اسکوچیچ‌: ملی‌پوشان تا فینال جام جهانی‌ نباید در لیگ برتر بازی کنند/ مربیان لیگ برتری‌: حتی برزیل و فرانسه هم این‌طوری باشگاه‌ها را تحت فشار نمی‌گذارند

مربیان لیگ برتری معتقدند شکل برنامه‌ریزی دراگان اسکوچیچ نه تنها کمک چندانی به تیم ملی نمی‌کند بلکه باعث تضعیف تیم‌های باشگاهی و در نهایت پایین آمدن کیفیت رقابت‌های لیگ برتر هم می‌شود.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ به نظر می‌رسد داستان چند ماه باقی مانده تا زمان آغاز رقابت‌های جام جهانی‌ و شکل برنامه‌ریزی پیرامون آن کم کم می‌رود تا به یک سوژه اختلاف جدی میان تیم‌های لیگ برتری و سرمربی تیم ملی بدل شود. این مسئله در جلسه هم‌اندیشی که چند روز قبل برگزار شد و البته استقبال گرمی هم از آن به عمل نیامد به وضوح مطرح شد و مربیان لیگ برتری معتقدند شکل برنامه‌ریزی دراگان اسکوچیچ نه تنها کمک چندانی به تیم ملی نمی‌کند بلکه باعث تضعیف تیم‌های باشگاهی و در نهایت پایین آمدن کیفیت رقابت‌های لیگ برتر هم می‌شود.

داستان اردوی اول

اختلافات از همین اردوی اول شروع می‌شود. اردویی که قرار است شهریور برگزار شود و دراگان اسکوچیچ همان‌طور که طی روزهای گذشته نوشته بودیم تأکید دارد ملی‌پوشانش را از ۲۰ شهریور تا ۵ مهر به طور کامل می‌خواهد ولی مربیان باشگاهی می‌گویند وقتی اساس تیم ملی ایران بر پایه بازیکنان لژیونر بنا نهاده شده و تیم‌های خارجی هم دقیقاً بر اساس قاعده فیفا بازیکنان را آزاد خواهند کرد برگزاری اردو چند روز زودتر هیچ حاصلی ندارد چون بازیکنان داخلی حداقل تا اینجای کار نقش پررنگی در اندیشه‌های تاکتیکی دراگان نداشته‌اند و برپایی اردو از ۲۰ شهریور فقط نظم لیگ برتر را مختل خواهد کرد. البته این قضیه در نهایت حل و فصل می‌شود ولی مشکل بعدی در خواست پاییزی اسکوچیچ است.

بازی نکردن تا فینال جام جهانی‌!

در حالی که تقریباً همه تیم‌های حاضر در جام جهانی‌ ملی‌پوشان خود را روزهای ۲۱ تا ۲۳ آبان تحویل خواهند گرفت، دراگان اسکوچیچ تاکید دارد اردوی تیم ملی کشورمان از روز هفدهم آبان یعنی ۱۳ روز پیش از تقابل با انگلیس آغاز شود! البته این اردو می‌تواند شروع شود ولی قطعاً لژیونرها اجازه حضور در آن را پیدا نمی‌کنند و فقط بازیکنان داخلی می‌توانند گرد هم بیایند. این دقیقاً همان مسئله‌ای است که مربیان لیگ برتری از آن ایراد می‌گیرند و معتقدند اردوی بدون لژیونرها ناقص است و هیچ کمکی به ما نمی‌کند. از طرف دیگر، نکته مهم اینجاست که اسکوچیچ می‌خواهد ملی‌پوشانش تا ۲۷ آذر یعنی دقیقاً روز برگزاری فینال جام جهانی‌ کاملاً در خدمت تیم ملی باشند و اصلاً در لیگ برتر بازی نکنند!

چنین ادعایی در حالی مطرح شده که خودمان هم می‌دانیم ملی‌پوشان ما با وجود شایستگی فراوان، قطعاً نمی‌توانند به فینال برسند و در بهترین شرایط تصور می‌کنیم که از گروه‌مان صعود کنیم بنابراین درخواست بازی نکردن آنها تا روز برگزاری فینال جام جهانی‌ عجیب به نظر می‌رسد.

برنامه‌ریزی برزیل و فرانسه

مربیان لیگ برتری نسبت به این برنامه معترض هستند و قاطعانه می‌گویند وقتی کار تیم ملی در جام جهانی‌ به پایان رسید، تمام بازیکنان حداکثر پس از استراحتی یک هفته‌ای می‌توانند دوباره وارد میدان شوند و دلیلی ندارد لیگ برتر را به طور کامل در جام جهانی‌ تعطیل کرد چون اگر چنین اتفاقی بیفتد فشار آن به هفته‌های پس از برگزاری جام جهانی‌ می‌آید و تیم‌ها مجبور می‌شوند مانند فصل گذشته هر پنج روز در میان بازی کنند. شنیده‌ایم برخی از مربیان و مسئولان تیم‌های لیگ برتری به مدیران سازمان لیگ گفته‌اند حتی برزیل که پرافتخارترین تیم جام جهانی‌ محسوب می‌شود و فرانسه هم که مدافع عنوان قهرمانی این مسابقات است به این شکل باشگاه‌های خود را تحت فشار نگذاشته‌اند که دراگان اسکوچیچ می‌خواهد برنامه‌ریزی کند. مربیان لیگ برتری معتقدند حتی اگر قرار شد مسابقات تا انتهای آذر تعطیل باشد، ملی‌پوشان باید حداکثر یک هفته پس از آخرین بازی تیم ملی به تمرینات باز گردند و اصلاً این‌طوری نیست که دو هفته کامل استراحت کنند.