علم‌الهدی: رهبری قدرتمندتر از رهبر ایران روی کره زمین وجود ندارد

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: نهضت امام خمینی (ره) در زمانی شکل گرفت که قدرت های دنیا تلاش می کردند تا مردم زندگی منهای دین داشته باشند. اما بنیانگذار جمهوری اسلامی با کمک مردم در برابر جریان دین ستیز غرب ایستاد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛آیت الله سید احمد علم الهدی نماینده ولی فقیه در استان  خراسان رضوی و امام جمعه مشهد امروز در مراسم سی و سومین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) در حسینیه رهروان روح الله مشهد اظهار کرد: نهضت امام خمینی (ره) در زمانی شکل گرفت که قدرتهای دنیا تلاش می کردند مردم زندگی منهای دین داشته باشند. اما بنیانگذار جمهوری اسلامی با کمک مردم در برابر جریان دین ستیز غرب ایستاد. امام (ره) در فضایی قیام کرد که مردم دنیا به این نتیجه رسیده بودند که دین باید از زندگی آنها حذف شود و با کمک مردم، نظامی ایجاد کرد که خداباوری و دین، محور آن شد و این نظام دینی معادلات سیاسی جهان را بهم زد.

وی افزود: نظام‌های حکومت در تمام کشورها یا نظام سوسیال امپریالیسم بود و یا نظام لیبرال امپریالیسم. این ۲ نظام با یکدیگر در جنگ بودند. اما در یک نقطه هم مشترک بودند و آن این که دین باید از زندگی مردم حذف شود.

آیت الله علم الهدی خاطرنشان کرد: نظامی که امام (ره) برپا کرد چنان توفیقی برابر استکبار جهانی کسب کرد که اکنون به عنوان قدرت اول منطقه مطرح شده و نقشه های آمریکا را از میان برده است. عظمت حضرت امام (ره) به قدری بود که دین را در قامت نظام تعریف کرد و با برهم زدن همه معادلات دشمنان اسلام، آن را بر دنیا حاکم کرد.

وی افزود: ایجاد جمهوری اسلامی در ایران، زمام قدرت و برتری بر دنیا را از دست غرب بیرون آورد و کار به گونه ای پیش رفت که آنها دیگر ادعای حاکمیت بر جهان را ندارند و روز به روز به سقوط خود نزدیکتر می شوند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: بسیاری از جوانان نیز با الگوگرفتن از سالار شهیدان، و با پشت کردن به وابستگی های دنیا، ایستادند و تا پای جان در مسیر تحقق این قیام همراهی کردند.

وی تاکید کرد: برکات و فداکاری‌های تاریخ انقلاب مرهون رهبری امام راحل (ره) بوده است و این که امروز نیز سیاستمداران دنیا می‌گویند روی کره زمین رهبری قدرتمندتر از رهبر ایران وجود ندارد، به برکت این است که مقام معظم رهبری نیز مسیر امام (ره) را ادامه دادند. امروز پس از گذشت ۳۳ سال از رحلت امام (ره)، این نظام همچنان به راه خود ادامه می دهد و معظم له با تداوم خط رهبر فقید جمهوری اسلامی، تمام اصول و نقشه راه ایشان را اجرا می کنند.