نماینده مجلس: سایر دستگاه ها در ارائه مواردی مانند خودرو به مادران باردار، به وزارت بهداشت کمک کنند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: امروز سالروز ابلاغ سیاست های جمعیتی از سوی مقام معظم رهبری و آغاز هفته ملی جمعیت است و به دلیل ارائه خدمات برای داشتن جمعیت سالم و پویا که مقدمه پیشرفت و توسعه است، از نیروهای حوزه سلامت تشکر می کنیم.

به گزارش مدارا، فاطمه محمد بیگی، اظهار داشت: در قانون جوانی جمعیت، بیشترین مواد قانونی مربوط به حوزه سلامت است و وظیفه حوزه سلامت، سنگین است اما خوشبختانه وزیر انقلابی بهداشت، با تشکیل قرارگاه جوانی جمعیت و خانواده در وزارت بهداشت با حضور مسئولان این حوزه توانسته گام های خوبی را در عرصه تحقق سیاست های جمعیتی بردارد.

وی افزود: در ستادهای استانی و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور نیز قرارگاه جوانی جمعیت و خانواده تشکیل شده و در هفته ملی جمعیت، مشاوران امور بانوان ادارات جمعیت و کارشناسان بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی، مشغول ترویج برنامه های آموزشی و فرهنگسازی در زمینه تحقق سیاست های جمعیتی هستند.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سایر دستگاه های اجرایی باید برای اجرای قانون جوانی جمعیت در مواردی مانند ارائه خودرو به مادران باردار، تامین زیرساخت های راه و شهرسازی و ارائه خدمات شهری، تامین مهدهای کودک و مراکز دوستدار مادر و کودک به وزارت بهداشت کمک کنند.