی نام آن‌ها قلم قرمز خواهد کشید.

گفتنی است آنطور که شنیدیم، تصمیم اسکوچیچ مبنی بر کنار گذاشتن این دو بازیکن ربطی به استوری‌های جنجالی ندارد و دراگان بعد از اردوی قطر و حتی قبل از برکناری اش  تصمیم به خط زدن این دو بازیکن از جام جهانی گرفته بود. انصاریفرد که در اردوی قطر هم دعوت نشد ولی حاج صفی یکی از بازیکنان دعوت شده به این اردو بود. هرچند خود اسکوچیچ جایگاه محکمی در تیم ملی ندارد و ممکن است وضعیت فعلی او بعد از انتخابات فدراسیون فوتبال تغییر کند، ولی آخرین تصمیم او تا امروز خط زدن کاپیتان‌های اول و دوم تیم ملی از جام جهانی است.