نوری مالکی فایل صوتی منتسب به خود علیه مقتدی صدر را تکذیب کرد

رئیس ائتلاف دولت قانون در پارلمان عراق امروز(چهارشنبه) فایل صوتی منتسب به خود را که توسط برخی رسانه ها منتشر شده بود، تکذیب کرد و گفت که هدف از آن فتنه است.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ نوری المالکی اظهار داشت: هشدارم را به همه برادران حاضر در فرایند سیاسی در خصوص جعل کردن و استفاده از ابزارهای فناوری نوین برای نسبت دادن اظهاراتی به من و امثال من است.

وی افزود: در خصوص سخنان توهین آمیز و زشت منتسب به من که در ان به مقتدی صدر توهین می شود، کذب بودن آن را اعلام می کنم و همچنان به برقراری روابط حسنه با آقای صدر و جریان محترمش متعهد هستم و امیدوارم که آنچه منتشر شده را باور نکنند زیرا ویدئوهایی زیادی از این دست به من می رسد و من آنها را نادیده می گیرد زیرا می دانم  فتنه ای است که به هدف برهم زدن وحدت و ایجاد ناآرامی می فرستند.

دفتر نوری المالکی نیز با صدور بیانیه ای فایل صوتی منتسب به وی را تکذیب کرد.

در این بیانیه آمده است:برخی شبکه های اجتماعی یک فایل صوتی منتشر کرده و مدعی شده اند که مربوط به نوری المالکی است که در آن درباره مسائل سیاسی و مواضعی سخن گفته می شود که با منش ائتلاف دولت قانون سنخیت ندارد.

در ادامه این بیانیه آمده است: انتشار این فایل صوتی در زمان بسیار حساسی صورت می گیرد که فرایند سیاسی و اوضاع عراق در حال گذر از آن است و این نشانه آشکاری بر این قضیه است که آماده سازی آن کاری مشکوک و از پیش برنامه ریزی شده بوده است.

در بیانیه دفتر نوری المالکی همچنین آمده است: بار دیگر تاکید می کنیم که آنچه در این فایل صوتی آمده، متعلق به المالکی نیست و روشن است که جناحی با استفاده از فناوری های نوینی که به سادگی در دسترس است، آن را ساخته و پرداخته کرده است.

دفتر نوری المالکی در ادامه رسانه ها را به رعایت جانب احتیاط نسبت به افتادن در دام اخبار جعلی و ساختگی که برخی کانال های مشکوک نسبت به آن تبلیغ می کنند، دعوت کرده و از انها خواسته است اطلاعات را از منابع رسمی آن دریافت کنند.

گفتنی است یک فایل صوتی منتسب به نوری مالکی در فضای مجازی منتشر شده است که در آن جریان صدر به رهبری مقتدی صدر به ترور فرماندهان جنبش عصائب اهل حق به رهبری قیس خزعلی متهم می شود.