کد خبر : 192761
انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۱۳ - 11:37
دسته‌بندی : بین الملل
چاپ

آمریکا ارائه قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام آژانس را تایید کرد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد واشنگتن قصد دارد با انگلیس، فرانسه و آلمان در صدور قطعنامه‌ای در شورای حکام آژانس اتمی با محور ضرورت همکاری کامل ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همراهی کند.

آمریکا ارائه قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام آژانس را تایید کرد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا بازگشت به توافق هسته‌ای ایران موسوم به برجام را به سود امنیت ملی آمریکا دانست.

بر اساس این گزارش، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: همچنان معتقدیم که بازگشت متقابل به توافق هسته‌ای به سود امنیت ملی ما است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در عین حال همراهی این کشور با سه کشور اروپایی فرانسه، آلمان و انگلیس برای صدور قطعنامه ضد ایرانی در نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی را که قرار است دوشنبه برگزار شود، تایید کرد.

پرایس علیرغم ادعاهای واشنگتن درباره در پیش گرفتن دیپلماسی در قبال ایران، گفت: می توانیم تایید کنیم که هفته آینده با فرانسه، انگلیس و آلمان قطعنامه ای را که خواهان همکاری کامل ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی است، ارائه خواهیم کرد.

این در حالی است که خبرگزاری رویترز پیش از این مدعی شده بود: آمریکا و تروئیکای اروپایی پیش نویس قطعنامه ضد ایرانی را جهت ارائه در نشست آتی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی آماده کرده اند.

رویترز همچنین افزود که در متن پیش نویس این قطعنامه کشورهای غربی از جمهوری اسلامی ایران می خواهند به سوالات ادعایی آژانس در خصوص پیدا شدن آثار اورانیوم یافت شده در سه سایت خود پاسخ دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا همچنین در بخشی دیگر از سخنانش نسبت به خشونت‌ها در کرانه باختری و قدس اشغالی ابراز نگرانی کرد.

اخبار مرتبط:
ناتو درگذشت رئیسی و امیرعبداللهیان را به ملت ایران تسلیت گفت
ناتو درگذشت رئیسی و امیرعبداللهیان را به ملت ایران تسلیت گفت

سخنگوی ناتو در پیامی به شهادت رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه ایران واکنش نشان داد.

پیام تسلیت بورل برای شهادت رئیسی و امیرعبداللهیان
پیام تسلیت بورل برای شهادت رئیسی و امیرعبداللهیان

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا جوزپ بورل با انتشار یک بیانیه به نمایندگی از این اتحادیه، شهادت رئیس‌جمهور، وزیر خارجه و دیگر مقامات ایران را تسلیت گفت.

پیام تسلیت پادشاه و ولی‌عهد عربستان به ایران
پیام تسلیت پادشاه و ولی‌عهد عربستان به ایران

پادشاه و ولیعهد عربستان درگذشت رئیس‌جمهور ایران و همراهانش در سانحه سقوط بالگرد را تسلیت گفتند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است