عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: رییسی باید از همه احزاب دعوت کند!

جماران نوشت :عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه دیدار رئیس جمهور با جناح های سیاسی تنازع جناحی را کم می کند، گفت: آقای رئیسی باید از همه احزاب درخواست کمک کند و افرادی که مورد اعتماد و میانه رو هستند مطالب آنها را ارزیابی کنند. این طوری مشارکت بالا می رود و گفت و گو شکل می گیرد.

به گزارش مدارا،‌ چه مطالبی در دیدار فعالان سیاسی با رئیس جمهور مطرح شد؟ این دیدارها و مطالبی که در آنها مطرح می شود چه قدر به حل مشکلات کشور کمک می کند؟

 

 

این دیدارها در حقیقت یک نوع دورهمی است و در آنها گفت و گو رخ نمی دهد. افراد حرف های خودشان را بیان می کنند و رئیس جمهور هم جمع بندی می کند که ممکن است خیلی به مشکلات ربط نداشته باشد. ولی بی خاصیت نیست. چون وقتی چشم در چشم شود، حیا پیدا می شود و تنازع جناحی را کم می کند؛ و این نعمت ارزشمندی است.

 

 

بنابر این، نمی توان به این دیدارها امید بست. چون طبیعتا هر نفر حرف های خودش را می زد و نمی توان نتیجه گرفت؛ وقت هم چهار دقیقه است.

 

 

یعنی گفت و گوی بین جناحی یا بین رئیس جمهور و جناح های مختلف که می توان از نوع جلسات انتظار داشت، اتفاق نیفتاد؟

 

 

نه؛ برقرار نشد.

 

 

آقای رئیسی باید از همه احزاب درخواست کمک کند و افرادی که مورد اعتماد و میانه رو هستند مطالب آنها را ارزیابی کنند. این طوری مشارکت بالا می رود و گفت و گو شکل می گیرد؛ الآن گفت و گو نیست.

 

 

یکی از انتقاداتی که به این دیدار شده این است که در خصوص مسائل کلی گویی کرده اند و به جزئیات راهکارهای حل مسائل کشور نپرداخته اند . نظر شما در این خصوص چیست؟

 

 

طبیعی است. عرض کردم که جلسه شنیدن اطلاعات و تحلیل ها نبود. افراد مشهور جناح ها دعوت شدند که حرف های خودشان را در چهار دقیقه بزنند و در این زمان نمی شود تحلیل ارائه داد. ولی در این جلسات زمینه تنازع سیاسی کم می شود و این به نفع کشور است. بدون هیچ تردیدی، تنازع مخالف توسعه است.