چمران: آقای زاکانی از بس به شورا نمی‌آید آمدنش غیرطبیعی می‌شود

رئیس شورای شهر ششم گفت: اصولا سازمان بازرسی و حراست شهرداری خیلی در مسائل دخالت می‌کنند و این میزان دخالت که حتی وقتی یک نفر بخواهد به شورا بیاید، آن‌ها باید نظر بدهند اصولی نیست و یک مقدار بیش از حد است.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ علوی، عضو شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران با بیان اینکه سازمان بازرسی هفته گذشته مکاتبه‌ای را با شرکت‌ها و سازمان‌های شهرداری تهران داشته است و ضمن ارائه دلایلی به آن‌ها دستور داده که هر جلسه‌ای که در هیئت مدیره تشکیل می‌شود و حتی مصوبات هیئت مدیره باید با حضور یکی از نمایندگان سازمان بازرسی به عنوان عضو ناظر باشد، گفت: این در حالی است که باید اداره کل حقوقی نیز بر روی مصوبات نظر دهد و بعد از آن مصوبه اجرایی شود.

وی با بیان اینکه این دستور ۲۷ سوال برای ما ایجاد کرده که در اینجا این سوالات را مطرح نمی‌کنم، گفت: هیئت مدیره دیگر جرأت نمی‌کند تصمیمی بگیرد و از آنجایی که این سازمان‌ها و شرکت‌ها ذیل قانون تجارت فعالیت می‌کند برای آن ها گرفتاری‌هایی ایجاد کرده و فرایند را طولانی می‌کند.

مهدی چمران نیز در واکنش به این تذکر گفت: اصولا سازمان بازرسی و حراست شهرداری خیلی در مسائل دخالت می‌کنند و این میزان دخالت که حتی وقتی یک نفر بخواهد به شورا بیاید، آن‌ها باید نظر بدهند اصولی نیست و یک مقدار بیش از حد است.

در میانه سخنان چمران، زاکانی وارد صحن شورای شهر شد و چمران خطاب به او گفت:‌ شما از بس نمی‌آیید آمدنتان غیرطبیعی می‌شود. اگر بیشتر بیایید، طبیعی‌تر می‌شود و ایرادی ندارد اگر ما دعوت نمی‌کنیم. شما بیایید چرا که اینجا خانه شماست.