مشرق‌نیوز دادگاهی می شود

امیر رئیسیان، وکیل دادگسری چندی پیش خبر از شکایت از سایت مشرق‌نیوز با عنوان نشر اکاذیب داد. دادسرای فرهنگ و رسانه برای سایت مذکور کیفرخواست صادر کرده است و فردا (دو خرداد) دادگاه مطبوعات برای رسیدگی به اتهامات این رسانه برگزار می‌شود.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ امیر رئیسیان، وکیل دادگسری چندی پیش خبر از شکایت از سایت مشرق‌نیوز با عنوان نشر اکاذیب داد. دادسرای فرهنگ و رسانه برای سایت مذکور کیفرخواست صادر کرده است و فردا (دو خرداد) دادگاه مطبوعات برای رسیدگی به اتهامات این رسانه برگزار می‌شود.

شهریور ماه پارسال، مشرق نیوز در گزارشی با عنوان «همکاری وکلای حقوق بشری با شبکه بین‌المللی تحریم ایران/ شناسایی خانه شیطان در تهران!» نام برخی از وکلا و فعالان داخل ایران را به عنوان «سرحلقه‌های شبکه پیرزن فنته‌گر» برده بود.

به دنبال این خبر، امیر رئیسیان، در توییتر اعلام کرد که از سایت مشرق‌نیوز به دلیل انتشار «مهملات و دروغ‌های گفته شده» در گزارشش شکایت کرده است. به دنبال آن نیز تعداد زیادی از وکلایی که این سایت نام آنها را ذکر کرده بود به همین اتهام از این سایت شکایت کرده بودند که هنوز مشخص نیست چه تصمیمی در دادسرای فرهنگ و رسانه اتخاذ شده است.

فردا در شعبه شش دادگاه مطبوعات، به این شکایت رسیدگی خواهد شد.