نفتالی بنت: اسرائیل در آستانه ورود به هرج و مرج قرار دارد

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در اولین اظهاراتش پس از اعلام توافق بر سر انحلال کنست، اذعان کرد که اسرائیل در آستانه ورود به هرج و مرج قرار دارد و لاپید به زودی سکان نخست وزیری را بر عهده خواهد گرفت.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ نفتالی بنت نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دوشنبه شب در کنفرانس خبری مشترک با یائیر لاپید وزیر امور خارجه اظهار داشت که تصمیم به انحلال کنست و تعیین زمان برگزاری انتخابات زودهنگام گرفتیم.

بنت تصمیم انحلال کنست را یک تصمیم صحیح و درست برای اسرائیل برشمرد و افزود: لحظه سختی است اما ما تصمیم درست را اتخاذ کردیم.

وی تصریح کرد: پس از انجام گفتگوها و مشورت‌هایی حقوقی، به این نتیجه رسیدم که اسرائیل در آستانه ورود به هرج و مرج قرار دارد و من اجازه این را نمی‌دهم.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت که با لاپید بر سر انتقال قدرت به شیوه‌ای سازماندهی شده توافق کرده است و لاپید به زودی سکان نخست وزیری را بر عهده خواهد گرفت.

نفتالی بنت تصریح کرد: وقتی دولت ائتلافی را تشکیل دادیم، اسرائیل دوباره جان گرفت و ثابت کردیم که می‌توان اختلافات را کنار گذاشت، برای حمایت از دولت هر کاری لازم بود کردیم.

لاپید هم با اعتراف ضمنی به قرار گرفتن رژیم صهیونیستی در آستانه فروپاشی از صهیونیست‌ها خواست تا به‌ایده وحدت اسرائیل بازگردند، چون قدرت‌هایی در حال فروپاشاندن اسرائیل از درون هستند.

در همین حال، بنیامین نتانیاهو رهبر جریان اپوزیسیون رژیم صهیونیستی در واکنش به نزدیک شدن کابینه ائتلافی نفتالی بنت و یائیر لاپید به فروپاشی، تاکید کرد که دولت بنت از نظر سیاسی، امنیتی و اقتصادی شکست بزرگی خورد.

نتانیاهو همچنین گفته که به زودی دولت وحدت را تشکیل خواهد داد.

باراک راوید، روزنامه‌نگار اسرائیلی تاکید کرد که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در جریان سفر ۱۳ جولای به فلسطین اشغالی، با یائیر لاپید نخست وزیر جایگزین رژیم صهیونیستی دیدار خواهد کرد.