محمد مایلی‌کهن: وریا غفوری پاره تن این مملکت است

محمد مایلی کهن سرمربی پیشین تیم ملی می‌گوید: وریا غفوری را خیلی دوست دارم چون پسر با حجب و حیا و مودبی است ولی نکته اینجاست که بعضی‌ها می‌خواهند از این ماجرا استفاده کنند و جو راه بیندازند.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمد مایلی کهن پس از سالها در تمرینات پرسپولیس حضور پیدا کرد. همین موضوع باعث شد تا سراغ سرمربی اسبق تیم ملی برویم و با او پیرامون اوضاع پرسپولیس و سایر اتفاقات این روزهای فوتبال ایران صحبت کنیم. گفتگوی مایلی کهن را در زیر بخوانید:

پس از سال‌ها سر تمرین پرسپولیس رفتم و باید اعتراف کنم خیلی چیزها عوض شده است. شرایط کاملاً با آن زمانی که در پرسپولیس بازی می‌کردم یا مربی بودم متفاوت شده البته از یک مسئله آنجا ناراحت شدم و آن هم این بود که به صراحت می‌دیدم ورزشگاه شهید کاظمی‌در حال فرسایش و از بین رفتن است.

نکته مهمی‌که باید همه حواسشان را جمع کنند این است که بعضی‌ها می‌خواهند به پرسپولیس بازیکن قالب کنند. در مجموع عملکرد مدیریت باشگاه تا اینجای کار خوب بوده و پیرامون این مسئله مهم هم باید گفت مدیران و مربیان تاکنون مقاومت کرده اند. الان می‌بینیم بازیکنی که فصل قبل دو یا سه بازی هم برای این تیم نکرده، مدعی دریافت ارقام نجومی‌است و این مسئله مطرح شده که چند تیم دیگر او را می‌خواهند در واقع چنین فشارهایی وارد می‌شود تا با قرارداد گزاف تری در پرسپولیس بماند. این مسئله باید فوق العاده مورد توجه کادر مدیریتی و فنی پرسپولیس باشد.

به نظرم برخلاف صحبت‌های برخی دوستان که می‌گویند استعداد در فوتبال ایران ته کشیده، من معتقدم اصلا اینطوری نیست و استعدادهای بسیار خوبی داریم ولی نکته اینجاست که ایجنت‌ها نمی‌توانند از استعدادها کاسبی کنند و سراغ بازیکنان خارجی و یا چهره‌های سرشناس می‌روند در رابطه با این طرح جدید موسوم به کنترل قیمت بازیکنان هم به شما میگویم همانطور که سقف قیمت که در ابتدای دهه ۹۰ مطرح شد به نتیجه نرسید این طرح هم به نتیجه نمی‌رسد و کاملاً نمایشی است.

سر تمرین پرسپولیس متوجه اتفاقی شدم که دلم واقعاً شکست این تیم افراد زیادی را کنار خود دارد از مربیان و کادر پزشکی گرفته تا ماساژورها و اعضای تیم تدارکات همه این دوستان هم قابل احترام هستند ولی آنجا شنیدم یکی از تدارکات پرسپولیس که باور کنید حتی اسمش را هم نمی‌دانم اما یادم است که قد کوتاهی دارد از حضور در جمع پرسپولیسی‌ها منع شده و گفته‌اند با اینکه کوچکترین مشکلی برای تیم درست نکرده است به خاطر اینکه بازنشسته محسوب می‌شود، دیگر نمی‌تواند طبق قانون با جای دیگری قرارداد ببندد. خب واقعاً یک بازنشسته با حقوق ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان چطور می‌تواند به زندگی‌اش برسد؟ این بنده خدا در این شرایط سخت اقتصادی چه کار کند؟ آدمی‌که حتی مشکلی هم برای تیم ایجاد نمی‌کرد و همه از او راضی بودند چرا باید از چنین منبع درآمدی محروم شود ؟وقتی این چیزها رو میبینم دلم میسوزد.

وریا غفوری را خیلی دوست دارم چون پسر با حجب و حیا و مودبی است ولی نکته اینجاست که بعضی‌ها می‌خواهند از این ماجرا استفاده کنند و جو راه بیندازند. وریا پاره تن این مملکت است اما یک عده که تا امروز حتی یک بار هم به کردستان نرفته‌اند حالا حامی غفوری شده‌اند! این بازی‌های خطرناک به ضرر مملکت است در همین نیم فصل دوم فصل گذشته آقای مجیدی صالح حردانی را به جای وریا غفوری استفاده می‌کرد خوب آن زمان که دیگر از این بحث‌ها نبود.