ورود به محدوده متروپل برای خبرنگاران ممنوع اعلام شد

خبرگزاری نزدیک به سپاه با انتشار مطلبی تحت عنوان «وضعیت آبادان در پنجمین شب حادثه» برخورد پلیس با گاز اشک‌آور به مردم داغدار فاجعه «متروپل» را تایید کرد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ خبرگزاری نزدیک به سپاه با انتشار مطلبی تحت عنوان «وضعیت آبادان در پنجمین شب حادثه» برخورد پلیس با گاز اشک‌آور به مردم داغدار فاجعه «متروپل» را تایید کرد.

این خبرگزارش نوشت: «مردم شهرهای اصفهان، یزد، شاهین‌شهر و چند شهر خوزستان همزمان با عزای رئیس مکتب جعفری، در سوگ جانباختگان حادثه آبادان اشک ریختند.

شامگاه جمعه حدود دویست نفر از مردم ماهشهر برای همدردی با جانباختگان حادثه متروپل آبادان گردهم آمدند.

در تجمع میدان امام خمینی بندر ماهشهر مردم با سردادن شعارهایی علیه مقصرین و مسببین حادثه آبادان خواستار محاکمه آن‌ها شدند.

در آبادان هم چند صد تن از مردم با تجمع در محدوده چهارراه امیرکبیر تا سه‌راه شهید منتظری در سوگ همشهریان خود به عزداری پرداختند.

«مسوول بی‌کفایت اعدام باید گردد» و «مرگ بر مسوول بی کفایت» عمده شعارهای امروز مردم آبادان را تشکیل می‌داد.

همچنین این خبرگزاری خبر داد: از روز گذشته ورود به منطقه حادثه که توسط داربست و کانتینرهای فلزی محدود شده است حتی برای خبرنگاران محدود شد و تنها نیروهای امداد و اورژانس در محدوده برج متروپل حضور دارند.

با وجود اینکه دو شب گذشته تجمع مردم آبادان به طور مسالمت‌آمیز برگزار شد امشب اصرار جمعیت برای ورود به محدوده برج تخریب شده متروپل اعتراض را به خشونت کشاند و پلیس با شلیک گاز اشک‌آور و تیرهوایی مردم را از محدوده امدادرسانی متفرق کرد.

در اهواز هم حدود دویست نفر در عزای مردم آبادان در مقابل کتابخانه مرکزی شمع روشن کردند.