کد خبر : 192823
انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۱۴ - 01:52
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

جزئیات سوء قصد به «طباطبایی‌نژاد» امام جمعه اصفهان

​رئیس دفتر امام جمعه اصفهان گفت: جوانی ۲۴ ساله پس از خروج آیت الله طباطبایی‌نژاد از سالن مصلی و پیش از سوار شدن ایشان با اهدافی که هنوز مشخص نیست به بهانه دادن یک نامه به ایشان نزدیک می‌شود و با یک چاقو یکی دو خراش سطحی به ناحیه گردن ایشان وارد می‌کنند.

جزئیات سوء قصد به «طباطبایی‌نژاد» امام جمعه اصفهان

به گزارش سایت خبری مدارا؛ هاشمی درباره حادثه ظهر امروز در حاشیه پس از پایان نماز جمعه اصفهان، با اعلام خبر بهبودی و سلامت فعلی آیت الله طباطبایی‌نژاد، گفت: جوانی ۲۴ ساله پس از خروج آیت‌الله طباطبایی‌نژاد از سالن مصلی و پیش از سوار شدن ایشان با اهدافی که هنوز مشخص نیست به بهانه دادن یک نامه به ایشان نزدیک می‌شود و با یک چاقو یکی دو خراش سطحی به ناحیه گردن وی وارد می‌کنند.

وی ادامه داد: آیت الله طباطبایی‌نژاد در انتقال به بیمارستان به‌صورت سرپایی درمان شده‌اند و حال عمومی ایشان مطلوب است؛ جوان خاطی که خال کوبی‌هایی و علائمی از گروه هایی که دنبال مسائل اخلاقی هستند نیز در بدن او وجود داشته در این اتفاق دستگیر شده و در اختیار نیروهای امنیتی قرار داده شد.

رئیس دفتر نماز جمعه اصفهان در پاسخ به این سوال که آیا این حادثه ارتباطی با محتوای نماز جمعه امروز اصفهان داشته است؛ تصریح کرد: این مسئله هیچ ارتباطی به محتوای نماز جمعه امروز اصفهان نداشته، بلکه این فرد در تاریخ ۲۵/۲ نیز به دفتر ما مراجعه کرده و با من ملاقات داشته، این فرد همان زمان به دنبال نزدیک شدن به حاج آقا بود، اما موفق نشده است.

هاشمی ادامه داد: این فرد امروز هم مانند دیگر مردم از گیت بازرسی عبور کرده و در بین جمعیت نشسته است و با یک کلید که در آن چاقویی جاساز بوده این کار را انجام داده است.

اخبار مرتبط:
عضو شورای شهر تهران: ممکن است سقوط بالگرد رئیس جمهور سانحه نبوده باشد
عضو شورای شهر تهران: ممکن است سقوط بالگرد رئیس جمهور سانحه نبوده باشد

آقامیری عضو شورا شهر تهران: سؤالاتی مطرح می شود که این حادثه را از حادثه عادی خارج می‌کند و این موضوع مطرح شده که ممکن است این اتفاق، سانحه نبوده باشد. لذا نیروهای امنیتی و نظامی این موضوع را بررسی کنند و گزارشات خود را ارائه دهند.

قالیباف تا ۶ خرداد مسئولیت ریاست قوه مقننه را بر عهده دارد
قالیباف تا ۶ خرداد مسئولیت ریاست قوه مقننه را بر عهده دارد

سخنگوی شورای نگهبان گفت: براساس قانون، رئیس مجلس یازدهم تا ۶ خرداد یعنی تا قبل از آغاز افتتاحیه مجلس دوازدهم مسئولیت ریاست مجلس را بر عهده دارد.

ایران پسا رئیسی در دوراهی
ایران پسا رئیسی در دوراهی

با وجودیکه بخش اعظم اصولگرایان در دوره ریاست جمهوری روحانی مخالف برجام بودند، رئیسی اصولگرا با تمام ظرفیت برای احیاء برجام تلاش کرد، اما این تلاش‌ها بخاطرعدم تمایل دولت بایدن به نتیجه نرسید. دولت بایدن و کشور‌های اروپایی بخاطر همکاری‌های ایران با روسیه بویژه موضوع جنگ اکراین و نیز حمایت ایران از حماس در جنگ با اسرائیل، علاقه‌ای به احیاء برجام نداشتند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است