کد خبر : 191689
انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - 18:39
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

جوادی حصار: تصمیم سخت رئیسی همان تصمیم سخت روحانی است

فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: تصمیم سختی که رئیسی از آن سخن می‌گوید، اما صراحتا درباره آن چیزی نمی‌گوید مانند تصمیم سخت روحانی برای افزایش قیمت بنزین است، که رئیسی هم جزو آن شورا برای تصمیم‌گیری بود، و تفاوت چندانی با هم ندارد. آن زمان مسئولیت تمام و کمال این تصمیم را روی دوش روحانی انداختند و سایر تصمیم‌گیرندگان خودشان را کنار کشیدند، حالا اما رئیسی در این مسیر تنها است بنابراین قبل از هر گونه تصمیم‌گیری، باید حواشی و عواقب احتمالی آن را مطالعه کرده و بپذیرد، بعد دست به اجرایی کردن آن بزند.

جوادی حصار: تصمیم سخت رئیسی همان تصمیم سخت روحانی است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمدصادق جوادی حصار فعال سیاسی درباره عملکرد اقتصادی دولت رئیسی گفت: تصمیم سختی که رئیسی از آن سخن می‌گوید، اما صراحتا درباره آن چیزی نمی‌گوید مانند تصمیم سخت روحانی برای افزایش قیمت بنزین است، که رئیسی هم جزو آن شورا برای تصمیم‌گیری بود، و تفاوت چندانی با هم ندارد. آن زمان مسئولیت تمام و کمال این تصمیم را روی دوش روحانی انداختند و سایر تصمیم‌گیرندگان خودشان را کنار کشیدند، حالا اما رئیسی در این مسیر تنها است بنابراین قبل از هر گونه تصمیم‌گیری، باید حواشی و عواقب احتمالی آن را مطالعه کرده و بپذیرد، بعد دست به اجرایی کردن آن بزند.

عضو حزب اعتماد ملی می‌گوید: اگر پختگی و سنجیدگی لازم درباره این تصمیمات صورت نگیرد، عوارض زیادی برای مردم به همراه خواهد داشت؛ خصوصا اگر این تصمیم در رابطه با اقتصاد و سفره مردم باشد. فقط می‌گویند قرار است تصمیم سختی بگیریم، خب این تصمیم سخت چیست؟ چرا درباره آن و جزئیاتش و اصل موضوع صحبتی نمی‌شود؟ این سخنان موجی از نگرانی را در جامعه ایجاد کرده که می‌تواند به شدت آسیب‌زا باشد.

او می‌گوید: متاسفانه مردم اطلاعی از رخداد‌های اقتصادی و تصمیمات سیاسی ندارند. مثلا الان مدت‌هاست که داستان مهم برجام در حاشیه مسائل دیگر قرار گرفته و از دستور کار دولت خارج شده است. یکی از نگرانی‌های موجود این است که این تصمیم سخت درباره خروج از برجام باشد که طبیعتا عوارضی هم برای کشور به همراه خواهد داشت. مثلا ایران می‌تواند از NPT خارج شود و اعلام کند دیگر نظارت‌های بین المللی را قبول ندارد؛ مانند اسرائیل. اما اگر ایران اینکار را انجام دهد، همه متحد می‌شوند و می‌گویند ایران برای ساخت بمب چنین کاری کرده است که خب طبیعتا مشکلات زیادی را برای کشور به همراه دارد، اگر هم باقی بماند و نظارت‌ها را قبول کند، هیچ دستاوری برایش ندارد و به نوعی هم چوب را خورده هم پیاز را و حتی ممکن است فشار‌ها بیشتر شود.

عضو حزب اعتماد ملی می‌گوید: به دلیل نبود شفافیت و اعتماد در میان مردم، این مسئله ممکن است به صد شکل جلوه پیدا کند. برخی می‌گویند این تصمیم سخت مرتبط با افزایش قیمت حامل‌های انرژی است که اکنون در دو شهر کشور مانند کیش در حال اجرای آزمایشی است. با مردم شفاف صحبت کنید. دلیلی ندارد بگویید تصمیم سخت، اما هیچ صحبتی از آن نکنید، خب شفاف بگویید در ۶ ماه یا یک‌سال آینده قرار است چنین تصمیمی بگیریم که حداقل مردم آمادگی روانی داشته باشند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب می‌گوید: این رفتار‌ها کاهش محبوبیت، کاهش ضعف ارتباط با متن جامعه و از دست رفتن اعتماد عمومی را برای دولت به همراه خواهد داشت. یک موضوع دیگر که دولت را با مشکل روبرو می‌کند این است که هر چه مشکلات اقتصادی افزایش یابد، درآمد‌های دولت حاصل از همکاری مردم نیز کاهش پیدا می‌کند.

جوادی حصار با بیان اینکه دولت وارث یک بروکراسی بی در و پیکر است، گفت: رئیسی به جای کمتر کردن این بروکراسی آن را بزرگتر و فربه‌تر می‌کند. متاسفانه هر دولتی که روی کار می‌آید عده‌ای را به عنوان کارمند به دولت اضافه می‌کنند. در دولت احمدی‌نژاد این روند خیلی زیاد بود. در دولت روحانی هم وجود داشت و الان در دولت رئیسی هم در ادامه روند احمدی‌نژاد افراد بی‌تخصص و صفر کیلومتر را در وزارتخانه‌ها و جا‌های حساس تزریق کرده‌اند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت بسیار فشل است، تصریح کرد: ۵ نظریه اقتصادی متفاوت در دولت وجود دارد و اصلا صدای واحدی نمی‌شنویم، این نظریات مختلف در دوران ریاست جمهوری هر یک نظریات اقتصادی همدیگر را نقد می‌کردند و قبول نداشتند، اما حالا همه در یک تیم هستند و باعث آشفتگی اوضاع شده‌اند. محسن رضایی هم خودش را کنار کشید و مسئولیتی در قبال این تصمیم‌ها نمی‌پذیرد. امیدوارم با این حال، صدای واحد و نظریات تخصصی را شاهد باشیم.

اخبار مرتبط:
رحیمی جهان‌آبادی: خبر فساد در چای بسیار آزاردهنده بود
رحیمی جهان‌آبادی: خبر فساد در چای بسیار آزاردهنده بود

نماینده مجلس درباره فساد در چای گفت: این خبر تاسف بار را ما هم در رسانه‌ها خواندیم، دیدیم و شنیدیم که متاسفانه بسیار آزار دهنده است. این اخبار روح و جسم هر شهروند ایرانی را فلج می‌کند.

وزیر ارشاد: با رئیس‌جمهور شدن رئیسی دشمن احساس خطر کرد
وزیر ارشاد: با رئیس‌جمهور شدن رئیسی دشمن احساس خطر کرد

اسماعیلی گفت: در سال 1400 که یکی از شاگردان مکتب امام صادق(ع) به ریاست دولت رسید، دشمن احساس خطر بیش‌تری کرد.

پیمان جبلی: طوفان‌الاقصی عملیات فریب بود
پیمان جبلی: طوفان‌الاقصی عملیات فریب بود

رئیس سازمان صدا و سیما در آیین گرامیداشت روز دانشجو با عنوان «بزرگداشت ملی مقاومت» در دانشگاه تهران گفت: عملیات طوفان الاقصی بزرگترین عملیات فریب در تاریخ است. مقاومت رژیم صیهونیستی را خوار و تحقیر کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است