کد خبر : 196193
انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - 11:51
دسته‌بندی : اجتماعی، اخبار ویژه
چاپ

سروری: به جای خرید یک دستگاه اتوبوس نو، می‌توان ۵ اتوبوس دست دوم خرید

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران به تشریح عوامل اهمیت خرید اتوبوس‌های دست دوم در شرایط فعلی اقتصادی کشور و مدیریت شهری پرداخت و گفت: در حال حاضر مدیریت شهری با افزایش تقاضا و مشکل عرضه مواجه است که در این شرایط فقط واردات اتوبوس‌های دست دوم راهگشای مشکل است.

سروری: به جای خرید یک دستگاه اتوبوس نو، می‌توان ۵ اتوبوس دست دوم خرید

به گزارش سایت خبری مدارا؛ پرویز سروری درباره چرایی اهمیت موضوع «خرید و واردات اتوبوس‌های دست دوم»، بیان کرد: اگر اتوبوس جدیدی به ناوگان اضافه نشود، جابجایی شهروندان در شهر دچار مشکل خواهد شد. باتوجه به شرایط فعلی باید اقدامات نوسازی، بازسازی و استفاده از اتوبوس‌های بخش خصوصی به ترتیب اولویت عملیاتی شود، اما بخش خصوصی اعلام کرده است که خرید هر دستگاه اتوبوس به مبلغ پنج میلیارد تومان و فعال کردن آن در خطوط اتوبوسرانی برایش سود و آورده‌ای ندارد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه شهرداری تهران از اتوبوس‌های دست دوم مطابق با استانداردهای محیط زیستی استفاده خواهد کرد، افزود: اگر عمر مفید اتوبوس‌های دست دوم خارجی ۱۰ سال باشد و در حال حاضر ۵ سال سن داشته باشند، می‌توان به جای خرید هر دستگاه اتوبوس نو به مبلغ ۵ میلیارد تومان، پنج دستگاه اتوبوس به مبلغ یک میلیارد تومان خریداری کرد.

سروری در ادامه توضیح داد: به معنایی دیگر به جای خرید یک دستگاه اتوبوس نو، می‌توان پنج دستگاه اتوبوس دست دوم و مطابق با استانداردهای محیط زیستی کشور خریداری کرد و با همین عمل وضعیت ناوگان را بهبود بخشید.

راهکار مشکل افزایش تقاضا و عرضه، واردات اتوبوس‌های کارکرده است

به گفته وی؛ در حال حاضر مدیریت شهری با افزایش تقاضا و مشکل عرضه مواجه است که در این شرایط فقط واردات اتوبوس‌های دست دوم راهگشای مشکل است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به مخالفان واردات اتوبوس‌های کارکرده بیان کرد: برخی افراد حرف‌های غیرکارشناسی در این باره می‌زنند که به نظرم مخالف منافع مردم سخن می‌گویند.

سروری واردات اتوبوس‌های دست دوم را به عنوان یک عامل کمکی در این شرایط عنوان کرد و افزود: باید به زمانی برسیم که درآمدهای شهرداری اجازه تکمیل ناوگان را بدهد و حداقل اتوبوس‌های ناوگان را به تعداد چهار سال گذشته [۶ هزار دستگاه اتوبوس] برسانیم.

وی در ادامه تأکید کرد: مابه‌التفاوت هزینه اتوبوس دست دوم با نو، امکانی را برای مدیریت شهری ایجاد می‌کند که بتواند حمل و نقل را ساماندهی و ناوگان را تقویت کند. سپس با منابع مالی جدید ایجاد شده، اتوبوس‌های نو خریداری کند و اتوبوس دست دوم خارج شود.

واردات اتوبوس‌های کارکرده خارج از چارچوب سیاسی بررسی شود

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه در حال حاضر تا جایی که امکان دارد باید خرید اتوبوس با اولویت خرید از داخل انجام شود، گفت: سپس باید بازسازی اتوبوس‌های غیرفعال انجام شود که شهرداری در حال بازسازی بخشی از اتوبوس‌هاست. همچنین باید اجازه داد تا از اتوبوس‌های دست دوم به عنوان یک امر کمکی استفاده شود تا پس از ایجاد امکان مالی، اتوبوس نو خریداری شود.

سروری در ادامه یادآور شد: باید موضوع «خرید اتوبوس‌های دست دوم» برای مردم و صاحبان اندیشه‌ که در حوزه مدیریت شهری حساس هستند، خارج از چارچوب‌های سیاسی و با نگاهی کارشناسانه بررسی شود.

سروری در پاسخ به این گفته که هیئت وزیران در حال تهیه آیین نامه جدیدی برای واردات خودرو است و واردات اتوبوس‌ها منوط به آن آیین نامه می‌شود، بیان کرد: این موضوعات جوسازی‌های سیاسی است برای اینکه یک عده‌ای می‌خواهند کینه خود را از یک فردی خالی کنند و هر موضوعی که قرار است به ثمر برسد، یک حرفی روی آن می‌گذارند.

وی با بیان اینکه اگر اتوبوس‌ها، استاندارد مورد قبول محیط زیست را نداشته باشند، نباید واردات‌شان صورت گیرد، افزود: شورای شهر قائل به ورود اتوبوس‌های فاقد استانداردهای محیط زیستی به تهران نیست.

منبع: شهر

اخبار مرتبط:
محمد درویش: ۸% مُرده‌زایی جنین در کشور به دلیل آلودگی هواست / آلودگی هوا باعث افزایش سکته‌های قلبی شده
محمد درویش: ۸% مُرده‌زایی جنین در کشور به دلیل آلودگی هواست / آلودگی هوا باعث افزایش سکته‌های قلبی شده

فعال و کارشناس حوزه محیط زیست: همین الان اعلام شده که 8 درصد مرده‌زایی جنین در کشور به دلیل تاثیر مستقیم آلودگی هواست. ما یکی از بالاترین نرخ‌های مرده‌زایی جنین را داریم. از آن سو دولت و حکومت مردم را به زاد و ولد تشویق می‌کنند و از سوی دیگر به دلیل آلودگی هوا زوج‌هایی که با دشواری بچه‌دار می‌شوند، جنین را به دلیل آلودگی هوا از دست می‌دهند که این خود باعث افسردگی و خسارت‌های روانی می‌شود.

۶ماه پس از انتشار یک فیلم غیراخلاقی؛ رضا ثقتی بازداشت شد
۶ماه پس از انتشار یک فیلم غیراخلاقی؛ رضا ثقتی بازداشت شد

چندی پیش انتشار یک فیلم (لواط رضا ثقتی مدیر کل ارشاد گیلان) در فضای مجازی حواشی بسیاری را به همراه داشت. پس از انتشار این فیلم غیراخلاقی که از یک مقام مسئول و فرد دیگری به ثبت رسیده و منتشر شده بود تحقیقات قضایی پرونده شروع شد.

جزئیات جدید از قتل داریوش مهرجویی و همسرش
جزئیات جدید از قتل داریوش مهرجویی و همسرش

رئیس کل دادگستری استان البرز گفت که با توجه به دستور رئیس قوه قضاییه در کمتر از دو ماه پس از وقوع قتل مرحوم مهرجویی و همسر وی، کیفرخواست چهار متهم پرونده صادر و جهت رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان البرز ارجاع شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است